WODA POD DYWANIKIEM??? a NAPRAWA SZYBERDACHU-ZAPRASZAM

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez jacekPlacekkk » 28 sie 2008, o 16:17

linke?a nie prowadnice?bo tylko do góry się unosi i stop!

ciekawe ile taka linka kosztuje?i gdzie ją dostać? :-x
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

 

Postprzez mani51 » 28 sie 2008, o 16:29

jacekjurzykkk napisał(a):linke?

tego na 100 procent to ja pewny nie jestem więc poczekaj a może sie ktoś odezwie kto lepiej po rusku kuma albo taki co to juz rozbierał...sam też miałem okazje zamykać w jakims golfiku szyberdach posiłkując się śrubokrętem i wtedy mi ktos mówił że to linka...ja bym zaczął od allegro ;-)
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez jacekPlacekkk » 28 sie 2008, o 16:34

poszukam i czekam na odpowiedz od kogoś kto tak miał już,,,wole się upewnic :arrow:

[ Dodano: 2008-08-28, 16:34 ]
a wiesz co ta są te plastkiki?na fotkach
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez mani51 » 28 sie 2008, o 16:50

3.jpg
3.jpg (74.2 KiB) Przeglądane 642 razy

4.jpg
4.jpg (91.49 KiB) Przeglądane 642 razy

5.jpg
5.jpg (59.61 KiB) Przeglądane 642 razy



tu jest problem a jak widać to co jest urwane jest na stałe przy lince tej zębatej i na ostatnim zdjęci widac jak zakładają ją nową bo dopiero smarują...u Ciebie jest pewnie to samo ale głowy sobie nie dam uciąć a nawet małego palca u nogi bo dopóki tego nie rozbirzesz to nie będziesz wiedział

[ Dodano: 2008-08-28, 16:54 ]
jeśli chodzi o to co Ty zaznaczyłeś na swoim zdjęci to mnie się wydaje że ta ramka tylko zakrywa mechanizm co by było estetycznie :-D ...dotykałem tego u siebie i nic innego mi do głowy nie przychodzi
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez piotr0488 » 28 sie 2008, o 16:57

mani51, to co sie urwalo to prowadnica

http://moto.allegro.pl/item422583416_pr ... vento.html
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez jacekPlacekkk » 28 sie 2008, o 18:14

249zł??????? o o o kur..... :-x
a mi prowadnica?czy w tym radzieckim przypadku ?tzn na tych foto 8-)
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez mani51 » 28 sie 2008, o 18:43

jacekjurzykkk, bardzo
Cię może nie pocieszę ale zobacz to
http://moto.allegro.pl/item422746924_vw ... linka.html
myśle że skoro gościu z tamtej aukcji napisał że to się najczęściej psuje to szanse że tak jest u Ciebie rosną i powiem Ci szczerze że ja bym sto razy bardziej wolał kupić to z linką bo zabawa w zaciskanie może się źle skonczyc a facet zastrzegł sobie że zwrotów nie ma :evil:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez jacekPlacekkk » 28 sie 2008, o 19:25

jutro mam na 13 do roboty wiec chyba zdejme posufitkeee boje się bo to Variant :!:
i jesttt dłuszaaaaaaaaa
oczywiscie jeżelii ojciec będzie wolnyyy bo jak nie to za tydzen to zdejme bo to dwie osoby potrzebne!
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez dziabi3 » 2 wrz 2008, o 19:46

hej nie czytalem wszystkich postów w tym temacie ale

1 powodem wody na wycieraczce i bezpiecznikach jest zatkane olanko gumowe kture przechodzi przez karoserie i troszke za krutki wąz biegnący w slupku od szybra

rozwiazanie wyjmujesz kolanko pod kranem płuczesz i wkładasz reke obok bezpieczików naciagasz warz i wkłdasz kolanko gumowe

wszystko odbywa sie tylko przy zdjetej pokrywie bezpieczników i wysunietej szufladzie z bespiecznikami

2 a co do tych zdjec na kturych pekły te zaczepy na linkach to sprawa jest prosta by je zrobic bo jak pekły te zawiasy z przodu tak jak u mnie to juz nie

a wiec trzeba w obu połówkach wywiercić wiertłem ze 1,5 mm nawiercic ładnie po 2 otworki na przeciwko siebie i spleść je stalowym drutem i bedzie super trzymac

wiem bo mam tak a tu macie zdjęcie

a dodam ze dobrze by było gdyby to była nierdzewka drut a nawet struna od gitary ta nie pleciona tylko pełna one są ok

[i][i][/i][/i][img][img]http://images35.fotosik.pl/7/890e7a5ed4e5a479.jpg[/img][/img]
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez Bart44 » 3 wrz 2008, o 15:20

Też mam taki problem. Podno sie do góry normalnie ale opuszcza już tylko z prawej strony a z lewej zostaje i szyba wyskakuje z uszczelki. Musiałem śrubokrętem dopchnąć żeby jakoś zamknąć. Mechanik ze mnie mierny wiec sam raczej nie zrobie a fachura zaśpiewał za zrobienie tego 600, to go wyśmiałem.
Jestem ciekaw czy mogę otwierać dach w poziomie a nie góra/dół. Boję sie tego sprawdzić bo nie wiem czy go wtedy zamknę. Może ktoś to testował i zna odpowiedź, będę bardzo wdzięczny.
Co do wody na dywaniku przednim pasazera to tez miałem taki problem. Okazało się że wężyk odprpowadzający wodę z szybra wysunął się z kolanka. Miałem ody tak że zakrywało całą rękę. Działo się to ładnych parę lat, zanim kupiłem tego golfa, rdza zjadła kawałek podłogi i zrobiła się dziura. Ale naprawiłem wężyk (włożyłem spowrotem na swoje miejsce), wysuszyłem a dzirę w podłodze zalepiłem specjalną watą szklaną do naprawy łudek. Teraz wszystko jest ok - z wyjątkiem szyberdachu (jw.)
Bart44
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2008, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez adams » 3 wrz 2008, o 15:45

Bart44 albo mi sie wydaje albo jzu opisywales swoj problem ale w innym temacie .. zreszta nei wazne, widze ze nikt nie odpowiedzial to odpowiem ja : u Ciebie cos mi sie wydaje a nawet jestem tego pewny na 99% zlamal sie zawias trzymajacy szyberdach z przodu , a to dla tego ze albo Ty albo ktos inny jzu przed Tobą po zlamaniu sie prowadnicy zamknal otwrty do gory szyberdach, polega to na tym ze prawa strona sie ladnie opuszcza a lewa stoi w miejscu, niestety szyba nieublagalnie chce sie opuscic bo za "morde" ciagnie ją prawa strona, i wtedy gdy nei pomozesz od razu zerwanej lince sie cofnac lewy przedni zawias sie wylamuje a zeby bylo ciekawiej to mocowanie szyby po lewej stronie (konkretnie taki PLASKOWNIK :?: czy jak to tam nazwac , ale to co laczy szybe z mechanizmem) to to mocowanie tez ulega destrukcji sie znaczy sie nadaje na szzrot o pzed polamaniem sie przedniego zawiasu najpierw powygina sie ten plaskownik. Moja rada taka, kup kompletny szyberdach za 350 zlotych na szrocie (razem z silniczkiem) albo jak bedziesz mial farta tylko zlamana prawa prowadnica (bedzie taniej) ale taki to znalazlem powypadkowy tylko ktory mi sie nadal nawiasem mowiac, ale nie wazne ;p w kwestii szybra mozesz mi wierzyc bo przerabialem to dziadostwo dwa razy, z czego ten drugi raz to sam zlamalem prowadnice przez wlasna glupote. I radze zdemontowac szyber a nie bawic sie jak na tych fotkach w wymiane tego ustrojstwa bez demontowania . Trzyma sie na chyba 8 srubkach na klucz 10tke, tylko lepiej zeby byl ktos pod reka, bo takto na glowe Ci to spadnie :) aha i nie ma obawy ze potem nie ucelujesz w to samo miejsce bo tam sa takie kolki centrujace wiec najwiecej bulu jest przy zdejmowaniu sufitu , a demontaz szybra to jest pikus. Noi odepnij rzecz jasna odplywy przed zdjeciem , a potem je podepnij po zamontowaniu zebys nie zapomnial i potem bedziesz drugi raz sufit zdejmowac. Sufit zdejmuj tylko gdy jest cieplo inaczej te zatrzaski nie beda latwo wyskakiwac i po zlozeniu wszystkiego bedzie Ci chlebotac. jesli ktos ma jakies pytania odnosnie tego to sluze pomocną dłonią :) POWODZENIA
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Bart44 » 4 wrz 2008, o 08:08

Wielkie dzięki Adams, popatrzę na to co opisałeś i zobaczę jak to wygląda. A wiesz może czy da się rozsówać i zasówać elektrycznie, czy może jak w górę i w dół nie działa to w poziomie też nie da rady?? Zastanawia mnie to bardzo bo może chociaż tyle by z niego było :-| .
Bart44
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2008, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości