Aparat / lustrzanka

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 8 sty 2013, o 13:14

AdiK__, powiem Ci ze do tematu filnow z lustrzanki mialem dlugi czas podobne zdanie do Twojego, szedlem w tym swiatopogladzie w zaparte... dopoki nie zobaczylem filmow z 7d i 5d MkII z urziale dobrej szklarni i mega ogarnietym montazem ;)
poza tym... teraz ciezko o luszczanke bez hd ;)
nie chce Was hejcic chlopaki, ale ja za zadne skarby nie kupilbym aparatu od sony. Audio, Tv, telefony jak najbardziej, ale w zyciu nie aparat. I serio, wiem ze po przejsciu ze sredniego kompakta na lustrzanke z kitem ma sie wrazenie ze sie Pana Boga za nogi zlapalo, ale to 18-55 jrst o dupe potluc obiektywem. Postarajcie sie kiedys nawet w sklepie wziac do reki i pobawic sie troche obiektywem za te 3-4 klocki. Pewnie, nie ma co sie spuszczac nad sprzetem bo nawet najlepszy sam zdjec nie zrobi a dobry fotograf wyciagnie maks ze sprzetu ze oczy moga wyjsc ze zdziwienia. Ale taki skok w sprzecie na tym samym poziomie umiejetnosci - jest kosmos.
I uprzedzam pytania - tak, robilem na Sony, pracowalem ze sprzetem za sume piecio cyfrowa i to nie z jedynka z przodu, a prywatnie wcale nie mam kosmicznego sprzetu za trotyliard ojro - i wystarcza
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez AdiK__ » 8 sty 2013, o 13:39

Opik, Kupiłem SOnego dlatego że dużo się nim bawiłem i wydał mi się bardzo przyjemny w obsłudze i w ogóle. Później nadszedł czas wyższej szkoły fotograficznej i gdy wziąłem do ręki Nikona to wiedziałem że takie "coś" chcę. Bije Sonego pod praktycznie każdym względem. Jego mega plus (jak dla mnie) to to że ma wszystkie funkcje wyciągnięte na body w postaci przycisków co bardzo ułatwia dostęp do danych funkcji w bardzo krótkim czasie. Dla porównania Sony ma wszystko pochowane czyli menu-> i itd. itp. Kolejny plus Nikona - grip. Są ogólno dostępne do każdego modelu, w przypadku Sonego do większości modeli po prostu tego nie ma (np. A390) a szkoda bo bardzo ułatwia pracę ze sprzętem. Kolejny plus na korzyść nikona - liczba klatek na sekundę. Robiąc serię zdjęć Nikon "strzela" klatki jak karabin - Sony - jak rewolwer :hyhy: ogólnie po głębszym zapoznaniu się z fotografią jestem zdecydowanie za Nikonem :) dla "Laika" myślę że w zupełności wystarczy Sony :)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PiJey88 » 8 sty 2013, o 13:50

porównując Nikony i Sony w cenie przyziemnej - do 2 tyś, warto wybrać sony ze względu na prostszą obsługę, nie znam wszystkich modeli, ale porównywałem Alfę do Nikona i była dla mnie bardziej przejrzysta, nie jestem profesjonalistą i nigdy nie będę, do celów domowych wystarcza obiektyw standardowy, wiadomo że taki za 4 tyś będzie lepszy, ale dla kogoś kto robi 10 zdjęć w miesiącu i to w większości Golf albo imieniny u cioci nie ma sensu wywalać kasy na Mercedesy jakimi są Nikony po 5 tyś

dlatego jeszcze raz powtórzę:
do amatorskich zdjęć nie kupuj droższego aparatu niż 2 tyś! :mrgreen:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 8 sty 2013, o 15:12

przeciez ja wlasnie podalem aparaty w tej cenie ;) plus jeszcze obiektywy :hyhy:

AdiK__, moze nie do konca w tym rzecz ze Nikon > Sony, bo np taka Alfa900 roz... system parametrami i tym co z siebie wypluwa w rawach. Problem jest w tym ze Sony przekombinowalo i wypuszczalo w jednym segmencie body 3x czesciej niz inni i to wcale nie bylo dobre bo chyba sami sie pogubili. Jezeli ktos chce lustrzanke idiotencamera to Sony bedzie ok, zielony tryb auto i poszli, dlatego nikt sie nie skupial na dostepem do podstawowych funkcji z poziomu przyciskow na korpusie. I kwestia jeszcze jaki model porownywales, bo jak dawna serie dwucyfrowa albo obecna trzycyfrowa to nie dziwne ze alfa wypadla blado ;)
Ja z kolei tych tanich modeli Nikona nie polecam. Nie maja wbudowanego srubokreta w body (silnik autofocusa) i przez to uzytkownicy sa skazani na kupowani drozszych nowych modeli. Druga wada to taka ze nie polata na starych szklach m42 (zenit i te sprawy) tak bezproblemowo jak Canon czy Pentax (tu prosciej sie nie da - nawet potwierdzenie ostrosci dziala bez problemu). Na zwyklej przejsciowce nie da sie takimi szklami ostrzyc na nieskonczonosc, potrzebna jest drozsza przejsciowka z dandelionem. I niestety kazda dodatkowa optyka po drodze zabiera troche jakosci. Owszem, nie kazdy chce sie bawic w stare szkla, ale mogac kupic za paredziesiat zlotych swietne optycznie obiektywy az zal nie skorzystac. Zwlaszcza ze jak napisal chce sie troche pobawic w fotografie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości