czy wszystko mam dobrze podłaczone? zestaw odseparowany.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

czy wszystko mam dobrze podłaczone? zestaw odseparowany.

Postprzez winiarsko » 17 sty 2013, o 21:35

Czesc, mam taki problem, ponieważ kupiłem sobie głośniki jbl gto 6580c i wzmacniacz blaupunkta dwu kanałowy 80 wat w rms na kanał, poki co mam wygłuszone i podłączone tylko lewe drzwi lecz po podłączeniu i przesłuchaniu jestem załamany ! czy czasem wszystko jest dobrze podłączone? tweeter gra ok, ale bas... przy wyższej głosnosci pierdzi, po prostu, tak jakby miał jakies przestery. i jeszcze jedno co mnie zastaawia to to ze nie mam sterowania z radia przód tył prawo lewo. jedynie mogę zwiekszyc moc subwoofera którego nie mam a serujac tym zestaw się podgłasnia i robia się przestery. po kolei. Kabel zasilający czerwony z akumulatora do bagażnika 8mm2, masa kabel czerwony 4mm2, rca i remote jakiś za 35 zł 5 m. kanały: na razie podłączony lewy, kabel z wzmacniacza do zwrotnicy, 1,5 mm2 ze zwrotnicy do głośnika woofera ten sam 1,5mm2, tweter podłączony oryginalnym kabelkiem z zestawu. czy mogłem cos pokiełbasić i np. pomylony plus z minusem powoduje zniekształcenie basu? nie chce mi się wierzyc ze zestaw za 600 zł gra gorzej niż papierowa nokia dsp bez suba pod radiem. Panowie pomocy bo jesyem załamany, czy podłączenie i wygłuszenie prawej strony poprawi jakość? i co z tym sterowaniem z radia.
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

czy wszystko mam dobrze podłaczone? zestaw odseparowany.

 

Postprzez Carringtone » 17 sty 2013, o 22:40

Przesterowanie dochodzi w większości przypadków przez zbyt słaby wzmacniacz. jak będą podłączone odwrotnie (+) (-) to niskie tony(bass) będą się znosić ( zero basu ). Jeszcze powiedz mi o jakiej Impedancji jest wzmacniacz i głośniki. :-)
Carringtone
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 01:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez winiarsko » 17 sty 2013, o 23:14

Glosnki jak i wzmacniacz maja dwa ohmy. Przestery a glownie charczacy bas jeet wtedy gdy na radiu bas dan na +5 i troszke glosniej. A moze za male kable? Albo cow zle podlaczone badz wygluszone? Gluszylem tasma i raczej wszystko ok... jewtem salamany... kiedys do e30 jak mialm kupilem odseparowany z manty za 89zl Wsadzilem bez wygluszania i gral lepij niz to... usskodzone raczej nic nie jeet bo gra czysto. Ale jak cicho to zero basu jk glosno to pierdzi..
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez bogib184 » 17 sty 2013, o 23:52

Taaa, przez słaby wzmacniacz... Następny... Nie pisz bzdur - tyle z mojej strony.

Do autora tematu - jakie masz radio ? Ile masz wyjść RCA na wzmacniacz, jak podkręcasz sub to się głośniej robi ? A nie masz przypadkiem 1 x RCA oznaczonego jako R/SW ? Jak tak, to pewnie masz przestawione na S/W a musi być na R (Rear). Dlaczego dałeś taki śmieszny kabelek na masę ? Tak się nie robi, powinien być takiej grubości jak zasilanie.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez winiarsko » 18 sty 2013, o 00:02

radio mam sony cdx gt35 jedno wyjście rca, jak na radiu podkręcam sub to robi się głośniej, ale nie rozumiem co mi pisałeś o rca, możesz jasniej ? w radiu mam jedno wyjście, a w wzmacnioaczu jedno wyjście jedne wejście i w wzmacniaczu mam wpięte do wejścia czyli in. chodzi ci o przestawienie białego z czerwonym kolorem? bo na radiu nie mam sterowania. w prawdzie nie mam podłoczonej lewej strony ale wydaje mi się ze gdy dałbym na maxa na prawą strone na radiu to lewa powinna ucichnąć a tak się nie dzieje. jedyna reakcja to wtedy gdy podkręca suba. a kable maja jakiś większy wpływ? w sumie w sklepie elektrycznym facert powiedział ze 1,5mm2 w zupełności wystarczy...

[ Dodano: 2013-01-17, 23:05 ]
wzmacniacz blaupunkt ema 255. przy dwóch omach tak jak głośniki ma 80 wat w rms na kanał, a zestaw ma 70, wiec powinno być ok...
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez bogib184 » 18 sty 2013, o 00:09

Wystarczy, powiedz dlaczego masę zrobiłeś taką cienką - tak się nie robi, zmierzysz sobie spadki na wzmacniaczu, to zrozumiesz dlaczego, możesz uszkodzić spadkami wzmacniacz. Chodzi mi o to, że
-jeżeli radio ma 1 parę wyjść RCA, to zazwyczaj jest to wyjście, które możesz wykorzystać do podania sygnału na głośniki tylne R (Rear) lub Subwoofer S/W
-do czego ma służyć to wyjście, to się przestawia w opcjach w radiu - poczytaj instrukcję lub poszukaj w menu radia, jak znajdziesz, to przestaw je na R (Rear).
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Carringtone » 18 sty 2013, o 00:20

bogib184 napisał(a):Taaa, przez słaby wzmacniacz... Następny... Nie pisz bzdur - tyle z mojej strony.


Napisałem dość częste przyczyny. Nie jestem u kolegi fizycznie więc nie jestem w stanie określić jak to podłączył, jaki ma wzmacniacz i resztę podzespołów.
Carringtone
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 01:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez winiarsko » 18 sty 2013, o 00:31

ok, a to jaka powinienem dac mase?, spróbuje przestawić to rca jutro jeszcze, a zmieniac mase? cos da czy tylko zabezpiecze przed spadkami ? a może być trochę ciensza ? bo ciexko dostać u mnie taki gruby kabel jak zasilanie... a kable głośnikowe sa ok ? wszystko już chyba wypisałem, najbardziej zdziwił mnie bas bo gdy dałem głośniej to zaczął pierdziec jak subwoofer w tanich głosnikacgh do komputera... http://www.youtube.com/watch?v=rf2US2z6zpM w tym filmiku na 1;43 mam tak ; level na połow, cross na flat, a low pass i bass bost nic nie zmieniają. pozdro.
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez bogib184 » 18 sty 2013, o 00:32

Słuchaj, nie kompromituj się dalej... Za słaby wzmacniacz do głośnika... dobre sobie. Jak głośnik ma 100 rms, a wzmacniacz ma 50 rms, to ma prawo pierdzieć ? Wiesz co to Gain ? Jak nie wiesz, to poczytaj i nie rób zamieszania.

Do Autora:
Przyciśnij pokrętło co najmniej 2 sekundy, wyskoczy menu, obracaj i znajdź Sub/Rear, kliknij pokrętłem, zmień na Rear, zatwierdź poprzez kliknięcie pokrętła.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Carringtone » 18 sty 2013, o 00:41

bogib184 napisał(a):Słuchaj, nie kompromituj się dalej... Za słaby wzmacniacz do głośnika... dobre sobie. Jak głośnik ma 100 rms, a wzmacniacz ma 50 rms, to ma prawo pierdzieć ? Wiesz co to Gain ? Jak nie wiesz, to poczytaj i nie rób zamieszania.

Do Autora:
Przyciśnij pokrętło co najmniej 2 sekundy, wyskoczy menu, obracaj i znajdź Sub/Rear, kliknij pokrętłem, zmień na Rear, zatwierdź poprzez kliknięcie pokrętła.


Tak ma prawo pierdzieć. Słyszałeś kiedyś o pojęciu: przesterowanie? :) Posiadam mikser audio + mikrofon i dobrze wiem co to Gain :)
Carringtone
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 01:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bogib184 » 18 sty 2013, o 00:46

A w jaki sposób robisz przester jak masz zgrany gain we wzmacniaczu z sygnałem z radia ? Jeżeli radio poda 2 V, wzmacniacz ustawiam na 2 V, wzmacniacz oddaje głośnikowi 50 rms, głośnik niech ma 100 rms i co tu ma pierdzieć ? Jaki przester, jak masz czysty sygnał i czyste 50 rms. Głośnik ma moc ? Raczej możliwość przyjęcia mocy w sposób ciągły, jak mu podasz połowę, to będzie pierdzieć ? No weź...
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez gawior » 18 sty 2013, o 10:45

Przesterowanie to jest za duży poziom sygnału, czyli jak podasz bardzo duży sygnał na wejście wzmacniacza to będzie on zniekształcony. To jest właśnie przesterowanie - zniekształcenie spowodowane zbyt dużym poziomem sygnału.

Carringtone, tobie chodzi chyba o zniekształcenia harmoniczne ( THD - total harmonic distortion ). Im bliżej we wzmacniaczu do maksimum jego mocy, tym większe zniekształcenia itp. Dla tego powinno się mieć trochę mocniejszy wzmacniacz, niż głośnik. Zwłaszcza basowy, bo tutaj jeszcze dochodzi kontrola nad głośnikiem.

Sam często też zniekształcenia opisuję jako przester. Takie przyzwyczjenie, tak jak większość na głośnik basowy w obudowie walcowej mówi tuba, bo jest prościej, bo wszędzie tak mówią itp. :-P
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości