Jazda bez wtyczki odpowiadającej m.in. za nastawnik do pompy

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Jazda bez wtyczki odpowiadającej m.in. za nastawnik do pompy

Postprzez Szefuniek » 11 lis 2013, o 19:24

Witam, mam pytanie dotyczące jazdy z wyciągniętą wtyczką tą przy skrzyni, której wyciągniecie skutkowało tym że drgania samochodu ustały ( http://www.golf3.pl/topics10/drgania-silnika-vt9294.htm ), jak i również licznik nie działał. Czy można jeździć bez tej wtyczki, czy ma to jakieś skutki uboczne dla silnika (1.9 TDI, 90KM)? Po wyciągnięciu tej wtyczki podczas prowadzenia samochodu nie czułem tego co wcześniej - duże szarpania na 4 biegu, na 5 trochę mniejsze, na obrotach poniżej 2tyś., ale martwi mnie to czy jazda bez tego ma jeszcze jakieś skutki dla silnika, oprócz niedziałającego licznika. Z góry dzięki za odpowiedź.

I co myślicie o poradzie leopard'a z tego tematu?
a rozwiązaniem problemu jest odcięcie sygnału prędkości podawanego do ECU auta ze skrzyni biegów
sprawdź w schemacie elektrycznym na który pin w ECU podany jest sygnał - wytnij kabel i testuj


[ Dodano: 2013-11-12, 20:50 ]
Nikt mi nie pomoże? ;-)
Avatar użytkownika
Szefuniek
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 13:08
Lokalizacja: Małopolskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Jazda bez wtyczki odpowiadającej m.in. za nastawnik do pompy

 

Postprzez k-m-r1 » 13 lis 2013, o 15:49

zrobic logi vag podstawowe a nie odpinac wtyczke to lecenie na szybko
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Szefuniek » 14 lis 2013, o 22:23

Podstawowe czyli na biegu jałowym? Nie wiem czy to coś da, gdyż szarpania na 4 biegu są odczuwalne, na 5'tce w mniejszym stopniu. Wiem tyle że to pewnie nastawnik do pompy wtryskowej do czyszczenia, ale nie o tym temat, chciałbym się dowiedzieć jakie skutki ma odpięcie tej kostki.
Avatar użytkownika
Szefuniek
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 13:08
Lokalizacja: Małopolskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości