Golf 1.8 swap na 2.8 Vr6

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Golf 1.8 swap na 2.8 Vr6

Postprzez Alienz » 5 sty 2013, o 20:58

witam. Mam pytanie odnoście grzywny jaka może mnie spotkać przez zrobienie SWAPa z 1.6, 1.8 na 2.8 Gdy w dowodzie zostanie właśnie mniejsza jednostka napędowa, a policja przy kontroli zorientuje się o tej modyfikacji. Ktoś miał już może takie spotkanie? Wiem, możecie uważać że to głupie pytanie ale jestem ciekaw. Pozdrawiam i z góry dzięki :-D
Alienz
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 01:42
Lokalizacja: Jarosław

Golf 1.8 swap na 2.8 Vr6

 

Postprzez palio » 5 sty 2013, o 21:06

Do dowodu rejestracyjnego nie wpisuje się już numerów silnika.
Możesz sobie teraz wkładać co chcesz. A jak ma się niby dowiedzieć, że jest tam inny silnik niż powinien wiedzieć? Chyba, że im sam powiesz ;-) .
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 6 sty 2013, o 01:32

Alienz napisał(a):Gdy w dowodzie zostanie właśnie mniejsza jednostka napędowa, a policja przy kontroli zorientuje się o tej modyfikacji.


Po swapie powinieneś zgłosić w Wydziale Komunikacji iż zmieniłeś jednostkę napędową... przedstawić tam chyba dowód zakupu .. oni wysyłają cię na przegląd diagnosta paczy czy wszystko ok jeśli tak wystawia papier i dostajesz DR ze zmienionymi już danymi... Ponadto oczywiście musisz zgłosić fakt w Ubezpieczalni.

Bo jeśli dojdzie do jakiejś kolizji a ty będziesz miał pod machą silnik większy niż w papierach to chyba nie muszę pisać na kogo automatycznie spadnie wina za kolizję?

Masz bodajże miesiąc na zgłoszenie swapu w urzędzie...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez chomik » 6 sty 2013, o 05:23

Masz bodajże miesiąc na zgłoszenie swapu w urzędzie...

Jeżeli swapa wykonałes sam ... to dzien przez wypadkiem i po problemie . ...
a za niezgodnosc z dowodem , tracisz dowod i tyle .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Alienz » 6 sty 2013, o 16:53

Paweu_mk3 napisał(a):Ponadto oczywiście musisz zgłosić fakt w Ubezpieczalni.


Właśnie o to chodzi :D Przy mniejszym silniku sa mniejsze opłaty, i dlatego pytam jaka może być grzywna za takie coś. Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi :)
Alienz
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 01:42
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Radi » 6 sty 2013, o 20:03

palio45 napisał(a):Do dowodu rejestracyjnego nie wpisuje się już numerów silnika.
Możesz sobie teraz wkładać co chcesz.

Troche sie mylisz bo co prawda nr silnika już niema ale za to masz wbita pojemność i moc w KW.
Takze teoretycznie możesz sobie silnik wymienić pod warunkiem że będzie taki sam. W innym wypadku jak koledzy wyżej piszą.

zastanawia mnie jeszcze kwestia
Paweu_mk3, piszesz ze trzeba przedstawić dowód zakupu? a skąd go wziąć jak kupuje silnik np od znajomka nie wypisze mi kwita a tez nie wezme od niego dowodu auta?
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 6 sty 2013, o 20:51

Radi mk3 napisał(a):Paweu_mk3, piszesz ze trzeba przedstawić dowód zakupu? a skąd go wziąć jak kupuje silnik np od znajomka nie wypisze mi kwita a tez nie wezme od niego dowodu auta?


To nie spisujesz ze 'znajomkiem' umowy kupna sprzedaży? Tylko na piękne oczka daje Ci jakąkolwiek gwarancję że to co leży na palecie odpali?
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Radi » 6 sty 2013, o 21:08

Paweu_mk3 napisał(a):
Radi mk3 napisał(a):Paweu_mk3, piszesz ze trzeba przedstawić dowód zakupu? a skąd go wziąć jak kupuje silnik np od znajomka nie wypisze mi kwita a tez nie wezme od niego dowodu auta?


To nie spisujesz ze 'znajomkiem' umowy kupna sprzedaży? Tylko na piękne oczka daje Ci jakąkolwiek gwarancję że to co leży na palecie odpali?


No pisząc znajomek mam na myśli osobe pewną i zaufaną która znam od małego a nie byle handlarza ale pewnie masz racje jakaś umowa dla urzędu musiała by być
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 6 sty 2013, o 21:13

mi stawka wzrosła o 150zł rocznie, więc taka kwota nie przekonuje mnie by ryzykować z ubezpieczalnią gdy coś się stanie... ja mam wszystko w papierach i śpię spokojnie, przy kontroli nie muszę się tłumaczyć ani świecić oczami, poza tym przy zmianie dowodu zlikwidowany mam wpis o katalizatorze ("KAT") dzięki czemu na przeglądzie nie mam problemów z brakiem katalizatora, poza tym na przeglądzie większość stacji nie przepuści ci auta z innym silnikiem niż jest w dowodzie
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 6 sty 2013, o 21:15

Radi mk3 napisał(a):Paweu_mk3 napisał/a:
Radi mk3 napisał/a:
Paweu_mk3, piszesz ze trzeba przedstawić dowód zakupu? a skąd go wziąć jak kupuje silnik np od znajomka nie wypisze mi kwita a tez nie wezme od niego dowodu auta?


To nie spisujesz ze 'znajomkiem' umowy kupna sprzedaży? Tylko na piękne oczka daje Ci jakąkolwiek gwarancję że to co leży na palecie odpali?


No pisząc znajomek mam na myśli osobe pewną i zaufaną która znam od małego a nie byle handlarza ale pewnie masz racje jakaś umowa dla urzędu musiała by być


Bywa tak że Ci których znasz kupe lat wywiną Ci największy numer...:suchy:

Musisz mieć jakiś dowód na to że ta część nie jest kradziona.. Przynajmniej ja żyję w takim przekonaniu i spisuje umowy jeśli jest taka potrzeba. Może głupi jestem że tak robie.. ale co poradzisz.. taka mentalność.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez pietrasiak2 » 6 sty 2013, o 22:02

Po co umowa na silnik silnik jest częścią zamienną od paru lat i nawet diagnosta nie sprawdza numeru. :-)
Jedziesz na przegląd mówisz o zmianie pojemności diagnosta sprawdza to i parę innych rzeczy daje kwit idziesz do wydziału komunikacji wpisują zmianę poj/ew wagę. na koniec do ubezpieczyciela :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez chomik » 6 sty 2013, o 22:27

pietrasiak2 napisał(a):Jedziesz na przegląd mówisz o zmianie pojemności diagnosta sprawdza to i parę innych rzeczy daje kwit idziesz do wydziału komunikacji wpisują zmianę poj/ew wagę. na koniec do ubezpieczyciela :-)
POLAC! :padam:
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - - Ergo Hestia Warszawa



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości