Ori lampy z soczewką

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez patrolfak » 24 paź 2012, o 23:02

Radi mk3, Widzę że znasz się na temacie. Powiem ci że już sam się pogubiłem w tym wszystkim. Powiedzmy że kupię to soczewę pod h7 i wsadze w nią żarnik H4 na bixenonie ? wtedy będe miał długie i krótkie czy nie ? I drugie pytanie, jeśli kupiłbym soczewki z audi pod bixenon to wtedy jaki żarnik kupić i jaki będzie pasował ?
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

 

Postprzez Opik » 24 paź 2012, o 23:04

patrolfak, a czy Ty ogarniasz że h4 i h7 to są dwie zupełnie inne konstrukcje żarówek, które emitują światło pod innymi kątami itd?

Mniej więcej jakbyś miał felgi 15" i 16" i próbował pozamieniać na nich opony. Coś nie halo prawda ?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 24 paź 2012, o 23:09

panie Opik, po to zadaje takie pytania aby ogarnąć ;) Ale już mnie uświadomiłeś. W takim razie odpowiedz mi na drugie pytanie czy soczewy na bixena z ruchomą przesłoną będą Ok ? plus do tego ten zestaw ?

http://allegro.pl/zestaw-hid-bixenon-bi ... 19213.html

I z jakiego auta jeszcze soczewek szukać aby były na jeden żarnik drogowe i mijania ?
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Opik » 24 paź 2012, o 23:18

patrolfak, nie wiem, aż tak Ci nie podpowiem co i jak. Nie wiem dlaczego tak uparłeś się na te ksenony, moim zdaniem szkoda lamp. A już zwłaszcza ładowania kasy w coś, co tak naprawdę nie może siedzieć w Twoim samochodzie i jak trafisz na upierdliwca to jeszcze dowód poleci.
To nie są fabryczne ksenony dopasowane od początku do końca pod dany samochód, tylko uniwersalny zestaw który ma pasować do wszystkiego. A jak pasują uniwersalne dywaniki samochodowe do 250 modeli na raz?
Nawet jeśli dostaniesz soczewki z ruchomą przysłonką, to nie wiem (prawdę mówiąc - szczerze wątpię) że te uniwersalne ksenony będą się z nimi zgrywały. I mógłbym nawet obstawiać mały zakład że wyszłyby z tego pańskie jaja, zamiast działać jak fabryka przewidziała nisko-wysoko (snop światła) miałbyś np lewo-dół, zamiast długich waliłyby np waliłyby gdzieś w prawo, gdzieś w połowie snopu światła miałbyś ciekawą nieoświetloną przerwę, itp.
Nie dam sobie ręki uciąć że tak na pewno będzie, ale raczej w to wierzę. Bo gdyby to było takie łatwe to producenci nie mordowaliby się z robieniem lampy pod dany samochód w którym jedynym zmiennym elementem jest żarówka (palnik) tylko tłukła jedną i tą samą masówkę przesłoniętą różnymi kloszami
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 24 paź 2012, o 23:30

Powiem ci że uparłem się na takie właśnie lampy bo nie chcę za bardzo kolejnych projektorów czy VF ( chociaż nie mówię że mi się nie podobają ) A koszt takich lamp jak chcę zrobić nie powinien przekroczyć 400zł soczewy około 100-150 xenon 180 no i nie wiem ile za wypolerowanie kloszy. Ale jak tak czytam co piszesz to tylko się zniechęcam bo nie wiedziałem że aż tyle z tym pieprzenia się . No chyba że kupić coś takiego

http://allegro.pl/soczewki-bixenon-bi-k ... 14780.html


Ale te ringi mi się totalnie nie widzą :/
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Opik » 24 paź 2012, o 23:44

to jest ten sam badziew co te zestawy wyżej, tyle że z ringami
Z tym co chcesz zrobić nie jest kupa roboty, z tym jest całe pasmo górskie.
Pomijam fakt że musiałbyś idealnie zamocować te soczewki w 3 płaszczyznach (góra-dół, lewo-prawo, oraz skręt w okół własnej osi (jak wskazówki zegarka)), bo tu nawet milimetrowe różnice kierowałyby światło zupełnie gdzie indziej
A ten zestaw wcale by rewelacyjnie drogi nie oświetlał

Jeżeli zależy Ci na oświetleniu drogi to jedynym i najlepszym wyjściem są lampki Hella ala MkIV, niektórym się podobają, inni ich nie trawią (hejt hejt hejt ;) ), ale świecą najlepiej ze wszystkich dostępnych do Mk III. I są w wersji smoked
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 25 paź 2012, o 00:05

Zależy mi na ciekawym wyglądzie ale także na porządnym oświetleniu drogi. Ciekawi mnie tylko jak zrobili sobie takie lampy niektórzy użytkownicy forum a znajdzie się kilku. A to że jest ciężko takie lampy zrobić wiedziałem od dawna ale nie można się tak łatwo poddawać :D Powiem tak jak znajdę jakieś ładne soczewy pod h4 to przemyślę całą sprawę jeszcze raz i pokombinuję. A co do Ciebie kolego Opik to już w kilku tematach zauważyłem że piszesz każdemu a po co to a po co tamto zostaw ori nic nie ruszaj itd itp. gdyby każdy miał takie podejście to na forum byłyby same seryjne kozy. Ale mimo wszystko dzięki za pomoc :)
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Opik » 25 paź 2012, o 00:23

patrolfak, nie, ja nie mam takiego podejścia, gdyby tak było to sam bym nie dłubał. Po prostu niektórych rzeczy nie da się tak łatwo zrobić własnoręcznie w garażu. Widzę co jakiś czas takich magików od świateł na drogach, światła wyją w kosmos, oślepiają a kierowca i tak gówno widzi bo snop świateł ma kształt jakiegoś egzotycznego zwierzaka. Nie mówię że NIKT nie potrafi tego zrobić, tylko na 100 takich dłubanin dwóm osobom się udaje.
Jak chcesz kombinować to próbuj, ja po prostu doradzam że szkoda jest kasy na coś takiego.
Jak już to zbierz trochę więcej funduszy i kup całe ksenony z jakiegoś samochodu, nie wiem, Audi, VW, na pewno się coś znajdzie na szrotach czy allegro. I wtedy zakładaj, bo wiem że jeżeli zrobisz to porządnie to żadne światła nie będą miały do nich startu. A nie jakiś uniwersalny zestaw ksenonów który prawidłowo zamontowany ma problem z poprawnym świeceniem.

I jeszcze wracając do "nic nie rób, zostaw ori", zobacz w jakich wypadkach ja to pisze. Ktoś się naczyta jakiegoś forum o tuningu pod blokiem i później wylatuje z pytaniami jak uturbić silnik za 2 tys zł, jak podnieść moc za 300zł itp, prezentując takie pomysły i patenty, że mam ochotę zamachnąć się korbowodem z W16 i przydzwonić im w te radosne łby. A później "słuchaj ja mam takie mody, ze 30 koni przybyło" a seryjne pozostawione w serii 1.8 dyma ich jak chce. I milion tematów "ło panie ale ten golf to gówniany silnik mnie sie wysrał znowu" i "panowie coś szczeliło i nie jedzie". Dziwisz się że tak odpowiadam? :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez patrolfak » 25 paź 2012, o 11:21

no z tym Ci akurat przyznam rację ;) Ok mniejsza o to. I tak już wycofałem się z licytacji tych soczewek z mietka :)
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Paweu » 25 paź 2012, o 12:50

patrolfak, zaznajomiłeś się z tymi linkami?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=340281

tu też chopy coś piszą nt.

http://www.vag-podkarpacie.pl/printview ... 64e750f77a

U mapeta można dostać takie cuś...

http://www.mapet-tuning.com/sklep/socze ... eceqbt38l6
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez marcinkazimierz » 25 paź 2012, o 16:53

Paweu_mk3 napisał(a):patrolfak, zaznajomiłeś się z tymi linkami?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=340281

tu też chopy coś piszą nt.

http://www.vag-podkarpacie.pl/printview ... 64e750f77a

U mapeta można dostać takie cuś...

http://www.mapet-tuning.com/sklep/socze ... eceqbt38l6


kolego niechce sie wymądrzać ale takie przerobki to do 1 przegladu
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Paweu » 25 paź 2012, o 17:41

kolego niechce sie wymądrzać ale takie przerobki to do 1 przegladu


teoretycznie tak... a w praktyce różnie to bywa.
Ale to nie temat o legalności modyfikacji aut.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości