Czyżby sprzęgło ślizgało?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez Imper » 4 wrz 2008, o 20:28

ja mam tak samo(wystarczylekko wdusic i juz wysprzeglony) a kolami normlanie moge przemielic :)
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

 

Postprzez $kubi » 4 wrz 2008, o 21:11

czyli sprzęgło do wymiany. możliwe że spaliłem je zeszłej zimy kiedy żeby wyjechać z działki trzeba było mielić i mielić w błocie :/
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez bleky99 » 27 wrz 2008, o 22:16

witam ja tez wciskam 1/3 pedału sprzęgła i biegi spokojnie moge zmieniac a mam zwykłą linke
Avatar użytkownika
bleky99
Badacz tematu
 
Posty: 206
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 23:52
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Allwall » 27 wrz 2008, o 22:26

wymieniłem 2 dni temu kompletne sprzegło w 1,4 benzyna koszt sprzęgła Luk 400zł z wymianą 600zł:/
Allwall
 

Postprzez $kubi » 12 paź 2008, o 09:58

Mechanik mi powiedział że może warto spróbować wymienić linke zamiast sprzęgła żeby pozbyć się problemu ze ślizganiem. Myślicie że warto?
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez Nowal » 12 paź 2008, o 11:14

W piatek skonczylem wymieniac sprzegło. Zakupiłem Sachsa ksozt 320zł montowałem sam. ZAłożyłem i co? sprzegło sie ślizga. Troszke sie wkurzyłem ale pobawiłem sie linką sprzęgła i odziwo zadziałało. Moze masz samoregulacje zepsutą lub za bardzo naciągniętą linke.Sprubuj są poluzować.
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez $kubi » 12 paź 2008, o 13:32

A jak j? poluzowa??
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez Nowal » 12 paź 2008, o 14:08

powiem ci szczerze ze sam nei wiem jak to dok?adnie zrobic, jak j? naci?g?em a ra zpoluzowa?em, musi byc jakis normalny sporob na poluzowani linki od samoregulacji. Sprubuj jak ja szarpn?? koncem a nast?pnie wcisn?? bo tam jest taka spr?zyna wtedy jak scisniesz samoregulacje linka jest pozuzowana, pozniej nacisnij 5-10 razy peda? sprzegla i sprawdz czy pomog?o. Ew. moglbym ci sprobowac to sam zrobic ale nie gwarantuje ze mi sie uda ale to bysmy sie musieli umowic ja jakims spocie czy cos. A jak nie to podjedz do jakiegos mechanika, powinien bez problemu to poluzowa?. Mam jescze ksiazke gdzie psize co jak zrobic, jak wymieni? linke itd. moge podes?a? na maila czy cos. Ale warto sprawdzic t? linke bo jezeli sprzeglo jest dobre to po co narazac sie na koszty. Gdyby linka by?a zepsuta to nowa kosztuje chyba ok 100z? a sprzeg?o ponad 300 do tego roboty w 3 dupy :)
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez $kubi » 2 lis 2008, o 12:01

Słuchajcie, wsteczny czasem ciężko mi zaczoł wchodzić i czasem jak się auto jeszcze toczy do przodu i wrzucam wsteczny to słychać mały zgrzyt - tak jakby nie wysprzęgliło biegu do końca. Przy czym wczoraj zrobiłem taki eksperyment... wrzuciłem wsteczy > "podłoga" > jedynka > ręczny i znów do podłogi i zamiast rwać libet to sprzęgło ślizgało. I teraz nie wiem czy ślizgało bo ta linka do bani jest czy jest już spalone :/
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez mani51 » 2 lis 2008, o 13:04

$kubi napisał(a):czasem jak się auto jeszcze toczy do przodu i wrzucam wsteczny to słychać mały zgrzyt


to całkiem normalne bo wsteczyny nie ma synchronizacji

a co do linki to musi być nieco luźna przy skrzyni (dźwignia przy skrzyni powinna mieć luz tzn powinieneś móć ją nacisnąś o jakieś 15mm) próbuj ją poluzować a jak się nie uda i będziesz ją zmieniał to poszukaj z ręczną regulacją bo te samoregulatory to jedna wielka zagadka. Są tam jakieś pierścienie, nikt nie wie jak to ustawić, w którą stronę przekęcić w książce też tak to opiane że szkoda słów...ja swoją linkę sam przerobiłem na regulacje ręczną i tak samo zrobiłem u brata bo ten samoregulator padł mu po kilku miesiącach
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez $kubi » 28 lis 2008, o 22:05

słuchajcie, mechanik wymienił mi linke ale jakoś kiepsko ją wyregulował chyba :/ do połowy pedału jest luz gdzie po wciśnięciu pedała nic się nie dzieje. Pedał działa od połowy do podłogi a chciałbym żeby działał od góry (z małym luzem) do połowy jak to mam zrobić?
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez pablomed » 28 lis 2008, o 23:26

normalnie linka jest samoregulująca, a co mechanik włożył musisz zobaczyć, jak jakąś od golfa II zwyklą to ma śróbke do regulacji przy łapie sprzegła.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości