Golf kalkulacja

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Golf kalkulacja

Postprzez marcin2e » 6 paź 2015, o 23:24

Cześć,

Już dłuższy czas posiadam golfa 3 z silnikiem 1,6 AFT w wersji GT (klima, elektryka i takie tam bajery :D ).
Ostatnio naszła mnie refleksja co dalej z tym autem. Niby planowałem zakupić w nowy samochód, ale jakoś mi tak nie spieszno.
Jako, że laikiem nie jestem, ale mechanikiem także nie chciałbym zaczerpnąć informacji od Was jako bardziej zorientowanych w kosztach i podjąć decyzję.

Założenia:
- codzienne dojazdy do pracy
- dojazdy do szkoły/zakupy

Do zrobienia:
- przegub
- podłoga (od kilku lat nie była zabezpieczana
- progi
- zawieszenie (końcówki, amortyzatory)
- alufelgi + opony
- zapewne nadkola (mam siepry)również i mniejsze purchle na tylnej klapie etc
- ubywa mi ostatnio płynu chłodniczego chociaż nie są to ilości znaczące (możliwe, że uszczelka, jak wyglądaja koszty ok 400zł?)
- naprawa 2xszyb elektrycznych (otwierają się ale nie chce się zamknąć lub inna w ogóle nie reaguje)

Mechanicznie jeszcze tragedii nie ma, ale blacha jak to w golfach wszyscy wiemy jak wygląda.

Może coś doradzicie? Czy według waszej opinii jest to już pora zmiany auta lub jazda do ostatnich dni (nie chciałbym, aby koszta przerosły wartość całego samochodu).
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Golf kalkulacja

 

Re: Golf kalkulacja

Postprzez GolfiarzJR » 7 paź 2015, o 00:02

Jako iż lubie Golfy to ja bym ratował bo jak zrobisz porządnie te rzeczy i wpakujesz kase to będzie służyło ... ale zawsze trzeba się spodziewać nagłej awarii albo ubytek na zdrowiu w niektórych częsciach typu tarcze itd i to trzeba wymieniac nie ważne od stanu auta :P Ja bym ratował
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Thorsten » 7 paź 2015, o 08:09

Też bym ratował jednak liczył się z tym że mogą wypaść niespodziewane wydatki. Ale tak bywa. Co do uszczelki głowicy to troszkę więcej niż 400zł bo zawsze wpadną liczne drobne elementy do wymiany.
Z drugiej strony pamiętaj że jak coś wymienisz to masz w tej kwestii spokój, sypniesz na zawieszenie i śpisz spokojnie bo zawias nie zawiedzie. Kupno nowego auta to ryzyko, nie masz gwarancji że po pół roku nie posypie się gorzej niż golf.
Z drugiej jak zacznie się robić to robić do końca, przerywanie w połowie i sprzedasz auta z obawy że zbyt dużo się wkłada też nie ma sensu. Jak robić to do końca, sypiesz kasą ale w zamian masz pewne auto i spokojny sen.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Radi » 7 paź 2015, o 10:31

Wszystko ładnie pięknie tylko co nowszego "lepszego" kupisz? Ja mam dwa mk3 tego którym sie bawie nie wspominam, drugim jest typowy wół roboczy w combi z td pod maską. Tłucze kilometry, co trzeba to zawiezie, naprawy zamykają sie w drobnostkach za pare zł najważniejsze to dbać o blachy. Dla przykładu moja matka ma golfa V i ciągle są z nim problemy a tam części nie kosztują paru zł. To tyle tak ze swego doświadczenia.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 7 paź 2015, o 11:12

Niby lista jest długa ale w sumie nie sa to jakies mega koszty.
Z nowym autem zawsze mozna sie wkopac tak jak moj kolega.
Kupił paska b5 1.9 diesel 115km na pompowtrysku.
Długo sie nie cieszył padlo sprzeglo dwumas ~ 2500zl a potem glowica w ktorej jeszcze rozwaliło gniazda zaworowe.
dał swoja głowice do zaplacił tez ponad 2000zl

Nie wiem co chcesz kupic ale zawsze taka sytuacja moze sie trafić.
a pewnie mniej musisz dołozyc zeby zrobic swojego.
Tez jezdze 1.6 GT AFT
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez marcin2e » 7 paź 2015, o 12:50

Zgadzam się z Wami, ale tez wychodze z zalozenia, ze nie ma co ladować się w koszta tzn 2-3k skoro to już przewyższa wartosc auta....a nowe nie jest wiec ciągle cos będzie do roboty.

Poda mi ktoś orientacyjnie kwoty za naprawy?
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 7 paź 2015, o 13:38

marcin2e napisał(a):Do zrobienia:
- przegub
- podłoga (od kilku lat nie była zabezpieczana
- progi
- zawieszenie (końcówki, amortyzatory)
- alufelgi + opony
- zapewne nadkola (mam siepry)również i mniejsze purchle na tylnej klapie etc
- ubywa mi ostatnio płynu chłodniczego chociaż nie są to ilości znaczące (możliwe, że uszczelka, jak wyglądaja koszty ok 400zł?)
- naprawa 2xszyb elektrycznych (otwierają się ale nie chce się zamknąć lub inna w ogóle nie reaguje)


-Przegub, końcowki i amory wszystko zalezy jakiej firmy założysz wiec ciezko powiedziec, ceny przeciez mozesz sprawdzin na allegro czy najbliższym motoryzacyjnym

-Podłoga, progi - jesli sam masz mozliwosci to duzo pracy mozesz wykonac samemu bez wiekszych kosztów.
Ja podłoge łatałem sam przy pomocy blachy i spawarki i najwiekszt koszt to chyba konserwacja ktora tez tak droga nie jest.
Co do progów kosztuja okolo 70zl za sztuke. Mi akurat kolega blacharz z moja pomoca zrobil to za 300-400zl

-Alufelgi i opony tu juz zalezy co sobie wybierzesz (wzor) i opony czy nowe czy uzywane

- Nadkola nie mam doswiadczenia. tez mam sierpy i nie zaglądałem co tam sie dzieje.
Jak nic nie widac i sie trzymaja to co tam ruszać

- Co do płyny patrzyles czy nigdzie wąż nie "sparciał" i nie cieknie ? moze opaska ktoras juz sie poddała

- Szyby jak sie otwiera nie chce zamknac moze wystarczy tylko tam zagladnac nasmarowac ewentualnie nowe chyba cos kolo 70zl strona
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez GolfiarzJR » 7 paź 2015, o 13:39

tylko powiedz mi ok dobra sprzedasz tego golfa za 2,5tyś + 3tyś które chciałeś wsadzić , kupisz jakiegoś 10-15 latka i tez będzie do roboty , przerejestrowac itd i juz masz znowu roboty na zapas ... ja bym darował i ratował golfa
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 7 paź 2015, o 18:58

Tu kolega tez ma racje. za 5.5 tys kupisz dajmy na to MkIV i tez bedziesz musial dołożyc tam ze 2 tys zeby go doprowadzic do jazdy
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Radi » 7 paź 2015, o 19:10

Nie wiem czy tylko ja to zauważam ale mk4 gniją nie mniej niż mk3
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 7 paź 2015, o 20:29

Nie no progi i podłoge chyba aż tak nie żre
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Radi » 7 paź 2015, o 20:56

Błotniki, tylne klapy widuję często nie wspominam już pasatów b5 bo to w ogóle kapcie

Osobiście jak miałbym kupić dobry nie drogi samochód to chyba poszukałbym ładnej nie walonej audi 80 b4 sztuki nie naprawiane blacharsko są praktycznie całkiem wolne od korozji.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron