70stopni woda a w aucie zimno golf3 gti

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez tomek:) » 27 lis 2013, o 20:38

Dobra dzieki chlopaki za pomoc :-)
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

 

Postprzez mkkay » 27 lis 2013, o 20:38

termostaty mają różne temperatury otwarcia i zamknięcia, może masz jakiś z niską temp. otwarcia?
poza tym stare wachlery miały taką gumkę albo inaczej kołnierz z gumy i jak ta guma sparcieje to wtedy widać otworki na obwodzie tej części co zamyka, mam gdzieś taki termostat stary schowany
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomek:) » 27 lis 2013, o 22:26

nie wiem jaki mam termostat jakiej firmy, bo kupilem tego zloma niedawno, po okazyjnej cenie :-) i wszystko musze w nim robic :-(
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

Postprzez pablomed » 1 gru 2013, o 20:57

tomek:), jeśli dolny wąż jest zimny znaczy że termostat zamknięty, czyli działa, a to że w tym momencie masz 70 stopni na blacie to może czujnik temperatury być uszkodzony lub licznik. Albo za delikatnie jeździsz żeby się rozgrzał. Możesz szukać lepszego termostatu ale w tym temacie jest kiepsko, nie chcę żebyś się narobił a kolejny jaki kupisz będzie taki sam albo gorszy ale jak chcesz.
Gumka na kołnierzy to uszczelka, są dwa rodzaje tych uszczelek albo zakłada się taką na kołnierz z naciętym rowkiem albo oring - to i to jest dobre, jakby sparciała toby był wyciek płynu pod auto więc kolega wyżej chyba nie wie o czym pisze.
Termostaty z otworkami które służą szybszemu odpowietrzeniu po zalaniu płynem były nawet fabrycznie montowane, taki 3-4 mm otworek nie robi szkody jeśli o nadmierne schłodzenie chodzi.
O klapce w nawiewach masz wszystko opisane na forum, można się dobrać od strony kanału dmuchawy od prawej po jego odjęciu od obudowy nagrzewnicy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mkkay » 1 gru 2013, o 21:20

pablomed, wiem o czym piszę widać nie spotkałeś się jeszcze z takim termostatem,
ja nie pisałem o oringu który uszczelnia tylko o czymś innym
popatrz na zdjęcie, widzisz otworki na części która powinna się otwierać?
i ten tależyk powinien być po obwodzie oblany gumą i jak ona sparcieje to wtedy widać te dziurki






Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomek:) » 4 gru 2013, o 21:57

chlopaki nie klocie sie :-) wszyscy racje maja :-) i Mam Takie Pytanie: jakiej firmy termostat polecicie? Moze BEHR-THOMSON ? bo taki termostat posiadam prawie nowy, i sprawny, tylko zastanawiam sie czy warto go wkladac,czy lepiej kupic jakies innej firmy?
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

Postprzez pablomed » 6 gru 2013, o 00:19

mkkay, spoko kolego fakt nie spotkałem się, ale pokazałeś na fotce (rozumiem że dla przykładu) termostat nie do auta autora tematu więc zostawmy to.
tomek:), fabrycznie miałem tej właśnie firmy, dwa lata temu wymieniając szarpnąłem się na stówkę i kupiłem termostat w ASO z wybitymi literami BT, może to ta sama firma, był strzała nie wart od początku w trasie miałem 70 stopni. Teraz właśnie założyłem nie polecany w necie termostat Vernet, i w sumie jest nieźle, trzyma w trasie te 80 stopni co już uważam za sukces.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez tomek:) » 6 gru 2013, o 10:04

Ja tez tej firmy termostatow nie polecam. Zalozylem ten termostat,a tu w czasie jazdy trzyma 50stopni woda. Jaki kupic termostat jaki polecicie?
tomek:)
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:47
Lokalizacja: kolo

Postprzez nitek » 6 gru 2013, o 18:38

dobra firma WAHLER
KONSERWACJA PODWOZIA ,SPAWANIE UKŁADÓW WYDECHOWYCH 691-123-441
Avatar użytkownika
nitek
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 22 mar 2009, o 18:04
Lokalizacja: Legnica

Postprzez kambe14 » 7 gru 2013, o 22:24

ja również używam verneta i jestem zadowolony, wahler też dobry
kambe14
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 10:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez erbi » 11 gru 2013, o 22:13

jeśli w czymś pomoże ;-) taka sytuacja :D
Avatar użytkownika
erbi
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 16:28
Lokalizacja: WLKP

Postprzez jesiek » 12 gru 2013, o 22:00

Ja miałem problem z zamienionymi wężami przy nagrzewnicy, po przełożeniu ich auto nagrzewa się szybciej i jest dużo cieplej
jesiek
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości