Podwozie - pytanie ...

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez slawek5t » 5 lis 2012, o 23:08

prekursor napisał(a):Nie, nie jest to zrobione porządnie

Nie znasz sie, nie wypowiadaj sie . Proste. Ale widocznie dla Ciebie to zbyt trudne.

Opik, sam proponowałes matę. żal

Paweu_mk3 napisał(a):Z całym szacunkiem, ale Jaki sens ma ta łatka z blaszki?

Ma sens łatki. Nie chce mi sie opisywać szczegołów.

A więc pany:
po pierwsze to nie każdy ma dostep do spawarki, a po drugie to nie kazdy chce ładować kase na spawanie itd. Nie kazdy golf jest wart 8-10 tys ;)
Za zaoszczedzone pieniądze można kupić coś potrzebniejszego.
A taka łata z żywicy przeżyje golfa więc luz.
Taka prawda i tyle w temacie.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

 

Postprzez Opik » 5 lis 2012, o 23:17

slawek5t, zacznij może czytać uważnie, bo jak na razie jedyny żal to się pojawia w tym temacie obok Twojego nicku. To po pierwsze.
Po drugie, dla ułatwienia, bo wcześniej Ci nie poszło, napiszę jeszcze raz, wyraźnie - podałem sposób na TYMCZASOWE załatanie tego, dopóki nie uzbiera kasy na porządną naprawę. A po trzecie, jak Ty chcesz dziury w samochodach łatać żywicą, to może przelej swoje motoryzacyjne skłonności na modele do składania, a nie coś co jeździ po drogach. Po czwarte, jeżeli łatka z żywicy przeżyje Twój samochód to musisz bardzo o niego dbać.
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 5 lis 2012, o 23:19

Wszyscy macie jakieś dziwne podejście...

Jak samochód nie wart tyle i tyle i ma rdzę na błotniku lewym może jeszcze to żywicą bo nie ma sensu spawanie...

Równie dobrze można nie wymieniać progów tylko wypełnić je pianką.

Druciarstwo i tyle. :-?

Porki89 napisał(a):No akurat gryzie wokół tego koreczka po prostu widać jakieś lekkie oznaki, czyli bez rozbierania tapicerki się nie obędzie :( . Chyba żywica mi zostaje jak na razie szkoda że taka pogoda :( .


Którą metodę byś nie wybrał to i tak musisz dywany wyciągnąć.

Na razie masz lekkie oznaki.. po zimie już nawet tego 'kółeczka' jak to nazwałeś , nie będzie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez slawek5t » 5 lis 2012, o 23:36

Opik, nic nie pisałes że to jest tymczasowe. nie wmawiaj głupot
Jesli sie dobrze oczysci i załata to nic sie nie bedzie działo, predzej w innym miejscu zrobi sie dziura.
Juz tutaj nie pisze bo widze że pro fachowcy. :D

K@mil już na początku krótko i zwięźle napisał co robić.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Opik » 5 lis 2012, o 23:39

slawek5t, widzę nadal nie potrafisz doczytać:

Jeżeli nie masz kasy na to
(...)
bez wyspawania tego na wiosnę się nie obejdzie

ale już koniec offa, ja samochód robię porządnie, Ty chcesz łatać żywicą to Twoja sprawa ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 5 lis 2012, o 23:56

Jesli sie przeczyta całe zdanie, to znaczenie jest zupelnie odwrotne, no ale mniejsza już o to.
Opik napisał(a):ale już koniec offa, ja samochód robię porządnie, Ty chcesz łatać żywicą to Twoja sprawa

I tego się trzymajmy :) mata zamiast gumy-orginalnego korka to nie jest porządnie...? no dobra, okej :)
Koniec OT :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez prekursor » 6 lis 2012, o 09:17

slawek5t napisał(a):
prekursor napisał(a):Nie, nie jest to zrobione porządnie

Nie znasz sie, nie wypowiadaj sie . Proste. Ale widocznie dla Ciebie to zbyt trudne.


Zgadza się. Zbyt trudne jest dla mnie zachowanie milczenia by w przypadku głupot które stosujesz nazywać je "porządnymi sposobami". Najwidoczniej mamy inne definicje słowa "porządnie" i zrobione zgodnie ze sztuką blacharską.

Wypowiadać się będę za każdym razem jak przeczytam Twoją głupotę. Czyli dość często :-D

Ma sens łatki. Nie chce mi sie opisywać szczegołów.

Pomijając poprawność stylistyczną twierdzenia - foszek? :-D
Avatar użytkownika
prekursor
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 9 gru 2010, o 13:04
Lokalizacja: DM/LW

Postprzez slawek5t » 6 lis 2012, o 17:13

prekursor, rób co chcesz , nie pytaj gdzie cIE mam. :lol: :lol: :lol: :]
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez K@mil » 6 lis 2012, o 18:48

Ja powiem tak :) Jesli ktoś ma garaz jakis migomat to warto zrobic to ladnie i porządnie... czyli wyciąć rdzę, przykonserować farba antykorozyjną no i dac kawalek blachy + bitex na zewnatrz i wewnatrz...

Ale jak ktos nie ma garazu, a chce to zrobic lepiej niz pianką montażową albo gazetami (bo tez tak mozna) to najlepiej...
-W reke szczotka druciana :) ... jakas farba antykorozyjna i na to żywica + bitex na zew i wewnatrz i moge powiedziec ze takie cos bedzie tez bardzo dlugo trzymało (tylko trzeba najpierw zabezpieczyc oczyszczoną blache farbą anty... ) ...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez prekursor » 6 lis 2012, o 23:18

slawek5t napisał(a):prekursor, rób co chcesz , nie pytaj gdzie cIE mam. :lol: :lol: :lol: :]

Nie interesuje mnie co lubisz mieć tam gdzie mnie wysyłasz. To nie temat o Twoich preferencjach seksualnych.

K@mil napisał(a):Ja powiem tak :) Jesli ktoś ma garaz jakis migomat to warto zrobic to ladnie i porządnie... czyli wyciąć rdzę, przykonserować farba antykorozyjną no i dac kawalek blachy + bitex na zewnatrz i wewnatrz...

Ale jak ktos nie ma garazu, a chce to zrobic lepiej niz pianką montażową albo gazetami (bo tez tak mozna) to najlepiej...
-W reke szczotka druciana :) ... jakas farba antykorozyjna i na to żywica + bitex na zew i wewnatrz i moge powiedziec ze takie cos bedzie tez bardzo dlugo trzymało (tylko trzeba najpierw zabezpieczyc oczyszczoną blache farbą anty... ) ...

Panie K@mil-u.
Generalnie zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.
Rozchodzi się o to żebyśmy nazywali rzeczy po imieniu ;-)
Zmierzam do tego, że potem stoją takie podrutowane auta na allegro i nie ma z czego wybrać. O takich faktach sprzedający nie mówią. Gorzej jest w sytuacji kiedy zaglądasz pod auto i nie ma już czego spawać. Bo poprzedni właściciel miał to głęboko w poważaniu.
Avatar użytkownika
prekursor
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 9 gru 2010, o 13:04
Lokalizacja: DM/LW

Postprzez slawek5t » 9 lis 2012, o 21:33

K@mil napisał(a):Ale jak ktos nie ma garazu, a chce to zrobic lepiej niz pianką montażową albo gazetami (bo tez tak mozna) to najlepiej...
-W reke szczotka druciana ... jakas farba antykorozyjna i na to żywica + bitex na zew i wewnatrz i moge powiedziec ze takie cos bedzie tez bardzo dlugo trzymało (tylko trzeba najpierw zabezpieczyc oczyszczoną blache farbą anty... ) ...

:ok: :ok:
i o to sie rozchodziło :) zrobi sie prawidłowo to żywica też potrzyma.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron