awaria!!!!!

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

awaria!!!!!

Postprzez mateusz_918 » 12 lut 2013, o 11:40

witam
otóż jadę wczoraj po elementy załozylismy wszystko cacy odpalam golfine wrzucam jeden dwa i chciałem zredukować na jedynke bo skręcałem do siebie na wjazd i tu trach coś strzeliło jak by linka sprzęgła pękła, ale jest cała biegu nie da rady wbić a sprzęgło utopione. Co to może być docisk się popsuł??

dodam że z rozrusznika wbiłem jedynkę bu przejechac 100m by nie tarasować ulicy i działa skrzynia coś ze sprzęgłem bądź samym dociskiem może ktoś miał podobny problem
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

awaria!!!!!

 

Postprzez pietrasiak2 » 12 lut 2013, o 12:14

Jeżeli dźwignia linki sprzęgła (ta na zewnątrz) chodzi i odbija z linką ,to mógł pójść docisk lub łapa wewnątrz . Nie wiem jednak który model (numer ) skrzyni masz , ja w 1,8 miałem że dociskisk sterowany był przez skrzynię za 5 biegiem i tam dźwignia naciskowa lubi puścić , ale z opisów to 2,0 l miały właśnie takie i to będziesz musiał sprawdzić :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez mateusz_918 » 12 lut 2013, o 12:49

czyli rozumiem ze skrzynia na warsztat

ale jest lipa bo to jest na 3/4 długosci skrzyni od strony silnika ta łapa wchodzi a ona niema oporu prawie wydaje mi sie że powinno tam być coś przypominające spręzyne ze po naciscięciu tej łapy od linki sprzegła mamy opór, który odbija z powrotem a tego niema :-x
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 12 lut 2013, o 13:46

Jeśli łapę możesz podnieś ręką i sama nie opadnie to oznacza , że że coś jest albo z dociskiem ,lub z tym mechanizmem. łapa wraca sama jak ką puścisz docisk to powoduje (jego konstrukcja). Jedyną sprężyną jakie są w mechanicznych to sprężyna powrotu pedału sprzęgła po to tylko by sam pedał powrócił do swojej pozycji spoczynku i spowodował powrót i naciąg linki (bo niektóre mają samo regulatory ) itd. Coś podobnego jak sprężyny powrotne linki ręcznego (to taki przykład) :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez mateusz_918 » 12 lut 2013, o 14:01

to bedzie chyba docisk bo w niedziele jak jechałem to na dwójce po wcisnięciu gazu obroty góra predkosć nic no i smród palacego sprzęgła :-/ wiedziałem że coś kropnie miałem mysl że linka się wyciagneła i nie dociskało do kąca, ale za tanie by to było :chytry: no cóż dzięki stokrotne za pomoc punkcik dla ciebie a dla mnie sobota w warsztacię z trybami :cenzura: :wsciekly: :wsciekly:
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez killah » 12 lut 2013, o 18:59

ja miałem podobnie ale trzeba było wymienić taką wajhę w skrzyni:

http://www.golf3.pl/topics7/awaria-sprz ... 587,15.htm

miej nadzieję że to to padło to nie będziesz musiał skrzyni zdejmować. Aczkolwiek ciężko dostać na szrocie tą część
killah
 

Postprzez trollu » 12 lut 2013, o 19:12

jak było czuć palone sprzęgło to pewnie jego koniec. co do łapy sprzęgła - zawsze powinna sama opaść, grawitacja robi swoje. jeżeli łapa luźno sobie lata to wyłamał się ząbek na wałku z wieloklinem w deklu skrzyni jak u mnie albo pękł talerzyk w docisku. pedał sprzęgła ma sprężynę dlatego bez linki albo odbija do góry albo na dół. dekiel powinien pasować od innych skrzyń bo u mnie również został zmieniony, chyba że wyciągniesz sam ząbek i go przełożysz jeżeli to jego wina
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez mateusz_918 » 12 lut 2013, o 20:46

znaczy się co do sprzęgła to jest bodajże 4-3 mieś więc jest ok, ale zacapiło sprzęgłem bo coś juz było chyba nie tak, a ta łapa luzno lata no nic dziękowac panowie w sobotę jak bedzie chwila wolna to rozbieram od strony łapy obadamy założymy i cóż oby to ta łapa bo chyba tania jest,za sprzęgło dałem 270zł więc nieusmiecha mi sie jakieś uszkodzenie tego elementu, tym bardziej ze jest dość nowe, no cóż bedzie okazja by się podszkolic w tej dziedzinie sprzegłowo skrzyniowej :-D

dzieki panowie za rady

pozdrawiam :padam:
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 13 lut 2013, o 12:01

mateusz_918, w skrócie sa dwie możliwości albo jak napisano z;amało siecoć pod deklem
skrzyni od strony koła więc zajrzyj tam najpierw, albo zrobiła się dziura w tarczy wyciskowej, taka okrągła blacha mnna która działa drążek wysprzeglający. To nie oznacza koniecznosci wymiany całego docisku sprzegła tylko tej tarczy wysprzęglającej. Przy wymianie sprzęghła zakłada się ja nową bo jest w komplecie, więc jeśli wiesz ze był;a zmieniana to napewno nie przedziurawiła się tak szybko, do tego trzeba z 300 tysięcy przejechać..
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mateusz_918 » 13 lut 2013, o 19:33

wszystko jasne pękła dzwigienka trzpienia wyciskowego i się obruciła awaria kosztuje mnie jutro 20zł :luka: nie ma tragedi dzięki panowie za pomoc

Obrazek
Obrazek
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 13 lut 2013, o 19:38

Jednak dwignia ,lubia pekac :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez mateusz_918 » 13 lut 2013, o 19:46

kupie chyba dwie :lol:
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości