Drazniace problemy z radiem..

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez revers » 14 sty 2008, o 03:42

jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to tu masz opis:
znajdź kabel na którym jest 12v przy wyjętym kluczyku ze stacyjki woltomierzem lub żarówką 12 voltąwą (jedno złącze żarówki do masy a drugie do sprawdzanego kabla). Na kablu przy którym zaświeci masz 12v na stałe podłącz go do styków w kostce A o numerach 4 i 7 a ten kabel co ci zostanie to będzie od stacyjki zaizoluj go taśmą i nie podłączaj. Blaupunkty nie mają włączania i wyłączania ze stacyjki, w innych radiach jest to styk nr.6 a u ciebie jest to włączanie podświetlania wyświetlacza jeśli chcesz możesz go podłączyć za włącznikiem świateł krótkich wtedy wyświetlacz będzie podświetlony gdy włączysz światła( koncepcja Blaupunkta ) lub zmostkować z stykiem nr. 5 podświetlanie będzie dziąłać tylko wtedy gdy radio będzie włączone.

Obrazek
opis wyprowadzeń:
kostka A zasilanie
1. ---------
2. tel. mute
3. ---------
4. Podtrzymanie pamięci
5. Sterowanie anteną automatyczną
6. Podświetlenie (+12 V)
7. Zasilanie (+12 V)
8. Masa (-)

kostka B głośniki
1 prawy tył +
2 prawy tył -
3 prawy przód +
4 prawy przód -
5 lewy przód +
6 lewy przód -
7 lewy tył +
8 lewy tył -

kostka C: Zmieniacz / Wyjścia liniowe (opcjonalne)
revers
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 02:11
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

 

Postprzez Zico63 » 14 sty 2008, o 04:02

Blaupunkt Essen 31 - chodzi tylko po zamianie żółtego z czerwonym i gaśnie po wyjęciu kluczyka, pracuje też godzinę bez kluczyka, po czym się wyłącza - w sumie ten konkretny model (żeby nie było że inne mają lub nie) MA wyłączanie kluczykiem.
Koncepcja z podświetleniem "z anteny" jest bardzo dobra - przydaje się w nocy na postoju!
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez revers » 14 sty 2008, o 13:16

masz racje kolego Zico63 rozpędziłem sie za bardzo, parę blaupunktów przewinęło mi się przez warsztat i zawsze miały w miejscu włączania z stacyjki (według standardu kostek ISO) podświetlanie, nie napisałeś dokładnie co to za model CR czy CD pewnie ten bo ma włanczanie ze stacyjki :-o
Obrazek
revers
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 02:11
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Postprzez Zico63 » 14 sty 2008, o 13:44

Blaupunkt Essen CD31 - pisałem z pamięci, gdzie będę po nocy po garażu chodził, a jednak te dwie literki są ważne...
Ale radio super!
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez bleky99 » 30 sty 2008, o 13:14

jedz do elektryka zapłacisz ok 50 zeta ale b miał dobrze podłaczone sam niekombinuj jak niemasz pewnosci bo cos sfajczysz jeszcze
Avatar użytkownika
bleky99
Badacz tematu
 
Posty: 206
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 23:52
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Tongpo » 30 sty 2008, o 13:52

A nie masz tam przypadkiem bezpiecznik a z tyłu radyjka?
jeżeli ma on dwie pozycje - spróbuj ustawić go w tej drugiej pozycji - mi tak z Clarionem pomogło.
Tongpo
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 12:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez przemek3105 » 11 kwi 2008, o 01:03

wystarczy połączyć kabelki razem ze soba czerwony grobszy kabel (prad) i najcienszy brazowy (pamiec) i wszystko elegancko gra ;)
przemek3105
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 01:00
Lokalizacja: Ełk

Postprzez MediaX » 11 kwi 2008, o 15:16

Witam ! posiadam blaupunkt'a ze sciaganym panelem.. i oto problemy:

1.Moge go sluchac tylko wtedy gdy kluczyk jest w stacyjce
2.Jak wlaczam silnik "resetuje sie" tzn uruchamia na nowo
3.Za kazdym razem jak sciagam panel czas sie traci.. tzn trzeba ustawiac na nowo..:(ale funkcje zapisuja sie normalnie.


Z gory dziekuje za udzielone rady ;)


1-dobre rozwiazanie nie musisz pamietac by zgasic albo ze ci akumulator rozladuje(lub jak kumple siedza a ty idzesz do sklepu...cisza nie ma grania ;) )
2-no niestety ja tez tak mam w alpini sposob wlaczac po uruchomieniu silnika :P
3-zle podlaczenie

zrob tak nie baw sie w stacyjki tylko pusc kabel od akumulatora na kablu zastosuj bezpiecznik

do nowego podepnij podtrzymanie 12V(chyba zolty jesli masz nowa kostke bo w starej nie pamietam)
i po sprawie
bedzie pamiec bedzie grac bez kluczykow


jesli sie myle to pokombinuj masz instrukcje wolny weekend kup WUJKA LECHA i patrz co i jak :D ;-)
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez Zico63 » 11 kwi 2008, o 19:12

Tak więc, Kolego GooRyL, jaka jest aktualna sytuacja z tym radyjkiem?
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości