Uszczelka szybberdachu

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Uszczelka szybberdachu

Postprzez Frodo » 28 mar 2013, o 23:39

Witam. Odkleiła mi się uszczelka szyberdachu i cieknie mi woda do środka... Czy żeby ją ściągnąć i przykleić na nowo trzeba wymontować cały szyberdach?
Frodo
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 paź 2012, o 13:38
Lokalizacja: Mysłowice

Uszczelka szybberdachu

 

Postprzez K@mil » 29 mar 2013, o 14:33

W mk3 mozna odkrecić samą szybe ktora trzyma sie na srubach z boku jak spojrzysz w rogi szyberachu to zobaczysz śruby... i wtedy wyciągasz szybe i mozesz zmienić sobie uszczelkę
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Pozor » 29 mar 2013, o 15:04

tylko że pierw zaznacz pozycję tych śrub bo wtedy i tak będzie ci cieknąć z tego powodu że szyber bedzie krzywo leżał
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez gello1 » 29 mar 2013, o 15:21

K@mil napisał(a):W mk3 mozna odkrecić samą szybe ktora trzyma sie na srubach z boku jak spojrzysz w rogi szyberachu to zobaczysz śruby... i wtedy wyciągasz szybe i mozesz zmienić sobie uszczelkę

dokładnie tak
Pozor napisał(a):tylko że pierw zaznacz pozycję tych śrub bo wtedy i tak będzie ci cieknąć z tego powodu że szyber bedzie krzywo leżał
a co ma ustawienie do przeciekania.

Jest jeszcze nie miła informacja. Oryginalna uszczelka w ASO to 240zł :kwasny:
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Gofer » 29 mar 2013, o 16:37

Frodo napisał(a):cieknie mi woda do środka...


Szyber w MK3 juz z powodu swojej konstrukcji jest nieszczelny.
Żeby zapobiec przeciekaniu wody do środka zamontowana jest plastikowa rynienka która powinna tą wodę odprowadzić.
Jeżeli leje się do środka to albo rynienka się wypięła i jest pod głowami pasażerów z tyłu albo kanały odpływowe się zapchały i woda przelewa się nad rynienką.

K@mil napisał(a):mozna odkrecić samą szybe ktora trzyma sie na srubach z boku jak spojrzysz w rogi szyberachu to zobaczysz śruby...


Jeżeli spojrzysz w rogi szyberdachu i widzisz śruby którymi przykręcona jest szyba to na 100 % rynienka uciekła pod podsufitkę z tyłu.
Rynienka jest jednocześnie maskownicą zasłaniającą owe śrubki.

Pozor napisał(a):pierw zaznacz pozycję tych śrub bo wtedy i tak będzie ci cieknąć


Owszem cenna rada ale nie dlatego że będzie cieknąć szyber (bo on zawsze cieknie) tylko dlatego żeby nie męczyć się później z ustawianiem szyby.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Opik » 29 mar 2013, o 16:49

już nie przesadzajmy z tym przeciekaniem ;) owszem, nie jest w 100% szczelny, ale po deszczu czy po myciu ciśnieniowym niewiele wody się tam dostaje. Ba, czasami w ogóle nawet kropli nie ma. Plastikowa rynienka nie odprowadza żadnej wody, to jest maskownica całego mechanizmu. Blacha jest wyprofilowana w niewielkie korytko i to w niej zostaje woda jeśli już się przedostanie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gofer » 29 mar 2013, o 16:54

Opik napisał(a):Plastikowa rynienka nie odprowadza żadnej wody, to jest maskownica całego mechanizmu


To niech kolega sobie ją wyjmie i wtedy napisze co się dzieje.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Opik » 29 mar 2013, o 16:58

Gofer, przy okazji naprawiania szybra jeździłem bez niej. I napisałem wyżej co się nie stało ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gofer » 29 mar 2013, o 17:05

Opik napisał(a):Gofer, przy okazji naprawiania szybra jeździłem bez niej.


U mnie się wypięła i miałem problem bo lało się na głowę.

http://www.golf3.pl/topics6/szyber-prze ... t36254.htm

Szkoda że foty wywaliło, bo było widać przez szpary niebo :-)
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Opik » 29 mar 2013, o 17:11

No to widzisz, u mnie jak jest szyber zamknięty to między uszczelkę a budę kartki papieru nie włożysz :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pozor » 29 mar 2013, o 17:20

z tym ustaweiniem to chodziło mi o że jakby nie zaznaczył pozycji śrub to wtedy miałby problem z żle ustaioną szybą przez co by przeciekała.A jeżeli podczas jazdy czasem ci chlapnie w pelcy i to jak w śmigusa dyngusa to moze być zapchany jeden z wężyków odpływowych u mnie w przednim lewym słupku się zapchało i non stop po deszczu mi chlapało w plecy co często mnie do szału doprowadzało
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Gofer » 29 mar 2013, o 17:23

Opik napisał(a):u mnie jak jest szyber zamknięty to między uszczelkę a budę kartki papieru nie włożysz


Zazdroszczę koledze szczelności ;-)
Ale po tym jak w końcu doszedłem co jest grane z moim szybrem to nawet kropli wody w srodku nie mam.

Dobra kończymy wymianę zdań.
Czekamy co odpisze autor tematu.
Szerokości Opik :-)
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron