czy wszystko mam dobrze podłaczone? zestaw odseparowany.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez PiJey88 » 18 sty 2013, o 10:58

winiarsko napisał(a):Kabel zasilający czerwony z akumulatora do bagażnika 8mm2, masa kabel czerwony 4mm2

to jest pierwszy błąd... po pierwsze oba muszą być takiej samej grubości, a po drugie daj tam przynajmniej z 15 mm2, ja bym nawet dał 20 mm2 żeby mieć pewność
winiarsko napisał(a):kabel z wzmacniacza do zwrotnicy, 1,5 mm2 ze zwrotnicy do głośnika woofera ten sam 1,5mm2, tweter podłączony oryginalnym kabelkiem z zestawu.

kabel powinien być 2,5 mm2, ja bym taki właśnie dał, 1,5 mm2 daje się raczej na niższe moce

trzecia sprawa to że musisz ogarnąć ustawienia w radiu, jeśli masz jedną parę wyjść RCA (dwa kanały) to domyślnie jest to wyjście na subwoofer, w ustawieniach na pewno jest możliwość zmiany tych wyjść na REAR, czyli dokładnie jak koledzy wcześniej ci już o tym pisali

winiarsko napisał(a):jedno co mnie zastaawia to to ze nie mam sterowania z radia przód tył prawo lewo.

na pewno masz, tylko nie wiesz gdzie szukać, każde radio chyba ma coś takiego
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez bogib184 » 18 sty 2013, o 11:20

bogib184 napisał(a):
Do Autora:
Przyciśnij pokrętło co najmniej 2 sekundy, wyskoczy menu, obracaj i znajdź Sub/Rear, kliknij pokrętłem, zmień na Rear, zatwierdź poprzez kliknięcie pokrętła.


Tutaj masz wyjaśnienie + ściągnij z sieci instrukcję i poczytaj - wszystko jest ładnie opisane.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez gawior » 18 sty 2013, o 17:09

Bankowo masz ustawione wyjście na sub, czyli mono. Dla tego nie ma reakcji jak przestawiasz balans.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez winiarsko » 19 sty 2013, o 01:01

ok już przestawiłem, sterowanie jest. lewe drzwi całkowicie wygłuszone, i podłączona prawa strona i gra lepiej, mam nadzieje, ze wygłuszenie prawych drzwi da lepszy efekt. choć i tak spowiewałem się czegos lepszego. aha i mase zmieniłem na taki sam jak zasilający. ja mysle ze wina tego smiesnego basu lezy wy wygłsuzeniu drzwi... po prostu tasma dekarska jest za miekka i nie daje efektu 'skrzyni'.. kiedyś może przy okazji wygłuszę to profesjonalnymi srodkami...
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez bogib184 » 19 sty 2013, o 08:29

Ja pisałem o budżetowym wygłuszaniu drzwi w golfie 3 i oprócz taśmy dekarskiej, na dwoje drzwi potrzeba ok.10 mat twardych boll, app. 2 sztuki przyklejasz centralnie na środku blachy wewnątrz każdych z drzwi, na to taśma po całości, pozostałe 2 -3 sztuki na drzwi wykorzystujesz na zaklejenie otworów technologicznych. Oczywiście trzeba dać gęsto płaskowników na otwory, lub tak jak ja - blacha na całej powierzchni, na to maty, znowu taśma po całości. Jeżeli zakleiłeś otwory samą taśmą i dałeś niewiele płaskowników, to masz niestety efekt balonu - taśma pracuje i to mocno.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez winiarsko » 20 sty 2013, o 23:40

no i właśnie chyba o to chodzi... dałem na cały otwor trzy płaskowniki takie z 5 cm bez mat twardych... kurde ale jestem zły. dobrze ze prawe drzwi mam jeszcze gołe to postaram się je zrobić dobrze. a wiecie może gdzie przócz allegro w pobliżu zabrza można kupic te maty twarde? bo byłem się pytac w sklepie lakierniczym ale chcą 20 zł za jedna mate 50x50... wiec jakbym miał kupic 10 to nie wiem czy nby tak tanio wyszło, a powiedzcie mi jeszcze bo przykręciłem te płaskowniki i wyprofilowałem je znaczy sie "wcisnąłem"je do srodka, przykręciłem ale kurde poniej mi boczek nie chciał wejść i musiałem kroic styropian w boczku;/ jak myślicie da sie ta tasme np. zerwac tam gdzie sa otwory i poprawić dając twarda mate i jeszcze raz ta sama tasme ? aha i nie wiem czy to było oryginalnie, ale na srodku drzwi na wewnetrzej stronie sa już przyklejone twarde maty, znazy sie taki kwadrat gdzies 30x30.
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez slavwek.ie » 21 sty 2013, o 08:23

Da radę zerwać, ale raczej ponownie jej nie nakleisz.
To co znalazłeś zewnątrz drzwi ciezko nazwać wygłuszeniem, naklejone to jest po to, żeby wewnętrzna blacha drzwi nie rezonowała.
Przy wygłuszaniu trzeba używać głowy, żeby nie poprawiać później.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez bogib184 » 21 sty 2013, o 08:38

Na allegro masz maty po 5 zł sztuka, więc 50 pln + przesyłka. Można jeszcze robić jeden patent, ale potrzebna była by inna mata na otwór technologiczny, więc nie będę mieszał. Wygłuszenie drzwi to oczko w głowie, wisienka na torcie ;-) Trzeba to przemyśleć dokładnie i dokładnie wykonać.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez winiarsko » 21 sty 2013, o 22:49

człowiek uczy się na błędach, przynajmniej w moim przypadku tak było wiec, spokojnie;) kiedyś się to poprawi:) a z tymi płaskownikami to jak myślicie, bo one sa już wygięte do srodka jak najbardziej się da i jakj mam szybe spuszczoną to musiałem przykleić filce na płaskowniki bo ocierała szyba... a boczek i tak nie chciał wejść. no ale wiecie jak to się robi samemu, ani do kogo przegadać ani zapytać.. nie no poki nie mam prawych drzwi będę musiał dokupić twarde maty i zrobić porządnie, a ile sztuk trzeba na jedne drzwi? i mowa o 25x50 ? na moje oko 3 powinny srtarczyc, chyba ze te małe otworki tez trzeba całkowicie zakleic?
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez bogib184 » 21 sty 2013, o 23:11

Jeżeli w środku już wykleiłeś, to 3 sztuki powinny na jedne drzwi starczyć. Co do wyginania płaskowników, to coś masz nie tego, bo ja nic nie podklejałem, szyba śmiga jak złoto i boczek wlazł bez żadnego ale... Wyciąłeś boczek pod dystans odpowiednio, płaskowniki przy samym dystansie może za mało wygiąłeś, a dystans dobrze wycentrowany ?
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez gawior » 22 sty 2013, o 11:09

U mnie też szyba nie ociera. Ja podginałem płaskowniki tak, żeby boczek drzwi z doklejoną watą silikonową parł na drzwi ( żeby nie był luźny i nie brzęczał, bo z brzęczeniem boczku już kombinowałem nie raz i nie raz dostawałem szału z tym ). W prawych drzwiach trochę przesadziłem i za bardzo jest parcie na boczek i potrafi wypinać się z zaczepów na dole jak ktoś trzaśnie drzwiami Do lekkiej poprawki, ale to jak będę przeciągał dodatkowe kable do bi-ampu przez drzwi.

Na dwoje drzwi w wersji 5D na zaklejenie dolnych otworów starczą 4 maty 50x50cm ( co co zajmuje dystans ). Plus coś na zaklejenie tych mniejszych otworów. Jeżeli zakleiłeś duł, a zostawiłeś te mniejsze otwory, to nie dziw się, że dźwięk jest jaki jest. Drzwi mają być zaklejone tek, żeby było możliwie jak najszczelniej.
Tylko nie zaklej w dole drzwi tych małych otworków odpływowych, bo woda nie będzie odpływała z drzwi. Już raz widziałem taką akcję. Woda zamiast odpływać z drzwi, to gromadziła się tam i przelewała do wnętrza.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości