serwis klimatyzacji

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez Smolak » 15 lip 2010, o 10:28

bart_GT, napisałem (R143 chyba - ''freon'') - nie pamiętałem że R134 stąd chyba , mała pomyłka nie ważna dla killah, , a i freon jest w cudzysłowiu :) , taki ''freon'' jak w lodówce - jestem użytkownikiem klimy nie serwisantem
bart_GT, ma uczciwe ceny :)

a Smolak jak napisał - ma nie rozłączalną klimę i basta , jedyny golf w Polsce ... może , i każdy serwisant zdziwiony jak widzi ha ha , więc ma ''nowsze auto''
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

 

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 20:47

zrobili mi dzisiaj klimatyzację. chłodzi miodzio

jutro kazał się zgłosić na sprawdzenie czy nic nie uleciało. na maszynie nie było nieszczelności.

tak więc pytanie czemu mi się kazał jutro zgłosić?
killah
 

Postprzez Smolak » 19 lip 2010, o 21:00

pewnie podłączy raz jeszcze i zrobi całą procedurę
dostałeś wydruk ? - podaj dane ile ci ściągnęli oleju i środka i ile potem zapodali, i ile % podciśnienia przeszedł
jutro sobie porównają ale mogą wykryć tylko dużą nieszczelność - azot przez 24 h daje 100% gwarancji , to ja bym podjechał raz jeszcze za tydzień dla pewności
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 21:11

nie nic takiego nie dostałem :/
killah
 

Postprzez Smolak » 19 lip 2010, o 21:31

maszyna to drukuje na koniec i jest tam wszystko ... ważne ile ci ściągnęli środka czyli wiesz ile brakowało , a wiesz czy w ogóle coś było (powinno być ok 300 gr i już klima słabo chodzi) a golf 3 to 840 gr
iii nie wiesz ile % podciśnienia było , maszyna też przejdzie serwis jak jest kilka % mniej , chyba coś 95-97 % ale to fachowcy wiedzą , ale wtedy mała nieszczelność
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 19 lip 2010, o 21:35

Smolak napisał(a):maszyna to drukuje na koniec i jest tam wszystko ... ważne ile ci ściągnęli środka czyli wiesz ile brakowało , a wiesz czy w ogóle coś było (powinno być ok 300 gr i już klima słabo chodzi) a golf 3 to 840 gr
iii nie wiesz ile % podciśnienia było , maszyna też przejdzie serwis jak jest kilka % mniej , chyba coś 95-97 % ale to fachowcy wiedzą , ale wtedy mała nieszczelność


środka było w układzie coś około 100.
jutro się okaże co mi powie. zdam się na 'fachowców'

powiedział mi tak że jak nie była dawno serwisowana ( a na pewno dawno nie była) to raczej naturalnie ten gaz się ulotnił i małe szanse na wyciek. tak czy siak jutro będzie ultrafioletem sprawdzać jeszcze
killah
 

Postprzez Smolak » 19 lip 2010, o 21:48

to jak było 100gr to dobra wiadomość - raczej szczelna , normalnie środek zużył się
Smolak
Czytacz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 23:44
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez killah » 20 lip 2010, o 21:28

Smolak napisał(a):to jak było 100gr to dobra wiadomość - raczej szczelna , normalnie środek zużył się


okazało się że jest niewielki wyciek koło filtra skraplacza. Powiedział gościu że teraz nie ma sensu tego wymieniać. Skoro 100 gr zostało przez te 2 lata to raczej nie ma się czym przejmować. Na następny serwis wymienię filtr i będzie git.

klima działa jak talala:P
killah
 

Postprzez demson » 14 mar 2011, o 02:23

Mam pytanie (troche w temacie ;-) )
Należę do osób które prawie w ogóle nie używają klimatyzacji . Także aż tak się nie śpieszę z tym przeglądem.
Właściwie to włączam ją tylko co jakiś czas żeby kompresor sobie troche pochodził (żeby uniknąć poważniejszych awarii). Klima chłodzi całkiem wydajnie.

Czy w takim przypadku, konieczne jest serwisowanie klimy ?
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez killah » 14 mar 2011, o 20:17

demson napisał(a):Mam pytanie (troche w temacie ;-) )
Należę do osób które prawie w ogóle nie używają klimatyzacji . Także aż tak się nie śpieszę z tym przeglądem.
Właściwie to włączam ją tylko co jakiś czas żeby kompresor sobie troche pochodził (żeby uniknąć poważniejszych awarii). Klima chłodzi całkiem wydajnie.

Czy w takim przypadku, konieczne jest serwisowanie klimy ?


jasne.

co roku. Powinno się wymieniać osuszacz i ogólnie uzupełnij środek jakby coś uciekło
killah
 

Postprzez demson » 15 mar 2011, o 00:32

killah napisał(a):jasne.

co roku. Powinno się wymieniać osuszacz i ogólnie uzupełnij środek jakby coś uciekło


Ale po co mam nabijać komuś kasę, skoro jak mówię nie korzystam z klimatyzacji ?
Zrobie serwis-nie będę z niej korzystał- i za rok znowu ? Po co ?

A skoro klima sprawnie chłodzi , znaczy że czynnik jeszcze jest i kompresor ma smarowanie :?:
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości