Zamki, wkładki zamków i inne

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez ThrudPL » 8 sty 2008, o 20:03

problem z zamkiem w drzwiach pasazera rozwiązany. Pojawił się jednak problem z zamkiem od drzwi kierowcy. kluczyk wchodzi normalnie, przekręca się w dól (zamykanie) normalnie ale w górę (otwieranie) niestety nie. Po kilku próbach góra-dól załapuje i otwiera ale chwilę to trwa. Próbowałem już rozmrażacza i WD40 nic nie poskutkowało. Chyba jednak cosa z samym zamkiem.

Ale teraz najlepsze, przy przekręconym kluczyku pionowo (otwarte) podnisą klucz lekko w dziurce otwiera mi sie szyba (elektryczne szyby) od strony kierowcy przy przekręceniu zamyka się - czary chyba.
ThrudPL
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 gru 2007, o 13:48
Lokalizacja: Poznań

 

Klamka bagażnika

Postprzez szymonokia » 12 sty 2008, o 00:03

Wie ktoś może czy w golfie kombi z 94r można zamontować klamke bagażnika od nowszego modelu. Ta która jest zamontowana jest kompletnie nie wygodna. Wizualnie są podobne ale nie jestem pewny czy takie same.
szymonokia
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 paź 2007, o 21:35
Lokalizacja: Żory

Postprzez K@mil » 12 sty 2008, o 14:44

zrob sobie automatyczna przez guzik w pilocie np. :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Wymiana wkladki zamka drzwi kierowcy

Postprzez marcinsze » 12 sty 2008, o 19:52

Witam, wie ktoś może jak wymienić wkąłdę zamka drzwi od strony kierowcy. Czy trzeba rozbierać drzwi od wewnątrz?? Miałem włamanie do samochodu i muszę wymienić wkładkę, jeśli robił już to ktoś kiedyś to serdecznie proszę o pomoc, dzięki i pozdrawiam.
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa

Postprzez opolanin » 12 sty 2008, o 22:03

sprobuj tak wyjmij klamkę, do tego potrzeba wykręcić jedną śubę widoczną po otwarciu drzwi (ta która jest najwyżej jest albo gwiazdka albo imbus) następnie przesuwasz klamkę w kierunku przodu auta i w tym momencie już możesz ją wyjąc nietrzeba zdejmować tapicerki drzwiowej, napisz jak ci poszlo
opolanin
 

Postprzez grzesiek-19901 » 13 sty 2008, o 01:08

rozebranie :-) drzwi od środka pewnie będzie konieczne :-> powodzonka[shadow=blue][/shadow]
golfina
grzesiek-19901
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2008, o 01:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez opolanin » 13 sty 2008, o 10:56

nie sadze ze trzeba rozbierac drzwi od srodka
opolanin
 

Drzwi od kierowcy - problem z zamkiem

Postprzez DAZE » 14 sty 2008, o 10:01

Witam serdecznie. Szukałem , ale nic nie znalazłem na ten temat. Problem polega na otwarciu drzwi podczas mrozu. Kluczyk normalnie przekręcić można rygiel przy szybie się unosi .. no ale niestety . Problem ewentualnego przymarznięcia uszczelek wykluczyłem. Wchodząc do środka od strony pasażera też nic. Ale zauwazyłem że próbując otwierać od wewnątrz klamką w drzwiach pasarzera przy końcu ruchu klamki jest wyczuwakny opór ktury zwalnia tz. rygiel, natomiast w tych drzwiach tego zjawiska nie ma. Dzieję się tak tylko podczas mrozu. Czy macie jakieś doświadczenie z tym problemem? Proszę o radę. Serdecznie pozdrawiam. Mirek DAZE.
DAZE
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 22:07
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez K@mil » 14 sty 2008, o 11:21

hmm dziwnie ze tylko w mrozie masz tak a napewn nie przymaraja uszczelki;/ one potrafia ladnie trzymac drzwi. A co sie dzieje jak juz raz otworzysz ?? pozniej otwiera sie dobrze??
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Groch367 » 14 sty 2008, o 11:49

zwyczajnie uszczeliki trzymaja mozliwe ze są tłuste należy je przesmarować denarutatem albo czyms spirytuso-podobny (wykluczajac wodke bo szkoda ;-) ) moze tego nie widac ale pomoze

ewentualnie mozliwe ze w środku też ci w zamku coś przymarzlo psiknij tam też do środka odmarzaczem moze dostala tam sie woda np.podczas mycia
:roll:
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez K@mil » 14 sty 2008, o 11:50

szkoda denaturatu hehe a tak serio kup sobie silicion w spray ja gdzies podawalem juz link bardzo dobry preparat jak i na uszczelki i jak i w zamki POLECAM
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Groch367 » 14 sty 2008, o 11:56

albo mały zestaw (3 in 1) za 9.99zl odmarzacz do zamków odrdzewiacz do srub w spray i preparat w spray do zamarznietych szyb wszystko to znajdziesz w BIEDRONCE :lol:
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości