Problem z otwarciem drzwi zimą

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Problem z otwarciem drzwi zimą

Postprzez MartinTcV » 30 gru 2014, o 13:42

Witam,
Pierwszy raz zimą zetknąłem się z problemem otwierania drzwi w aucie. Wczoraj najpierw miałem problem z wsadzeniem kluczyka do zamku, ale użyłem odmrażacza, pochuchałem trochę i wszedł, potem trzeba było przekręcić kluczyk, co też było problemem, ale się uporałem. Po przekręceniu kluczyka otworzyły się tylko tylne drzwi, nie było z otwarciem większych problemów (poza tym, że uszczelki trochę przymarzły). Z przodu ciężko było otworzyć drzwi, dopiero po długim rozgrzaniu auta to się udało, próbowałem od środka otwierać, ale nie mogłem nawet podnieść blokady, jak auto się rozgrzało dobrze, to bez problemu się otworzyły drzwi i zamknęły central zamkiem. Gdy wyjeżdżałem wieczorem znowu był problem i musiałem przez tył wsiadać, ale jak wróciłem to już mogłem wysiąść przez przednie drzwi.
Proszę o wszelkie porady, co zrobić, aby temu zapobiec w przyszłości. Bardziej obawiałem się, że auto nie odpali, bo stało kilka dni na mrozie, jednakże wyszło jak wyszło ;)
MartinTcV
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 paź 2014, o 15:30
Lokalizacja: Tczew

Problem z otwarciem drzwi zimą

 

Postprzez maximus_spi » 30 gru 2014, o 14:15

kolego co zima to ten sam problem sie pojawia...ja walkowalem to poprzedniej zimy,jedyna rada kup z dwie puszki silikonu w spreju najpierw wyczysc dokladnie do sucha uszczelki zawiasy a potem nie zaluj tylko wal na uszczelki,zawiasy ile tylko mozesz nawet jak bedzie kapac to nic zlego sie nie stanie,nie wycieraj,odczekaj chwile az samo przeschnie ibedziesz mial spokoj po mroznych nocach i porankach,co do zamkow to albo wykręc wyczyczysc przesamaruj albo napsikaj najpierw w bebenki wd40 a nastepnie smar najlepiej tez w spreju
Pozdrawiam.
Aha i za zadnym pozorem nie myj auta na karcherze w takie mrozy :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 30 gru 2014, o 14:45

MartinTcV, Twój problem nie jest odosobniony i pojawia się u większości użytkowników aut każdej zimy.

omawiane zbyt wiele razy na forum.

http://www.golf3.pl/topics6/zima-zamarz ... t15555.htm

http://www.golf3.pl/topics6/zima-przyma ... t23083.htm

Poczytaj, wysuń wnioski , działaj.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości