Czym najlepiej przykleic sierpy?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Czym najlepiej przykleic sierpy?

Postprzez scyzormks » 3 sie 2012, o 17:54

Witam

Panowie czym najlepiej kleic sierpy? Klej do szyb a moze inny specyfik?

Przod zaczał odłazic, niech ktos poradzi bym nie musiał tego podklejac 2 raz.
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Czym najlepiej przykleic sierpy?

 

Postprzez Opik » 3 sie 2012, o 18:59

klej do szyb, silikon szklarski
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez scyzormks » 3 sie 2012, o 19:35

no wlasnie skleiłem ost klejem do szyb i dzis patrze a tu nagle zaczeło na gornej czesci troszke odstawac, choc mysle ze albo za mało dałem choc watpie albo temperatura auto stało 8h na słoncu a dzis u na s32 st moze od tego sie odkleił... Lipton a sylikon? :wstyd:
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Opik » 3 sie 2012, o 21:43

Źle przykleiłeś może.
Ja to zrobiłem tak - nawalone na sierpy bardzo dużo tego silikonu szklarskiego, mocno dociśnięte sierpy do błotników, wytarłem to co wylazło i na godzinę chyba przyłapałem sierpy taśmą izolacyjną do budy, tak żeby cały czas je dociskało do niej. To czego nie udało się od razu wytrzeć bez problemu później wałkuje się z blachy więc o to się nie martw. I ot cała filozofia, trzyma się bardzo ładnie i myślę że trochę potrzymają
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 3 sie 2012, o 22:03

ja montowalem w marcu nastepujaco , sierpy od srodka mocno przejechalem papierem sciernym aby nie byly sliskie , na ranty po calej dlugosci nalozylem klej do szyb (czarny) no i przykleilem , dociskajac mocno ranty aby ladnie przylegaly , tym co wyjdzie to sie nie przejmuj pozniej delikatnie zetniesz to nozykiem do tapet i nie bedzie sladu ale delikatnie aby rys nie porobic , po okolo godzinie jak to przyschnelo to od spodu tam gdzie masz dziurki w sierpach i na blotnikach przymocowalem to na nitach i do tej pory siedzi jakby na cemencie zalozone nic nie odstaje nic nie odpada

wszystko tez zalezy od jakosci sierpow , jak masz dobrej jakosci to do blotnikow pasuja idealnie a jak masz podroby to przeba kombinowac

gdzies na forum czytalem ze nawet oryginalow z innego auta nie dopasujesz idealnie ale to nie jest prawda ja kupilem ori od osoby z forum i u mnie pasowaly idealnie
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez greg001 » 4 sie 2012, o 00:31

może nie odtłuściłeś tego miejsca gdzie klej był ( np. benzyna ekstrakcyjna ) dodatkowo powinno się zastosować w miejscu gdzie jest klej taki podkład zwany primerem! Wydaje mi się że wystarczy w kilku miejscach punktowo przykleić - w innym razie powodzenia w razie czego z odrywaniem ( wycinaniem ich )

ew. można użyć kleju do lusterek ( dwuskładnikowego ) koszt ok 12 zł - punktowo kleić

Możesz spróbować zamocować za pomocą taśmy piankowej firmy 3M
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez ER77 » 5 sie 2012, o 21:28

Ja po zabezpieczeniu antykorozyjnym pod sierpami:


Obrazek Obrazek


kleiłem na to:

http://wozkiwidlowe-cart.com/rtv-super- ... -1830.html

Po wszystkim oczywiście nity. Super sprawa. Trzyma i uszczelnia na całej długości sierpa bez względu na temperatury, coby wilgoć nie czyniła spustoszeń. Sierpy ORI.
Przed lakierowaniem SyncroRed , kleiłem na zwykły silikon i po jakimś czasie w kilku miejscach widać było że się odkleił. Poza tym czytałem na forum wiary remontującej Old Timery, że zwykłe silikony mają jakieś dodatki octowe(ten charakterystyczny zapaszek) i że te odczynniki wchodzą w reakcję z blachą i rudy ma blachę podaną jak na talerzu.
Co do kleju do szyb. Środek dobry tyle że na zawsze hehe W razie WU nie wiem czy sierp wytrzyma proces odklejania.Plusem jest to że z sierpem wyszarpiesz Rudego Romana :lol:
Avatar użytkownika
ER77
Badacz tematu
 
Posty: 392
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 20:58
Lokalizacja: SYNCRO GT

Postprzez bioly21 » 5 sie 2012, o 21:37

dokladnie jak ER77 pisze , na starych blotnikach mialem sierpy na kleju do szyb to ja zrywalem to odeszlo z ruda i zrobily sie dziury :D
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Opik » 5 sie 2012, o 21:56

Bo klei się na dobrze zabezpieczone a nie na rudą :P
U mnie klej do szyb odpuścił bo na szczęście nie było go dużo, ale jak odklejałem nakładki na progi to było ciężko, oj było...
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez ER77 » 5 sie 2012, o 22:38

Bioly mam nadzieję że się nie pogniewasz ;-)

Jak nie chcecie mieć tak pod sierpami to wykonajcie zabieg najlepiej jak się da hehe

Obrazek :cry:
Avatar użytkownika
ER77
Badacz tematu
 
Posty: 392
Dołączył(a): 23 cze 2010, o 20:58
Lokalizacja: SYNCRO GT

Postprzez Opik » 5 sie 2012, o 22:43

o cholera...... :szok: niezła sieczkarnia

nigdy nie były odczepiane czy niedokładnie przyczepione na syf ?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 5 sie 2012, o 23:25

akurat to moj blotnik wiec sie wypowiem :D:D do 1998 roku bylo ok wtedy sasiad zalozyl na blotniki sierpy na jakims tam kleju do szyb z tamtych czasow no i do 2012 roku nie bylo to ruszane ani sprawdzane co jest pod spodem , z tydzien temu to sciagnalem i sie przestraszylem hehe ale juz sa nowiutkie blotniki i sierpy na swoim miejscu zrobione profesjonalnie

bo wiadomo inaczej sie montuje na samochodzie a inaczej jak sie blotnik ma na stole

p.s. ale i tak jak na 14 lat jazdy to nawet to nie wyglada tak zle hehehe
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Następna strona

- - - https://www.extraserwiswozkowwidlowych.pl/slask/serwis-wozkow-widlowych-bielsko-biala.php



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości