mam problem ze zmiana biegow

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

mam problem ze zmiana biegow

Postprzez DAREKDAREK » 15 cze 2008, o 17:19

mam problem ze zmiana biegow a dokladniej z 1ka i 3jka.myslelem ze to wina zurzytego sprzegla ale po wymianie na nowe okazalo ze dalej jest ten sam problem. po prubie wrzucenia 1 i 3 ki biegi sie zacinaja trzeba ze 2 razy podpompowac sprzeglo zeby wrzucilo bieg...
DAREKDAREK
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 17:03
Lokalizacja: jg

mam problem ze zmiana biegow

 

Re: mam problem ze zmiana biegow

Postprzez marrio » 19 cze 2008, o 14:23

DAREKDAREK napisał(a):mam problem ze zmiana biegow a dokladniej z 1ka i 3jka.myslelem ze to wina zurzytego sprzegla ale po wymianie na nowe okazalo ze dalej jest ten sam problem. po prubie wrzucenia 1 i 3 ki biegi sie zacinaja trzeba ze 2 razy podpompowac sprzeglo zeby wrzucilo bieg...




WITAM..

miałem dokładnie taki sam problem >> GOLF III 2,0 GTI 16V<<
zwłaszcza przy "wrzucaniu" pierwszego biegu, oraz przy redukowaniu do niższego biegu...
biegi się zacinały i musiałem co najmniej dwa razy naciskać pedał sprzęgła...

okazało się że była TO WINA OLEJU W SKRZYNI BIEGóW...

po wymianie oleju >>koszt około 85zł<< biegi "wchodzą" płynnie
marrio
marrio
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 13:44
Lokalizacja: polkowice

Re: mam problem ze zmiana biegow

Postprzez SotoM » 21 cze 2008, o 00:46

marrio napisał(a):
DAREKDAREK napisał(a):mam problem ze zmiana biegow a dokladniej z 1ka i 3jka.myslelem ze to wina zurzytego sprzegla ale po wymianie na nowe okazalo ze dalej jest ten sam problem. po prubie wrzucenia 1 i 3 ki biegi sie zacinaja trzeba ze 2 razy podpompowac sprzeglo zeby wrzucilo bieg...




WITAM..

miałem dokładnie taki sam problem >> GOLF III 2,0 GTI 16V<<
zwłaszcza przy "wrzucaniu" pierwszego biegu, oraz przy redukowaniu do niższego biegu...
biegi się zacinały i musiałem co najmniej dwa razy naciskać pedał sprzęgła...

okazało się że była TO WINA OLEJU W SKRZYNI BIEGóW...

po wymianie oleju >>koszt około 85zł<< biegi "wchodzą" płynnie

ale zauważ kolego zze u ciebie jest inna skrzynia. u ciebie jest wybierak z prętem. u nas w TDIkach juz są linki.
Kolego Darku - musiał bys jeszcze raz spróbować odpowietrzyc siłownik. ja tez zmieniałem sprzęgło u siebie i po 2ch tygodniach jazdy zaczeły mi z oporem wskakiwac biegi 1 , 3 , 5 poprosiłem kolesia aby mi pomógł i zeby mi popompował pedałem sprzęgła i odpowietrzałem jeszcze raz siłownik. pomogło.
a w ogole zmieniałeś u siebie płyn hamulcowy?? bo on też zasila sprzegło. jesli nie to kup sobie 0,5L płynu i przepłukaj układ. tak samo jak bys odowietrzał sprzęgło.
bo problem moze tez byc w linkach.kwestia regulacji.

[ Dodano: 2008-06-21, 14:39 ]
jeszcze jedna rzecz. linka od biegów ta co jest zamocowana na takim plastikowym uchwycie pod cięzarkiem jakby. ten plastik przykręcony jest do całego ramienia nakrętka 8mm klucz 13mm spróbuj poluzować nakrętke (tylko UWAŻAJ aby nie rozpiepszyc tego mocowania linki) i cofnij to mocowanie na maxa do tyłu w str ściany grodziowej i skręć spowrotem. powinno pomóc. dzis robiłem taka rzecz klientowi w TDIku. az dostałem 20zł napiwku hehe :lol:
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości