jak otworzyc uszkodzony szyberdach

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

jak otworzyc uszkodzony szyberdach

Postprzez Cysiu_NS » 3 wrz 2008, o 02:29

jest mozliwosc wsuniecia szyberdachu do dachu i pozniejsze wysuniecie go jezeli prowadnica i linka jest uszkodzona ? uchylic sie da potem zamknac w miare tez uzywajac silnika i srubokreta do cofniecia prowadnicy probowalem go kiedys wsunac do srodka recznie sciagajac oslone i krecilem imbusem ale sie blokowal w pewnym momencie moze ktos zna inny patent?
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

jak otworzyc uszkodzony szyberdach

 

Postprzez marcinkoz2910 » 3 wrz 2008, o 12:37

rozbierasz plastikową zaslepkę i tam masz schowany kluczyk imbusowy i za jego pomocą otwierasz i zamykasz szyber ;-)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez diego215 » 3 wrz 2008, o 13:59

musisz poszukac dokladnie,bo jest ten temat na forum(z fotkami)tylko nie pamietam gdzie i kto to pisal.Chodzilo tam o naprawe peknietej prowadnicy.Tym imbusem to mozna krecic jak silniczek padnie.

[ Dodano: 2008-09-03, 14:17 ]
mam tu moze cos bedzie:
http://www.golf3.pl/topics4/woda-pod-dy ... zewka+drut
czytaj do konca
diego215
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sie 2008, o 21:22
Lokalizacja: okolice Konina

Postprzez uli » 3 wrz 2008, o 14:40

a wczasie jak krecisz imbusem to musisz sobie pomoc palcami i wlozyc pod ta peknieta prowadnica(lewa str) i jednoczesnie przesuwac w raz z ta druga. 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cysiu_NS » 3 wrz 2008, o 14:51

ja ostatnio probowalem go otworzyc i robilem tak sciagnolem oslone by dostac sie do silnika krecilem imbusem i pomagalem sobie wpychajac srubokretem prowadnice do srodka dachu lecz niedrgnela imbusem tez sie wiele nie nakrecilem bo w pewnym momencie go zblokowalo i teraz wlasnie potrzebuje opini kogos co moze miec pomysl jak to otworzyc szukalem po forum ale nie znalazlem by ktos otwieral szyberdach z uszkodzona prowadnica i linka
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez uli » 3 wrz 2008, o 14:56

a ty chcesz go otworzyc to odrazu mowie ci ze sie nie da jedynie uchylic do gory lub z pomoca palcow zamknac. Tez probowalem otworzyc ale sie blokuje w srodku masz taka linke i ona sie oderwala od tego mechanizmu i ona blokuje 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cysiu_NS » 3 wrz 2008, o 15:25

uchylic moge bez problemu mi jednak chodzi o schowanie go do srodka ale jak mowicie ze sie nieda :-( jeszcze jedno mam urwana prowadnice i szyberdach lata caly z lewej strony i sie tlucze da sie to jakos zlikiwodac jakos go przyczepic chociaz zeby sie nie tlukl :?:
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez adams » 3 wrz 2008, o 16:03

http://www.golf3.pl/topics4/woda-pod-dy ... 485,45.htm

Cysiu zlukaj sobie w ten temacik i na mojego posta tam napisalem o lmaniu sie lewego zawiasu, masz to samo co bylo u mnie, lewa zlamana ktos przez sile otworzyl i sie ukruszyl zawias, tez mi to latalo jak nei powiem co bo nei chce uzywac tutaj wulgarnych slow, ale rada moja kup sobie kompletny szyber i go napraw, a jesli nie zalezy Ci na tym zeby to chodzilo, to wez kup szyber ze zlamana prowadnica ( o taki bardzo latwo na kazdym szrocie) koszt bez silniczka i szyby to bedzie jakies 50 zlotych , tylko najpierw sprawdz czy przy okazji prowadnicy komus nie popekal zawias, bo na 50 % bedzie zlamany, bo kazdy kto o tym nie wie ze mu prowadnica pekla zamyka szyber i slychac tylkop ciche stukneicie a szyba odstaje. Kombinowanie na podkladanie gombki jest wg mnei bez sensu, mimo ze gosciu ktory mi sprzedawal auto tak mi radzil "gąbką upchnąć i nei bedzie pukalo" , ale dlatego to odradzam miedzy innymi bo masz w ten sposob caly czas dodatkowa brame dla zlodzieja. Wiesz ile potrzebowalbym czasu na wejscie do samochodu z otwartym po lewej stronie szyberdachem ?? zeby Cie nie oklamac jakies od 1 do 5 minut zakladajac ze bym sie staral lakieru nie porysowac. Elementy od mechanizmu szyberdachu sa strasznie kruche bo jak to kiedys ktos okresli to jest "zeliwo aluminiowe" cokolwiek to znaczy to najabrdziej badziewny material do obrobki jaki w zyciu spotkalem. i wystarczy tylko szarpnac za lewa storne zeby Ci polamac tez prawa strone i odlozyc szybe na bok i sobie posiedziec na fotelu kierowcy.

a na dodatek polecam NAPRAWE prowadnicy, eze struna nie probowalem, ale zastosowalem patent ze szlifowaniem (jesli jestes zainteresowany to sobie naforum znajdziesz jzu kilkakrotnie zachwalalme ze to naparwde dziala) koszt takiej naprawy nie przekracza 0 PLN i jest pewniejsze niz oryginal, poniewaz chcialem przez sile (3 raz jzu bym mial zlamana) otworzyc to az sie rama od szybra wygiela a prowadica sie eni urwala. Ten kto wymyslil taki oczywisty patent normalnei mialby krate browara u mnie gdybym go spotkal.

[ Dodano: 2008-09-03, 16:16 ]
a odnosnie pytania o odsuniecie calosci do tylu to powiem tak, jesli bys ial baaarzo duzo czasu i podgial bys sobie odpowiednio drut to PRZY ZDJETEJ SUFITOWCE odsunalbys calosc, bez demontowania go ze samochodu, jeslimasz zalozony sufit to nie odsuinesz bo tam jest taki "zamek" ktory przy zasuwaniu spowrotem szyby nie pozwala jej sie wyslizgnac bo by sie wtedy zaczela uchylac w momencie gdy jest odsuniety do tylu , czyli by Ci dziure w dachu zrobila (no dobra nie zrobilaby tylko conajwyzej troche wygnie dach bo pozniej silniczek sie zatrzymuje bo nei ma sily wyrwac dachu). Ten zamek siue eni przesuwa do tylu gdy wlaczasz odsuwanie na zlamanej prowadnicy. Gdy on stoi w miejscu lewa strona zaczyna sie uchylac, szyba blokuje sie o dach i za cholere dalej jej nie odsuniesz, chyba ze wezmiesz bosza jakiegos i sobie poszerzysz otwor w dachu ;p
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Cysiu_NS » 3 wrz 2008, o 22:52

dzieki wszystkim za odpowiedz z za rada odnoscie wlamania szczeze mowiac nawet nigdy mi to na mysl nie przyszlo...
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez adams » 5 wrz 2008, o 17:15

a tak bonusowo jeszcze dodam ze smar uzyty do prowadnic to wazelina , kosztuje pare groszy. Sam sie zastanawialem dluuugo co to moze byc, az w koncu gdzies na forum jakims kiedys ktos wymienial srodki i kupilem wazelinke i sie okazalo ze to to , smar grafitowany idealnie spelnial swoja role, ale gdy dach byl odsuniety to brzydko to wygladalo z gory i co gorsze cholernie brudzilo gdy np ktos chcial sobie wyjzec przez otawrty szyber , takze polecam wazeline (tanio i dobrze czyli tak jak lubie :mrgreen: )
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - - rankingichwilowek.pl



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości