Dlaczego nie należy rozgrzewać silnika samochodu na postoju.

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 11 gru 2013, o 21:06

Niektórych to naprawdę chyba ponosi, proponuję w ogóle nie gasić samochodu wieczorem skoro rano musicie odpalić :hyhy:

w zimie naprawdę minuta wystarczy, jakby olej miał się rozchodzić dłużej niż kilka sekund, to byście nigdy nie zobaczyli przebiegów bez remontu większych jak 100 tys :P
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez Paweu » 11 gru 2013, o 21:23

Opik napisał(a):Niektórych to naprawdę chyba ponosi, proponuję w ogóle nie gasić samochodu wieczorem skoro rano musicie odpalić

w zimie naprawdę minuta wystarczy, jakby olej miał się rozchodzić dłużej niż kilka sekund, to byście nigdy nie zobaczyli przebiegów bez remontu większych jak 100 tys


I tu pojawia się tajemnicze pojęcie ; film olejowy.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Servo » 16 gru 2013, o 21:08

Dotyczy to tylko silnika VW ?
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Radi » 17 gru 2013, o 12:20

Nie wierze Adrian powrócił do tego znowu z tymi samymi tematami chłopie ogarnij ty sie w końcu
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez killah » 17 gru 2013, o 12:46

Radi napisał(a):Nie wierze Adrian powrócił do tego znowu z tymi samymi tematami chłopie ogarnij ty sie w końcu


Robimy co możemy by uspokoić tego pana :)
killah
 

Postprzez Opik » 17 gru 2013, o 18:45

Paweu_mk3 napisał(a):
Opik napisał(a):jakby olej miał się rozchodzić dłużej niż kilka sekund, to byście nigdy nie zobaczyli przebiegów bez remontu większych jak 100 tys


I tu pojawia się tajemnicze pojęcie ; film olejowy.


przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo chyba nie rozumiesz ;) olej nigdy nie ścieka całkowicie i zawsze w okolicy pierścieni będziesz go trochę miał, więc kilka sekund wystarczy aby pokrył wszystko tak jak potrzeba. Nawet kilkanaście sekund to wartość z zapasem
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 21 gru 2013, o 18:33

Opik napisał(a):Paweu_mk3 napisał/a:
Opik napisał/a:
jakby olej miał się rozchodzić dłużej niż kilka sekund, to byście nigdy nie zobaczyli przebiegów bez remontu większych jak 100 tys


I tu pojawia się tajemnicze pojęcie ; film olejowy.


przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo chyba nie rozumiesz olej nigdy nie ścieka całkowicie i zawsze w okolicy pierścieni będziesz go trochę miał, więc kilka sekund wystarczy aby pokrył wszystko tak jak potrzeba. Nawet kilkanaście sekund to wartość z zapasem


Czytałem... Za mało mi się zaznaczyło :hyhy: To miał być odnośnik do całej Twojej wypowiedzi , słusznej zresztą. No ale po 12h roboty widziałem białe myszki .. i tak wyszło :hyhy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości