skrzynie biegow 1.4 i 1.6

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez adziok09 » 28 gru 2014, o 20:57

Yyyy no chl
A jak myślicie ceramizer coś da?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

 

Postprzez k-m-r1 » 29 gru 2014, o 00:12

CHL 3,455 1,958 1,250 0,891 0,740
czyli standard dla 1.4 i 1.6 typ 085

ceramizer? masz kasę to zalej do silnika pomaga zmniejsza tarcie

czytaj zmniejsza tarcie nie niweluje piszczenia

ja miałem w poprzedniej skrzyni że piszczało 70-95 km/h na 5 biegu
po 45 000 km zakleszczył sie 5 bieg w sumie to uszkodzone łożysko 5 biegu
powodem było zbyt mało oleju i zbyt duż tras ma 5 biegu ( robie sporo km po autostradach)
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez adziok09 » 29 gru 2014, o 00:45

Kurde... to już sam nie wiem co robić
Bo nawet nie jestem pewnien czy ta skrzynia ma pojemność 3,1, wlane jest 3 litry i przy wlewaniu nie wylewało się czyli jeszcze by weszło tylko ile?
I też żeby ten ceramizer zadziałał to trzeba 2 strzykawki, tylko pytanie czy coś to da...
A Ty jak sobie z tym proadziłeś skrzynie wymieniłeś i miałeś szczeście i nie piszy na 5 biegu czy regeneracja?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez k-m-r1 » 30 gru 2014, o 13:43

skrzynia 085 ma 3.1 litra 3 litry i jest OK

cerami-zer do silnika OK do skrzyni ... nie wypowiem sie masz kasę to wydawaj

obecnie cena skrzyni typ 085 (golf3 Vento Caddy, polo1 polo2 passat skoda seat te same są ) to 150 -350 zł
olej 120zł

Jak dla mnie to nie opłaca sie szukać skrzyni tylko śmigać aż padnie

Moja poprzednia skrzynia (wg oznaczenia i montowania to była w polo I 1.4 dizel zanim trafiła do mojego golfa) przejechałem 50 tys i spokój, piszczała przez ostatnie 40 tys i zakleszczył sie 5 bieg (wbijałem bieg skrzynia zakleszczona, dałem na luz to 5 bieg - uszkodzone łożysko 5 biegu zaklinowało i tylko 5 bieg miałem- ruszanie z 5 to męka) tak wracałem z pod berlina w okolice Opola
Nową skrzynie z półosiami i rozrusznikiem + bajery dostałem za 200 zł na złomie.

Nowe kompletne sprzęgło 320 zł
uszczelnienia półosi 22zł
Oleju nie zmieniłem bo ktoś mądry obrobił korek

Obecnie mam CEC wymienioną rok temu do dziś przejechałem około 22 tys
Padnie to szukam kolejnej i zamontuje i do oporu aż kolejna padnie.

Niech ktoś jeszcze sie wypowie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Paweu » 30 gru 2014, o 14:04

Ceramizer uzupełniłby ewentualne ubytki w kołach zębatych (o ile w ogóle by zadziałał.) . Na samo łożysko raczej by nie pomógł.

Jeśli masz zamiar jeszcze długo jeździć tym autem , z tym silnikiem, skrzynia i jej przełożenia Ci odpowiadają. To nie pozostaje Ci nic innego jak rewizja skrzyni i wymiana uszkodzonego łożyska.

W każdym innym wypadku jest to nieopłacalne. Więc albo się przyzwyczaj i zbieraj na następną skrzynie gdy ta wyzionie ducha. Taki urok 1.4 , skrzynia biegów jest elementem podlegającym okresowej wymianie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości