Problem ze skrzynią biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Problem ze skrzynią biegów

Postprzez Szymon » 26 sie 2008, o 11:03

Witam!
Panowie mam następujący problem, niedawno odebrałem auto po wymianie uszczelki pod głowicą i od tego czasu źle wchodzą biegi. Podejrzewam, że nie ma to nic wspólnego ze sobą ale opisuję całą sytuację:-). Od tego czasu biegi raz po zar ciężko mi chodzą, zwłaszcza 1i 4.
Czasem żeby wrzucić 4 musze naprawdę mocno operować drążkiem. Mam golfika 1.9tdi z 95 roku. Widziałem przy skrzuni jakieś linki i ten układ zmiany biegóg u góru skrzyni. Co może byc przyczyną, czy to coś poważnego?? Dodam, że nie ma żadnych hałasów ze skrzyni i okolic.
Pozdrawiam
Szymon
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 08:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem ze skrzynią biegów

 

Postprzez łaksiak » 26 sie 2008, o 11:19

Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez Szymon » 26 sie 2008, o 13:28

Dziękuję za pomoc i wybacz za początek posta. Już zawsze będę zaczynał Panie i panowie:)
Pozdrawiam
Szymon
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 08:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez łaksiak » 26 sie 2008, o 13:30

hehe spoko loko ;-) ;-) przyzwyczaiłam się :-)
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Re: Problem ze skrzynią biegów

Postprzez MTuner » 26 sie 2008, o 18:49

Szymon napisał(a):Witam!
Panowie mam następujący problem, niedawno odebrałem auto po wymianie uszczelki pod głowicą i od tego czasu źle wchodzą biegi. Podejrzewam, że nie ma to nic wspólnego ze sobą ale opisuję całą sytuację:-). Od tego czasu biegi raz po zar ciężko mi chodzą, zwłaszcza 1i 4.
Czasem żeby wrzucić 4 musze naprawdę mocno operować drążkiem. Mam golfika 1.9tdi z 95 roku. Widziałem przy skrzuni jakieś linki i ten układ zmiany biegóg u góru skrzyni. Co może byc przyczyną, czy to coś poważnego?? Dodam, że nie ma żadnych hałasów ze skrzyni i okolic.
Pozdrawiam

nie wiem czy ci pomoge ale dzieje sie tak jak jest malo oleju w skrzyni.
Jeśli zobaczysz mnie we wstecznym lusterku to nie próbuj wciskać gazu... ja już to zrobiłem!!!

moj-golf/mtuner-reaktywacja-vr6-t5834.html
MTuner
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 00:21
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Szymon » 26 sie 2008, o 19:12

Dzięki bardzo na pewno to sprawdzę jak tylko będę miał wolny dzień. Raz jest lepiej raz gorzej ale ogólnie cały czas już muszę biegi mocniej wciskać niż kiedyś...
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-09-18, 12:05 ]
Witam!
Po wymianie oleju skrzynia chodzi jak złoto... Biegi wchodzą delikatnie. miałem mały wyciek i był niski poziom oleju w skrzyni.
Pozdrawiam
Szymon
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 08:59
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości