Kto został w ofe a kto zapomniał

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Kto został w ofe a kto zapomniał

Postprzez k-m-r1 » 2 cze 2014, o 12:29

kto zostaje w ofe a kto olał sprawe??


Na razie za OFE opowiedziało się jedynie 144 tys. osób. Jeśli taka dynamika utrzyma się, to w prywatnym filarze zostanie nieco ponad 2 proc. oszczędzających na starość.

- Nie zaskakuje mnie tak mała liczba oświadczeń. I obawiam się, że gwałtownie ich nie przybędzie - mówi Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".
Ostatnio edytowano 22 cze 2014, o 15:11 przez k-m-r1, łącznie edytowano 1 raz
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Kto został w ofe a kto zapomniał

 

Postprzez scyzormks » 2 cze 2014, o 15:48

OFE czu ZUS jeszcze troche i oba nie beda miały z czego wypłacac emerytur... Polecam kanał na yt maxtv
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez k-m-r1 » 2 cze 2014, o 19:45

OFE gwarantuje przynajmniej dziedziczenie środków w 100% czego o ZUS nie można powiedzieć.
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez hanawald » 2 cze 2014, o 19:56

ofe tak gwarantuje ze w tym już roku z moich składek w ofe zabral ileś % ZUS a znajac zycie to jak bede szedł na emeryture to dostane pare groszy jak wogóle dostane , ani OFE ani ZUS jak bede szedl na emeryt nie wypłaci mi zasłużonych swiadczen tak że jest mi obojetne co bedzie z ofe lub zusem ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 2 cze 2014, o 20:06

Panowie... Prawda jest taka że trzeba we własnym zakresie zadbać o emeryturę.


Ani ofe ani zus.. Równie dobrze mogliby mi te procenty pozostawić by każdego 10tego było więcej dukatów w portfelu. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez trojeczkaGT » 2 cze 2014, o 23:23

ja olalem sprawe nawet nie chce mi sie pisma skladac bo do czasu mojej emeryturki chyba podziekuje za wspolprace w tym kraju ;p narazie jestem tutaj ale nie wiadomo jak bedzie dalej. a ofe czy zus mozna zmieniac bedzie co 4 lata chyba :) ale tez mi to wisi. mam wieksze problemy na glowie.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzelu » 3 cze 2014, o 08:34

trojeczkaGT napisał(a):a ofe czy zus mozna zmieniac bedzie co 4 lata chyba


Pany. Zrozumcie jedno. OFE może przetupać 100% składek i nic się nie stanie. . Powiedzą sorry i na razie. ZUS tak samo. To czy OFe takie zagranie się opłaci to inna kwestia.

Kwestia naszego wyboru jest inna. Pieniądze w ZUS = ratowanie dziury budżetowej w PL. Jak ktoś poleci do OFE no to OFE kupi za waszą kasę obligacje skarbu państwa i tym samym pokryją dziurę w budżecie. Ale za x lat, te kwoty OFE trzeba będzie oddać.

Wnioski. ZUS to bankrut, więc nie liczcie na wiele. OFE to ryzyko, bez żadnych gwarancji. Dla "Kowalskiego" jako jednostki lepiej jest spadać do OFE, dla społeczeństwa ogółem lepiej jeśli większość zostanie w ZUS.

Tak jak napisał Paweu. Nie liczcie ani na ZUS ani OFE. Kwestia waszego wyboru które zło wybrać.

Jak dla mnie cały ten system jest do wywalenia na zbity pysk. Jak się ktoś chce dokształcić w temacie polecam na YT sobie wpisać podziemnatv.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bambo » 3 cze 2014, o 13:42

Na jedno wychodzi czy OFE czy ZUS, tu złodzieje i tam złodzieje . Jak przyjdzie wypłata emerytury to będą to grosze ,o ile wgl. się tej emerytury dożyje :D
Avatar użytkownika
bambo
Moderator Globalny
 
Posty: 652
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 22:46
Lokalizacja: MysłoVWice
Rocznik: 98
Silnik: 1.8 20V AGN
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 3 cze 2014, o 17:47

trojeczkaGT napisał(a):a ofe czy zus mozna zmieniac bedzie co 4 lata chyba ale tez mi to wisi. mam wieksze problemy na glowie.


Wybór pozorny.. Bo nawet wybierając ofe , będzie trafiać tam część twojej składki a nie jej całość. Gdyby tak było to ZUS nie miałby na świadczenia dla obecnych emerytów itp. Poza tym... kapitał z ofe będzie przenoszony stopniowo do zus na 10 lat przed przejściem na emeryturę , której (o zgrozo!) i tak nie doczekam...

Kraj piękny, ale system to idź pan w ... dyszel. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Golf Maniak » 3 cze 2014, o 19:24

bambo napisał(a):Na jedno wychodzi czy OFE czy ZUS, tu złodzieje i tam złodzieje . Jak przyjdzie wypłata emerytury to będą to grosze ,o ile wgl. się tej emerytury dożyje :D


Wyciągłeś mi wypowiedż z ust :-D .

Na chwilę obecną mam perspektywę pracować zawodowo jeszcze 40lat :mrgreen: gdzie ja sobie będę głowę zawracał Ofe czy Zus.

W naszym kraju mamy przedewszystkim zbyt kulawe prawo a nikt nie zrobi z tym porządku bo daje to możliwośc kombinować A co za tym idzie wykorzystywać to na swój sposób :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 3 cze 2014, o 19:56

Obrazek
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez hanawald » 3 cze 2014, o 19:58

ja wiem gdzie ZUS je ma
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości