Drazniace problemy z radiem..

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Drazniace problemy z radiem..

Postprzez GooRyL » 2 lis 2007, o 16:34

Witam ! posiadam blaupunkt'a ze sciaganym panelem.. i oto problemy:

1.Moge go sluchac tylko wtedy gdy kluczyk jest w stacyjce
2.Jak wlaczam silnik "resetuje sie" tzn uruchamia na nowo
3.Za kazdym razem jak sciagam panel czas sie traci.. tzn trzeba ustawiac na nowo..:(ale funkcje zapisuja sie normalnie.


Z gory dziekuje za udzielone rady ;)
Avatar użytkownika
GooRyL
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:48
Lokalizacja: Żory

Drazniace problemy z radiem..

 

Postprzez Tomek » 2 lis 2007, o 21:07

czy to radio było podłączone już wcześniej :?: czy ty ja sam podłanczałeś jeśli tak to jest żle podłoczone :?:
Tomek
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 12 maja 2007, o 10:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez GooRyL » 3 lis 2007, o 15:39

sam go nie zakladalem bo zakladali mi go przy kupnie w norauto..to nowka jest..gdzies cos wyczytalem ze trzeba ominac stacyjke bo tam jest podlaczona masa czy cos takiego.. ? ktos cos slyszal na ten temat?
Avatar użytkownika
GooRyL
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:48
Lokalizacja: Żory

Postprzez Jony » 3 lis 2007, o 17:14

Pierwsze dwa punkty to standard za to nr 3 z resetowaniem sie radia to wina zlego podlaczenia radia ,sprobuj wyciagnac radio i podlaczyc na odwrot kostke idaca do radia .
Avatar użytkownika
Jony
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez GooRyL » 3 lis 2007, o 22:38

a wiec z tymi dwoma pierwszymi nic nie zrobie.. ?a ktostki na odwrot tzn ta ktora na dole dac do gory tak..? sory za tak debilne pytania ale nie chce niczego zjebac.. pozdrawiam
Avatar użytkownika
GooRyL
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:48
Lokalizacja: Żory

Postprzez vibes » 4 lis 2007, o 00:46

Przede wszystkim kalbelek koloru pomarańczowego w radiu musi być podłączony do +12V ponieważ jest to pamięć radia i dlatego resetuje Ci się pamięć bo nie ma prądu, który powinien ją podtrzymywać. Jeśli chcesz zrobić radio żeby działało bez zależności od zapłonu to musisz przy stacyjce pociągnąć kabelek bezpośrednio do komory montażu radia czyli nie po stronie wyjścia ze stacyjki a wejścia do stacyjki, możesz takze pociągnąć kabelek od zapalniczki dlatego że prąd w zapalniczce jest cały czas. pamiętaj tylko, ze zapalniczka ma także swój bezpiecznik i nie możesz podać na kabel większej wartości natężenia niż wynosi natężenie podane na bezpieczniku, więc jeśli planujesz mocne radio + wzmacniacz to poprowadź kabelek od stacyjki.
A jeśli chodzi o kostkę.. kostki odwrotnie nie podłączysz, każda kostka jest zrobiona tak, żeby w razie czego nic nie spalić.
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez GooRyL » 4 lis 2007, o 10:57

a gdzie ten kabelek pociagnac.. jestem zielony w tych sprawach :/ ale stacje radiowe zapamietuja sie normalnie tylko godzina sie resetuje ciagle..:/
Avatar użytkownika
GooRyL
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:48
Lokalizacja: Żory

Postprzez Redrick » 4 lis 2007, o 13:36

z tym resetowaniem to dziwne troche bo stacje też powinny sie resetować jak już ale zrób jak kolega pisał znajć kabel plusowy który wchodzi stacyjki i podłącz go bezposredni pod plus radia tylko musisz wtedy pamiętać o wyłanczaniu radia przy dłuższym postoju a jeszcze gożej jak byś miał zmachol bo czasem autka byś po nocy nie odpalił ;-)
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez GooRyL » 4 lis 2007, o 13:43

zadnego wzmachola ani nic takiego nie planuje ;) a jak znalesc ten kabel.. ? i gdzie go podpiac?? aha mam jeszcze jedno pytanie..mam antene wewnetrzna .. i przykleilem ja zaraz za deska pod szyba :) odbiera calkiem niezle ale bedize lepiej jak podlacze do niej mase.. i teraz moje pytanie gdzie moge znalesc ta mase najblizej i jak ja podpiac??
Avatar użytkownika
GooRyL
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:48
Lokalizacja: Żory

Postprzez $kubi » 10 sty 2008, o 23:16

Czyli jeżeli pociągne sobie + który wchodzi do stacyjki z + w radiu to radio sie nie wyłączy po wyjęciu kluczyka?
A nie da się czegoś innego machnąć przy stacyjce? Bo zauważyłem że kiedy przekręcam kluczyk to stacyjka "wchodzi" niżej i radio się odpala no to wyjełem kluczyk i wcisłem stacyjke w dół palcem i też radio działało, więc moze tam coś da sie pokombinować?
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez Zico63 » 13 sty 2008, o 16:48

Jest tak (nie wiem dlaczego) że w VW pracują bez zmian tylko radia fabryczne, w swoim po przyniesieniu Blaupunkta przewidzianego do VW musiałem zamienić kabelki W KOSTCE żółty z czerwonym i dopiero szło. Wóz był nigdy nie ruszany (w rodzinie od nowości), w innym Seacie to samo...
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez kamilecki » 14 sty 2008, o 00:36

W kazdym ale to kazdym wozie z grupy VW trzeba zamieniac te wlasnie dwa (czerwony i zólty) kabelki!!
Jest to spowodowane unikalnoscia i koniecznoscia instalacji radia w autoryzowanym serwisie;] wiedza jak kase trzepac;]
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości