Aparat / lustrzanka

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Aparat / lustrzanka

Postprzez Pro100 » 5 sty 2013, o 15:53

Witam.

Przymierzamy się do kupna aparatu, jednak nie za bardzo orientujemy się w firmach możliwościach itd... Chcemy dopiero się nauczyć możliwości jakie daje lustrzanka, a nie kupić tylko aparat do pstrykania zdjęć.

Puki co nie śpieszy się nam chcemy przemyśleć i kupić coś w miarę rozsądnego cena adekwatna do możliwości ale max 5tyś.

Proszę o wypowiedzi ludzi którzy mieli do czynienia z fotografia :!:

Pozdrawiam: Pro100
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Aparat / lustrzanka

 

Postprzez Opik » 5 sty 2013, o 16:29

To ja chyba mogę co nieco powiedzieć ;)

Pierwsze pytanie - chcesz mieć lustrzankę "bo tak", czy chcesz mieć dobrą jakość zdjęć, czy zależy Ci na wygodzie użytkowania i jakości. I przede wszystkim co chcesz focić tym sprzętem (pejzaże, ogólnie pojęty portret itd) oraz czy przewidujesz późniejszą rozbudowę szklarni i akcesoria (lampa, grip) ?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pro100 » 5 sty 2013, o 22:42

Opik po prostu chce mieć dobrej jakości zdjęcia, a będzie fotografowane wszystko co mi się spodoba, niewykluczone że będzie rozbudowywany ale na pewno nie prędko.
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 5 sty 2013, o 23:14

Jeżeli chcesz mieć dobrej jakości zdjęcia to możesz uderzyć w jakiegoś bezlusterkowca z APS-C, poręczny jest na pewno ale dla mnie odpada ze względu na biedną szklarnię (niby przez konwerter wszystko podejdzie, ale taki Nex z 70-200 wygląda co najmniej żałośnie, a jeszcze gorzej się go trzyma).
Robiłeś cokolwiek już, masz jakieś upodobania? Raczej szeroki kąt - miasto, motoryzacja, ogólne "cpyki", czy może duże zbliżenia w przyrodzie? Pytam bo jeżeli wolisz konkretne ogniskowe nie warto pchać się w szkła typu 18-200, bo jakością to one... no cóż ;)
Jeszcze jedno pytanie zanim przedstawię ofertę, nowe czy używane też wchodzą w grę? Za piątkę można już naprawdę fajny secik sobie sprawić
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pro100 » 5 sty 2013, o 23:26

Wiesz to ma być po prostu dobry jakościowo sprzęt żeby można było się na nim pouczyć pstrykania fotek :P Raczej miasto, zbliżenia nie grają roli.

Co do używki raczej średnio jestem nastawiony chyba że od jakiegoś "dobrego znajomego" bo to nie są małe pieniądze żeby wtopić.

Cenę taką podąłem ale oczywiście tańszy sprzęt też wchodzi w grę.
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 5 sty 2013, o 23:52

http://allegro.pl/nowy-canon-eos-650d-1 ... 75559.html

http://allegro.pl/canon-60d-ef-s-17-85m ... 28310.html

http://allegro.pl/canon-60d-18-135-is-w ... 50579.html

generalnie dużo lepiej wyjdziesz na słabszym body i bdb szkle, niż super korpus i szklarnia licha, dlatego nie napalałbym się na jakieś super modele. Tu kilka przykładowych zestawów, pewnie znajdziesz i taniej, to tak dla zobrazowania pierwsze lepsze z allegro

samo body 650D kosztuje od 2400, 600D można już za 1800 dorwać, więc jeżeli zależy Ci na jakości zdjęć, a nie najnowszym modelu czy "magicznych liczbach" to ja bym się skupił na tym body. Do tego jakiś standardowy kit, 18-55 nawet nie bierz pod uwagę bo on się nadaje jako kubek na długopisy. 17-85 to minimum, nowy ok 1200zł, używki od 7 stówek chodzą. Teraz są jakieś promocje i 18-135 można dorwać w tej samej cenie, a nawet taniej nowy. Zakładając że bierzesz nowy, to do maks. pułapu zostają jeszcze 2 tysiące, więc warto zainwestować w gripa (świetnej jakości Alpha 170zł kosztuje), do tego wielozadaniowa portretówka 50 1.8 (jakość wykonania niestety średnia, ale coś za coś) ok 400zł. Ew skoro nadal mieścimy się w funduszach odpuszczamy 50 1.8 i kupujemy szkło "na zawsze" - 50 1.4, które jeżeli tylko nie sprzedaż szklarni zostanie z Tobą na zawsze - nówka ok 1400zł, używane od około tysiaka. Nadal biorąc wszystko nowe mieścisz się w przedziale cenowym i możesz jeszcze kupić pierdoły typu karta, torba.
Ew alternatywna wersja - tańsze body (600D) i do tego jeden obiektyw, ale za to najwyższa półka - 24-105 (trochę ponad 3 nowy, używane od 2 z kawałkiem), tylko że tutaj musisz liczyć się z tym że 24 na krótkim końcu ograniczy np zdjęcia w ciasnych pomieszczeniach, a szeroki kąt czasem może się przydać. Za to jakość zdjęć jest mistrzowska z tego szkiełka.
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcinkazimierz » 8 sty 2013, o 00:36

ja kupilem nikona d3100 za 1600 i teraz chce tylko dokupic lepszy obiektyw za ok 700 zł
jakosciowo przeywzsza kazdy kompakt a nie zabija milionem opcji
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Opik » 8 sty 2013, o 00:47

marcinkazimierz, trochę Cię poniosło z tym stwierdzeniem ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez radomiak » 8 sty 2013, o 03:18

Opik, czytajac ciebie tu uswiadomilem sobie jak daleko jestem za muzynami odnosnie fotografi.Kurcze to nie stara ''smiena czy zenit'' a na takich sie uczylem.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez AdiK__ » 8 sty 2013, o 09:02

Ja mogę polecić lustrzanki Sonego serię Alpha. Wiem Opik, że szału nie robią ale za dobrą cenę można dorwać na prawdę dobry sprzęt. Osobiście posiadam Alphe 390 i jestem z niego zadowolony. Jakość zdjęć bardzo dobra, zaplacilem za nią 1800,- ze standardowym szkłem (18-55) robi na prawdę dobre zdjęcia. Teraz gdy można powiedzieć liznąłem trochę o fotografii kupiłbym Nikona, sprzęt bardziej profesjonalny. Pro100, jeśli chcesz robić dobre zdjęcia przyda Ci się lampa bo w fotografii najważniejsze jest światło, bez niego nie ma obrazu :) Przy zakupie obiektywu zwracaj uwagę na jefo "F" czyli jasność. Im mniejsza wartość tym więcej światła obiektyw jest w stanie przepuścić w jednostce czasu. Jeśli masz pytania to wal śmiało myślę że wspólnie z Opik'iem doradzimy Ci jak najlepszy sprzęt :)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PiJey88 » 8 sty 2013, o 09:42

trochę was chyba poniosło z tymi aparatami, skoro to twój pierwszy aparat tego typu nie wygłupiaj się z kasą i nie kupuj sprzętu za 4 klocki...

parę lata temu miałem ten sam dylemat co ty, szukałem w aparatach z górnej półki, na szczęście doradził mi kolega który się na tym zna żeby kupić podstawową prostą lustrzankę dla amatorów, 90% funkcji nie używam, zdjęcia wychodzą bardzo fajne, myślałem że mi się to spodoba i będę fotografem, ale zdjęcia ograniczyły mi się do pstrykania samochodu i okazjonalnych imprez...

kupiłem Sony A330 z podstawowym obiektywem 18-55 (zestaw dla początkującego - aparat ma sporo informacji wyświetlających się po polsku podczas używania - mi sporo pomogło w nauce obsługi), całość razem ze statywem, zestawem do czyszczenia, torbą i innymi gadżetami wyniosłą mnie ok 1700zł (teraz to już stary model i można kupić za połowę), bardzo się cieszę że kolega wybił mi z głowy nikony za 4 tyś... teraz bym kupił model z podobnej półki, tylko z nagrywaniem filmów, mój niestety tego nie ma :(

jak ci się spodoba fotografowanie to zawsze możesz sobie kupić lepszy obiektyw itd i będziesz na pewno mniej stratny niż jak kupisz drogi aparat i ci się to nie spodoba :dobani:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez AdiK__ » 8 sty 2013, o 10:14

PiJey88, jak dla mnie lustrzanka z opcją nagrywania to nie lustrzanka ;)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości