serwis klimatyzacji

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

serwis klimatyzacji

Postprzez killah » 14 lip 2010, o 19:57

elo

w pon jadę na serwis klimatyzacji. odgrzybianie + nabicie + wszystko co jest potrzebne ( tak powiedział typek przez tel)

cena 190 zł

jest do dobra cena?

2ga sprawa czytałem coś o filtrach kabinowych. Jeżeli doszła by mi jego wymiana jakie to byłby koszta?

wgl chętnie się dowiem co powinienem rozumieć przez pojęcie serwis klimatyzacji. Co się na takim serwisie robi?
killah
 

serwis klimatyzacji

 

Postprzez kluz4 » 14 lip 2010, o 21:34

Siema sąsiada nie ma, tego od klimy pojechał do niemiec po jakieś graty także nie pomogę w sprawie cennika, może ktoś na forum. 190 wydaje mi się dobrą ceną jeśli chodzi o full serwis, ale mogę się mylić. Pozdro.
Avatar użytkownika
kluz4
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lis 2009, o 00:45
Lokalizacja: FNW Nowa Sól

Postprzez Smolak » 14 lip 2010, o 21:40

elo
serwis klimatyzacji to podłączenie do maszyny przez 2 przewody po lewej str jak patrzysz od przodu w komorze silnika ; maszyna wyciąga olej i środek (R143 chyba - ''freon'') potem robi próżnię czyli wysysa co się da i przez 20 min trzyma i nie powinno nic ''wpaść'' do przewodów bo inaczej nieszczelność i dupa ! musi wytrzymać tzw 100% ; potem ładuje olej (max 120 ml na nową suchą klimę , normalnie 20ml) i środek chłodniczy ( ok 850 gr)
190 zł może być
filtr kabinowy to po prostu filtr dmuchawy na podszybiu - 10 zł - wymień !
odgrzybianie to zazwyczaj na działającej klimie wtryskują spray we wloty powietrza i po np 15 min gotowe

jednak jak klima była uszkodzona lub dawno nie ruszana to na początek najtaniej (ok 40 zł) trzeba zrobić próbę ciśnieniową azotem - napełnia się układ azotem i po 24 godzinach sprawdza czy jest dalej azot (ale też może być ta próżnia na maszynie i może się skończyć na 20 zł - chociaż samo podłączenie do maszyny to już ok 100 zł !)

podstawa na początek to wymiana filtra osuszacza !!! - ok 90 zł (za zderzakiem po prawej)

i jak ci wszystko maszyna zrobi to i tak klima może nie działać przez zepsuty kompresor, który jak jest zatarty to... inny temat
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 14 lip 2010, o 21:51

Smolak napisał(a):elo
serwis klimatyzacji to podłączenie do maszyny przez 2 przewody po lewej str jak patrzysz od przodu w komorze silnika ; maszyna wyciąga olej i środek (R143 chyba - ''freon'') potem robi próżnię czyli wysysa co się da i przez 20 min trzyma i nie powinno nic ''wpaść'' do przewodów bo inaczej nieszczelność i dupa ! musi wytrzymać tzw 100% ; potem ładuje olej (max 120 ml na nową suchą klimę , normalnie 20ml) i środek chłodniczy ( ok 850 gr)
190 zł może być
filtr kabinowy to po prostu filtr dmuchawy na podszybiu - 10 zł - wymień !
odgrzybianie to zazwyczaj na działającej klimie wtryskują spray we wloty powietrza i po np 15 min gotowe

jednak jak klima była uszkodzona lub dawno nie ruszana to na początek najtaniej (ok 40 zł) trzeba zrobić próbę ciśnieniową azotem - napełnia się układ azotem i po 24 godzinach sprawdza czy jest dalej azot (ale też może być ta próżnia na maszynie i może się skończyć na 20 zł - chociaż samo podłączenie do maszyny to już ok 100 zł !)

podstawa na początek to wymiana filtra osuszacza !!! - ok 90 zł (za zderzakiem po prawej)

i jak ci wszystko maszyna zrobi to i tak klima może nie działać przez zepsuty kompresor, który jak jest zatarty to... inny temat


dzięki że mnie postraszyłeś :niepewny:
teraz nie wiem czy wgl jest sens jechać robić serwis klimy

może najpierw trzeba zrobić testy czy to działa? w tamto lato jak patrzyłem to powietrze nieznacznie się chłodziło jak włączałem przycisk AC. w tym roku nie ma różnicy.

jak włączę przycisk ac to silnik pracuje tak jakby inaczej i obieg wewnętrzny to też jest inny dźwięk dmuchawy wiec to raczej działa wszystko.
killah
 

Postprzez Smolak » 14 lip 2010, o 22:00

jesteś umówiony na 190 zł
ale najpierw niech wymienią filtr osuszacz (co 2, 3 lata ! to jak olej w silniku trzeba pilnować) + 100 zł
i jak w zeszłym roku działała to pilnie to zrób
myślę że straciłeś powyżej 50 % środka i będzie oki na 95 %

dalej to w razie zepsutego kompresora szybka jego wymiana ,
... ale jak się zatarł kompresor i są opiłki to wymiana chłodnicy i skraplacza i płukanie przewodów i znowu nabicie (150 zł) = ok 2 tyś

[ Dodano: 2010-07-14, 22:03 ]
jak włączasz ac to sprzęgło luzuje się i włącza się kompresor - tracisz parę koników i podnoszą się lekko obroty na luzie

i zrób co napisałem bo z tego co widać w pogodzie to z roku na rok zimniej nie będzie ''ha ha''
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 14 lip 2010, o 22:07

Smolak napisał(a):jesteś umówiony na 190 zł
ale najpierw niech wymienią filtr osuszacz (co 2, 3 lata ! to jak olej w silniku trzeba pilnować) + 100 zł
i jak w zeszłym roku działała to pilnie to zrób
myślę że straciłeś powyżej 50 % środka i będzie oki na 95 %


dalej to w razie zepsutego kompresora szybka jego wymiana ,
... ale jak się zatarł kompresor i są opiłki to wymiana chłodnicy i skraplacza i płukanie przewodów i znowu nabicie (150 zł) = ok 2 tyś

[ Dodano: 2010-07-14, 22:03 ]
jak włączasz ac to sprzęgło luzuje się i włącza się kompresor - tracisz parę koników i podnoszą się lekko obroty na luzie

i zrób co napisałem bo z tego co widać w pogodzie to z roku na rok zimniej nie będzie ''ha ha''


ok zostańmy przy wariancie zaznaczonym pogrubieniem.....:D bo za 2 tysiące to ja sobie bym agg wstawić wolał:P

co daje ten filtr osuszacz? i jak mogę sprawdzić czy kompresor działa?
killah
 

Postprzez Smolak » 14 lip 2010, o 22:08

jeszcze parę przemyśleń
praktycznie ac czy climatronic nie powinno się wyłączać nigdy
w lecie chłodzi , a w zimie osusza z pary
ustawiasz np 22 - 24 st i zapominasz
spalanie +- 0,5 l/100km

mój climatronic nie da się wyłączyć ! - jak wcisnę pozycję off to gaśnie całość z wiatrakami ... nieźle ha ha - konstruktor w ten sposób wymusza co napisałem powyżej

[ Dodano: 2010-07-14, 22:11 ]
filtr osuszacz ściąga wilgoć i zanieczyszczenia z układu,

no niestety jak zrobisz to pogrubione to wtedy zobaczysz czy kompresor działa - klima będzie chłodzić i kompresor nie będzie głośno pracował (wył)
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 14 lip 2010, o 22:16

Smolak napisał(a):jeszcze parę przemyśleń
praktycznie ac czy climatronic nie powinno się wyłączać nigdy
w lecie chłodzi , a w zimie osusza z pary
ustawiasz np 22 - 24 st i zapominasz
spalanie +- 0,5 l/100km

mój climatronic nie da się wyłączyć ! - jak wcisnę pozycję off to gaśnie całość z wiatrakami ... nieźle ha ha - konstruktor w ten sposób wymusza co napisałem powyżej

[ Dodano: 2010-07-14, 22:11 ]
filtr osuszacz ściąga wilgoć i zanieczyszczenia z układu,

no niestety jak zrobisz to pogrubione to wtedy zobaczysz czy kompresor działa - klima będzie chłodzić i kompresor nie będzie głośno pracował (wył)


Obrazek

czy to jest ten cały filtr ?

czyli w takim wypadku należy mieć nadzieję że wszystko będzie w porządku

ale słuchaj z tym serwisem to czy nie lepiej by było sprawdzić tym azotem czy nie ma żadnych nieszczelności zanim wydam 190 zł na serwis?
killah
 

Postprzez Smolak » 14 lip 2010, o 22:24

ty nie wymieniasz tego filtra (na zdjęciu-oki) - golf ma 2 rodzaje , musisz oddać wóz na cały dzień - zdejmują zderzak rano i patrzą na model filtra, potem maszyna ściąga wszystko z układu, jak dojdzie filtr to wymieniają i wtedy powinni zrobić próbę azotem chociaż parę godzin, i wieczorkiem podłączają do maszyny celem nabicia - ok 45 min
(azot używamy po rozłączeniu klimy czyli po wypadku lub wymianie jakiś części klimy)
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 14 lip 2010, o 22:29

Smolak napisał(a):ty nie wymieniasz tego filtra (na zdjęciu-oki) - golf ma 2 rodzaje , musisz oddać wóz na cały dzień - zdejmują zderzak rano i patrzą na model filtra, potem maszyna ściąga wszystko z układu, jak dojdzie filtr to wymieniają i wtedy powinni zrobić próbę azotem chociaż parę godzin, i wieczorkiem podłączają do maszyny celem nabicia - ok 45 min
(azot używamy po rozłączeniu klimy czyli po wypadku lub wymianie jakiś części klimy)


ok wielkie dzięki za informację

jutro jeszcze pojadę do gościa w celu dalszych ustaleń. w rozmowie nie było nic o filtrze. nie dam się mu nabić w butelkę ;d
killah
 

Postprzez Smolak » 14 lip 2010, o 22:38

jeśli firma tylko ma maszynę i niby serwisuje klimę - tylko podłącza i koniec ... to nie serwis , jak nie wiedzą i sami nie polecają wymiany tego filtra to źle , to szukaj serwisu prawdziwego
a masz okazję go wymienić (pewnie ma parę dobrych lat ?) bo jak nabijesz to potem i tak trzeba rozkuć klimę i znowu podpinać maszynę (ale trochę taniej bo to co masz to wraca do maszyny)

pozdrawiam

daj znać jak się skończyło
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez bart_GT » 15 lip 2010, o 00:20

Smolak napisał(a):(R143 chyba - ''freon'')
:lol:

R134a jak juz....

no i to nie to samo co freon :idea: co Wy tu gadacie :-|

u mnie kazde 100g gazu kosztuje 10 zl, a odgrzybianie pianka to niech w d*** sobie wsadza... albo ozon albo ultra dziwieki jesli mowimy tu oczywiscie o pozadnych odgrzybieniu a nie o wpuszczeniu zludnego zapaszka do nawiewow... koszt tego pierwszego to 50zl drugiego 100zl.

z tym olejem to roznie bywa, jesli np klima byla sprawna itp to dopuszczam jakies 15g oleju wiecej niz sciagnal, jesli jest np nowa sprezarka to ja zalewam olejem przy montazu.

a z ta proba azotu za 40zl to normalnie zdierstwo - u nas to jest za free i nie musi trwac 24h, wystarczy pianka do szczelnosci i dobry sluch :-P

Smolak, w nowszych autach np w Passatach B6 jest tak ze sprezara chodzi non stop a nie w golfach :wstyd: w golfie rozlaczasz sprezarke nie zaleznie czy masz manualna klime czy zwykla :idea:

190zl - jak zrobia w tej cenie odgrzybienie ozonem i wymienia filter to moze byc ;-)
Mój golfik ===> moj-golf/golf-by-bart-gt-t18305.html

Zapraszam :)
Avatar użytkownika
bart_GT
Members
 
Posty: 483
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 21:27
Lokalizacja: PGO

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości