Ramka filtra przeciwpyłowego.

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Ramka filtra przeciwpyłowego.

Postprzez adrian5 » 12 sty 2010, o 02:40

Nie jest to w ETCE zaznaczone i pewnie w ASO też nie wiedzą tego. Gdy oryginalnie mamy w aucie filtr przeciwpyłowy bez węgla atywnego (czyli chyba prawie każdy tak ma) i chcemy wstawić filtr z węglem aktywnym będzie bardzo cieżko go włożyć do obudowy filtra używając ramki od filtra bez węgla aktywnego, chodź jest to możliwe, ale po wielu miesiącach takiej jazdy obudowa może się odkształcić. Warto kupić ramkę dla filtra z węglem aktywnym (14 zł w ASO VW) nr części 1J0 819 648. Nie jest to w ETCE woogle zaznaczone która ramka do jakiego filtra. Ale wiem to, bo kupowałem taką ramkę. Ja akurat mam oryginalny filtr węglowy VW, ale myślę, że to samo jest z zamiennikami.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Ramka filtra przeciwpyłowego.

 

Postprzez marcinkoz2910 » 12 sty 2010, o 18:17

a czym się te filtry różnią? grubością?

odkształcić ten plastik można jedynie na gorąco na docisk się nie da :P takie właściwości polipropylenu bo z niego jest ramka

ja mam zamiennik węglowy i pasuje idealnie nic nie odstaje
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez adrian5 » 12 sty 2010, o 18:26

marcinkoz2910 napisał(a):a czym się te filtry różnią? grubością?

odkształcić ten plastik można jedynie na gorąco na docisk się nie da :P takie właściwości polipropylenu bo z niego jest ramka

ja mam zamiennik węglowy i pasuje idealnie nic nie odstaje


Różnią się wysokością, trochę grubością i położeniem rowków ustalających. Oryginalny filtr węglowy jest wyższy niż papierowy, przez co strasznie cieżko wchodzi ramka z nim do obudowy filtra (tego w co wchodzi ramka z filtrem) , ramka do filtra węglowego jest więc wyższa przez co filtr nie jest tak ściskany. Poza tym w innych miejscach są rowki ustające, tak, że filtr wchodzi dokładnie w nie- ale to akurat nie jest najwazniejsze. Ramka też różni się budową ścianek. Mówie o odkształceniach w obudowie filtra, który jest rozpychany jeśli wstawi się filtr węglowy do złej ramki. Mówię to o częściach oryginalnych, nie wiem jak jest w zamiennikach. Może filtr zamiennik jest niższy niż oryginał, więc wtedy nie będzie tego problemu.

[ Dodano: 2010-01-12, 17:34 ]
Oryginalny filtr węglowy w ASO kosztuje 60 zł (produkowany w Niemczech firmy Micron Air z logo VW), myślę, że jest to raczej nie drogo jak na org. części, widziałem ceny org. filtrów do innych marek to niekiedy było to nawet 150 zł.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez marcinkoz2910 » 12 sty 2010, o 18:52

Ciekawa uwaga albo niedociągnięcie inżynierów VW

ale jak dla mnie dziwne że tak jest rozmiar jest (powinien) być jeden a nie kilka...

Ja za węglowy z zamiennika płacę 45zł (praktycznie prosto od producenta bez marży) też taj firmy Micro Air (takie niebieskie pudełko z chmurkami z tego co pamiętam heh)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Sivy » 12 sty 2010, o 19:33

adrian5 napisał(a):Oryginalny filtr węglowy w ASO kosztuje 60 zł (produkowany w Niemczech firmy Micron Air z logo VW)


marcinkoz2910 napisał(a):Ja za węglowy z zamiennika płacę 45zł (praktycznie prosto od producenta bez marży) też taj firmy Micro Air


Roznia sie logiem VW :mrgreen:
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez adrian5 » 12 sty 2010, o 20:15

marcinkoz2910 napisał(a):Ciekawa uwaga albo niedociągnięcie inżynierów VW


Niedociągnięciem jest to, że nie jest zaznaczone w ETCE, że do filtra z węglem musi być inna ramka. Są podane 2 ramki i nie wiadomo, która do czego. Nr rysunku 819-20 , tam to można zobaczyć, jest część 18B i (18B), to w nawiasie jest to węglowego.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez e2 » 12 sty 2010, o 20:27

nie ma błędu... 1j0 to golf 4/3.5 cabrio... w etce ma być napisane, że lampki z bagażnika z mk4 też pasują do mk3? to są bardzo podobne samochody przecież więc części mogą pasować ;)
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adrian5 » 12 sty 2010, o 21:11

e2 napisał(a):nie ma błędu... 1j0 to golf 4/3.5 cabrio... w etce ma być napisane, że lampki z bagażnika z mk4 też pasują do mk3? to są bardzo podobne samochody przecież więc części mogą pasować ;)


Rysunek dotyczy Golfa III, co tu ma do rzeczy Golf IV? Co z tego, że coś pasuje też czy nie pasuje do Golfa IV?
Poprostu w Etce ma być napisane, przy jednej ramce, że jest do filtra węglowego (1J0...), a przy drugiej, że jest do zwykłego filtra. Lub przy filtrze węglowym, że trzeba zastosować tą ramkę. Dobra ja już nic nie mówię w tym temacie, bo w niektórych przypadkach czuje się jakbym tłumaczył komuś kto ma 3 lata...
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez Sivy » 12 sty 2010, o 21:23

adrian5 napisał(a):Poprostu w Etce ma być napisane, przy jednej ramce, że jest do filtra węglowego (1J0...), a przy drugiej, że jest do zwykłego filtra. Lub przy filtrze węglowym, że trzeba zastosować tą ramkę


Pisz do autorow, czy Ty chlopie nie masz co robic tylko szukasz bledow... ?

http://www.lex-com.net/home/html/en/home.html
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez e2 » 12 sty 2010, o 21:36

adrian5 napisał(a):Poprostu w Etce ma być napisane, przy jednej ramce, że jest do filtra węglowego (1J0...), a przy drugiej, że jest do zwykłego filtra.


nie specu od oryginalnych części! 1jo odnosi się do modelu samochodu, a nie konkretnie do części. Spójrz jak są nazywane części do golfa iii - w części (nawet dość sporej) jest 1ho na początku - bo takie było oznaczenie tej generacji golfa, 1j0 to już golf IV od którego jest ramka, której numer podałeś. Zrozumiałeś czy narysować? Jak można nie wiedzieć tak elementarnej rzeczy jak nazewnictwo części przez vw. W twoim przypadku to jest jak największa porażka życia.

Obrazek
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adrian5 » 12 sty 2010, o 21:54

e2 napisał(a):
adrian5 napisał(a):Poprostu w Etce ma być napisane, przy jednej ramce, że jest do filtra węglowego (1J0...), a przy drugiej, że jest do zwykłego filtra.


nie specu od oryginalnych części! 1jo odnosi się do modelu samochodu, a nie konkretnie do części. Spójrz jak są nazywane części do golfa iii - w części (nawet dość sporej) jest 1ho na początku - bo takie było oznaczenie tej generacji golfa, 1j0 to już golf IV od którego jest ramka, której numer podałeś. Zrozumiałeś czy narysować? Jak można nie wiedzieć tak elementarnej rzeczy jak nazewnictwo części przez vw. W twoim przypadku to jest jak największa porażka życia.

Obrazek


Miałem nie komentować w tym temacie już, ale pozwolę sobie jeszcze coś napisać, co mi tam zależy, śmieszne tylko, że są tacy ludzie co nie rozumieją pisanego tekstu.... Wyobraź sobie, że ktoś chce kupić filtr węglowy oryginalny do Mk3 z 1995r., więc idzie do salonu, a tam facet po wpisaniu np. "dmuchawa" otwiera rysunek o którym mówiłem wcześniej DOTYCZĄCY MK3!. Na rysunku oznaczony jest filtr przecipyłowy numerem (18A) i są dwa odpowiedniki w menu: - "wklad filtra pylkow i kurzu" (1H0...) oraz -"wklad filtra (oczyszcza tez z zanieczyszczen i smrodu)" (1J0...), czyli ten drugi to filtr węglowy. Są też dwie ramki oznaczone symbolem 18 B, jedna 1H0... a druga 1J0... i nie wiadomo która jest do czego. Nawet jak powiedziałem, że mi nie pasuje ramka do tego filtra z węglem, to oni nie widzieli dlaczego, facet powiedział jak ta nie pasuje to może ta będzie. Co z tego, że ta druga ma 1J0... najprawdopodobniej została wprowadzona do wyposażenia w Mk3 po wejściu Golfa IV i została dopuszczona też dla Golfa III, żeby ktoś mógł włożyć filtr węglowy do Mk3, błąd, a raczej niedopatrzenie polega na tym, że ramki nie są opisane, że jedna jest do filtra węglowego (1J0...), a druga do zwykłego. Ten temat napisany jest po to, że jak ktoś kupi sobie filtr węglowy w salonie to niech wie, że musi też kupić sobie ramkę 1J0... za 14 zł, bo jak włoży do starej to wszystko wejdzie do obudowy filtra z wielkim oporem, albo woogle nawet jak ktoś nie użyje odpowiedniej siły.
MÓWIĘ O ORYGINALNYCH CZĘŚCIACH (FILTRACH, RAMKACH ITD.)!

Swoją drogą jest tam niezłe zamieszczanie też z numeracją obudowy filtra przeciwpyłowego- czyli tego gdzie się wkłada ramkę, ale nie będę nawet o tym wspominał bo większość i tak tego nie zrozumie, jeśli są tacy co nie mogą zrozumieć tak prostej rzeczy.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez Zico63 » 12 sty 2010, o 22:46

W ETKA jest dużymi literami napisane:
Obrazek
no, jest pewien błąd. Tak patrzę i zamieszane jest faktycznie

Ale to drobiazgi, na schematach w książkach też są błędy... Dzięki za wskazanie, będziemy uważali i... z tym żyli bo co poradzimy?
Ostatnio edytowano 12 sty 2010, o 22:56 przez Zico63, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości