Ori lampy z soczewką

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez KillerBlack » 5 cze 2012, o 07:50

Szkło lepiej wypolerowac, daje to duzo lepszy efekt, niz takie gładkie szkła.
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

 

Postprzez patrolfak » 11 sie 2012, o 21:12

Odświeżam temacik moje pytanie brzmi tak . Powiedzmy że mam na oku soczewę z mieczysława na d1s chciałbym do tego Hid'a z żarnikami d1s obecnie mam H4 , czy w zestaw hid jest plug and play czy sa jakies przejściówki z h4 na d1s czy trzeba coś lepić bawić się itd ? I najlepiej jaki zestaw z takowym żarnikiem kupić ? jak coś nie zrozumiale napisałem to sorry :P

[ Dodano: 2012-08-11, 20:36 ]
No chyba że te soczewy do ori lampy z mk3
http://allegro.pl/soczewki-vw-golf-3-he ... 69863.html bo są chyba na h1 i byłoby mniej zabawy niż z tymi d1s

[ Dodano: 2012-10-22, 09:43 ]
Odświeżam temat. Otóz tak licytuję soczewy na H7 z mieczysława. Jak w tym wypadku będę miał długie ? tak samo jak w H4 ? czy na H7 w ogóle będę miał długie czy tylko mijania ? Sorry za takie pytanie ale najzwyczajniej w świecie nie wiem :)

[ Dodano: 2012-10-22, 22:14 ]
A soczewki wyglądają tak

http://allegro.pl/soczewki-do-mercedesa ... 02466.html

Wymiarowo fanie. Tylko jakk z tymi światłami mijania ? A może jest jakieś przejście z z H7 na H4 ? no pomóżcie w końcu :/
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez BartheZz_3 » 23 paź 2012, o 10:44

Hmm patrolfak a moze tak droga kombinatorstwa:
Podlaczyc ten adapter
http://allegro.pl/adaptery-lamp-reflekt ... 06517.html
zlokalizowac w soczewce ktore wtyczki do czego sluza i polaczyc ??
Ja mam troche inny adapter gdzie sa same kable a nie wtyczki wiec troche lepiej w tym konkretnym przypadku ;-) nie mam pojecia jak to jest w soczewce ale coz... moze chociaz cos Ci do glowy wpadnie :-P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PrzemkoXVI » 23 paź 2012, o 10:50

Tu ziomek sobie fajnie wymyślił lampiony. (2:26 - poruszany temat lamp)
https://www.youtube.com/watch?v=nl9_Oqs ... r_embedded
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez dawidek1991 » 23 paź 2012, o 10:52

No pewnie są tam jakieś przejsciówki, ale z hidami to nie do końca wszystko takie fajne jest :) Bo gdy masz te hidy, to one najzwyczalniej w świecie rażą kierowców, wiem bo ja miałem w mojej alfie założone takie coś i założyłem to pod blokiem bez żadnych narzędzi, wszystko plug&play. Gdy masz ori ksena to masz od razu samopoziomowanie oraz spryskiwacze, bo to jest bardzo ważne aby nie rozproszyć światła z soczewy, bo ona sama w sobie już to światło, że tak powiem zprasza :) W żarniku masz tylko jedną nić i będziesz miał tylko jedno światło, mijania lub długie. Najlepsze kseny są 4300 K oray 6000K one tak fajnie na niebiesko đwiec, a nie jakieđ chamskie fiolety :) Mi się to nie podoba :) Na H4 chyba też są jakieś żarniki, tylko nie wiem czy to Biksenon nie będzie... :) Wygląda zaje**cie, ale wsadzanie go w zwykłą lampę bez soczewki mnie zwala z nóg, w dodatku jeszcze nie gładkie szkło... Ja jak widze coś takiego to od razu długie i ogień typowi :) Ale jeśli się zrobi z głową co Tobie kolego życzę to nie powinno być aż tak żle :) Pozdro!!!!
Avatar użytkownika
dawidek1991
Czytacz
 
Posty: 148
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 11:33
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez BartheZz_3 » 23 paź 2012, o 11:19

Najlepiej kup pod to cleary zwykle, bedzie gladkie szklo :-P i nie szkoda bo drogie nie sa jak sie dobrze poszuka ;-)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez patrolfak » 23 paź 2012, o 11:33

Zawsze to można wypolerować stare szkło. Przejściówek jako takich z H7 na H4 nie ma ale na odwrót są . Dzwoniłem dzisiaj do gościa od tych soczewek i sprawdzi mi czy wejdzie żarówka H4. Jeśli tak to kupię te soczewy bo mocowanie to się już jakoś ulepi. Tylko teraz kolejne pytanie. Czy jeśli soczewka była robiona pod H7 a ja tam wsadzę H4 nie pogorszy jakoś jakości świecenia ?
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dawidek1991 » 23 paź 2012, o 12:02

Moim zdaniem nie powinno to pogorszyć jakości :)
Avatar użytkownika
dawidek1991
Czytacz
 
Posty: 148
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 11:33
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez patrolfak » 23 paź 2012, o 23:02

Czyli jeśli załaduj żarnik H4 do soczewy na H7 będę miał xenon i bixenon ?
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dawidek1991 » 24 paź 2012, o 15:24

Znaczy się to jest tak,że jak masz ksenon to jest on jedno żarnikowy, a jak bixenon to dwa żarniki. Ty musisz mieś dwa żarniki, bo chcesz mieć krótkie i gługie w jednym :) Więc będziesz miał bixenon :) Tylko nie wiem jak to jest z przetwornicami, ale chyba po jednej na lampę bedzie, tak jak to normalnie jest :)
Avatar użytkownika
dawidek1991
Czytacz
 
Posty: 148
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 11:33
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Radi » 24 paź 2012, o 19:04

dawidek1991 napisał(a):Znaczy się to jest tak,że jak masz ksenon to jest on jedno żarnikowy, a jak bixenon to dwa żarniki. Ty musisz mieś dwa żarniki, bo chcesz mieć krótkie i gługie w jednym :) Więc będziesz miał bixenon :) Tylko nie wiem jak to jest z przetwornicami, ale chyba po jednej na lampę bedzie, tak jak to normalnie jest :)

Czytam i sie śmieje bixenon to nie dwa żarniki tylko soczewka z ruchomą przesłoną jak zapalisz długie to przesłona sie odchyla i światło bardziej sie rozprasza. wsadzanie osobnego żarnika nie ma sensu bo gdy zapalasz długie nieraz na pare sekund to żarnik nawet sie nie rozgrzeje a co za tym idzie nie da tyle światła ile powinien

patrolfak napisał(a):Zawsze to można wypolerować stare szkło. Przejściówek jako takich z H7 na H4 nie ma ale na odwrót są . Dzwoniłem dzisiaj do gościa od tych soczewek i sprawdzi mi czy wejdzie żarówka H4. Jeśli tak to kupię te soczewy bo mocowanie to się już jakoś ulepi. Tylko teraz kolejne pytanie. Czy jeśli soczewka była robiona pod H7 a ja tam wsadzę H4 nie pogorszy jakoś jakości świecenia ?

Pogorszy i to napewno a to dlatego że h4 ma inną ogniskowa niz h7 druga sprawa wsadzać h4 w soczewke z przesłoną no przepraszam ale to wogule bez sensu i przeczy ogólnej logice
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 24 paź 2012, o 22:35

Radi mk3 napisał(a):Pogorszy i to napewno a to dlatego że h4 ma inną ogniskowa niz h7 druga sprawa wsadzać h4 w soczewke z przesłoną no przepraszam ale to wogule bez sensu i przeczy ogólnej logice


miałem to pisać ale widzę że mnie uprzedziłeś
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron