Panel sterowania nawiewem problem

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez PiJey88 » 12 lis 2012, o 14:25

K@mil napisał(a):Różnica jest tylko w tym ze panel od klimy ma napisane w dolnym lewym roku AIRcondition

no nie tylko :-P jak klimy nie ma to pokrętło biegów wentylatora jest sterowane elektrycznie + linka, a jak jest klima to pokrętło jest na elektryce tylko

w skrócie są takie panele:
- standard bez klimy
- klima ręczna
- termotronic
- climatronic
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Panel sterowania nawiewem problem

Postprzez gregorek20 » 18 lis 2012, o 11:41

Witam mam taki problem od kiedy kupiłem auto nawiew działa tylko w pozycji na przednia szybę pokrętło to regulacji kierunku nawiewu jest zablokowane i działa tylko w jednej pozycji czyli przednia szyba. Czy to wina panelu? Wymienić na nowy i jak myślicie czy to tez wina linek? Wszystko inne działa tylko ten kierunek dmuchania powietrza jest zablokowany. Proszę o odpowiedz.
gregorek20
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 cze 2012, o 11:35
Lokalizacja: INT

Postprzez prezesik » 18 lis 2012, o 12:52

Prawdopodobnie musiały przeskoczyć ząbki na kółkach sterujących. Powodem tego częsci jest pękanie osi, na której znajduje się poziomek kółko z przymocowanymi linkami. U mnie jest takie coś, że trzeba chwilę przytrzymać pokrętło z kierunku na szybę kręcąc w dół, dopiero po chwili coś się odkleja i mogę dalej przekręcić na inne pozycje, ale wyczaiłem w czym problem - klapka nawiewu w środku ma na brzegu klej - pozostałość po gąbce i to przez ten klej klapka przykleja się do obudowy nawiewu.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 20 lis 2012, o 09:57

gregorek20, wyciąg panel z pokrętłami (wypnij ostrożnie ramkę pod nią są 4 wkręty plus 2 poniżej nad popielniczką. Musisz ocenić po wyjęciu na czym polega uszkodzenie, może być ono w pokrętłach jak i w cięgnach łączących pokrętła z klapkami sterujacymi, oraz w uchwytach tych cięgieł do dźwigni klapek. Prosty układ mechaniczny co zepsute to się wymienia za niewielkie pieniadze, czasem można też naprawić jakimś domowym sposobem typu klejenie czy trytytki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez urbinek » 29 lis 2012, o 23:53

dziękuję za odpowiedzi, zrobiłem to tego samego dnia i zapomniałem o tym całkowicie

no okazało się, że zębatki są połamane (trzpienie dokładniej) ale dało radę to zrobić
mechanicznie wzmocniłem trzpienie zębatek i linka regulacji przepływu ciepłego powietrza chodzi ok
urbinek
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 12:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość