renowacja

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

renowacja

Postprzez Kondziu » 21 lut 2013, o 00:26

Witam.. Wyrwałem dość tanio 15' felgi ronala z nowymi oponkami.. Fakt faktem felgi wymagają trochę serca.. Chodzi mi tu o ranty w niektórych miejscach są dość mocno przerysowane od krawężników.. czy wystarczy je ręcznie przeszlifować papierem ściernym czy lepiej założyć coś na szlifierkę? Dodam, że felgi będą piaskowane i będę chciał je sam pomalować.. podajcie jakąś nazwę dobrej farby do felg.. No i już po wszystkich pracach, które mam nadzieje poprawia wygląd wizualny felg, chciałbym delikatnie wypolerować ranty ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak mam się za to zabrać.. Wiem, że pewnie poleci jakiś hejt bo dużo osób było w mojej sytuacji i ten temat był wałkowany wiele razy, ale jakoś lepiej przyswajam wiadomości gdy ktoś krok po kroczku odpowiada mi na interesujące mnie pytania :-D :lol:
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń

renowacja

 

Postprzez Siw3k » 21 lut 2013, o 11:11

temat był wałkowany po co zakładać nowy :zdziwko: istnieje coś takiego jak szukaj :dobani:

No ale pozwole sobie zacytować kolegę z forum
PabloSBT napisał(a):ak samemu bedziesz polerował i całe felgi to ci wyjdzie max 150zł w warsztatach biora ok 50 zł za rant. Jeśli byś chciał sam polerować i masz duzo czasu to mozesz probowac to nic trudnego i bedziesz potrzebowal papier wodny po kilka arkuszy o granulacji 240(jak masz otarcia), 320,420,600,800,1200 i 2000 albo lepiej 2500. Scansol do usuniecia lakieru ilosc zalezy od felgi i lakieru na niej, jakas paste do polerowania np autosol,aluchrom lub w sztabce, filc do polerowania wiertarke z regulacja obrotów, wiaderko z woda do moczenia papieru no i kilka piwek ewentualnie pół litra lub opakowanie magnezu na nerwy:D jeśli sie czujesz na siłach to mozesz sam to zrobic na necie jest pełno porad


Renowacja felg
http://www.golf3.pl/topics5/renowacja-felg-vt1869.htm
Moja była Golfina
Przeszłość Peugeot 406
Aktual tored MkIII
Avatar użytkownika
Siw3k
Members
 
Posty: 2181
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 15:36
Lokalizacja: CTR
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8T
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez scyzormks » 21 lut 2013, o 16:21

u mnie w okolicy prostowanie 15 bbs komputerowo jakies cuda plus piaskowanie i malowanie 200 zl od felgi.
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Kondziu » 20 mar 2013, o 13:08

Dobra większość roboty już za mną.. podajcie jakąś godna polecenia farbę do felg.. chciałbym spróbować swoich sil malując kola ale nie wiem jaka farbę warto kupić a jakiej unikać..
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń

Postprzez sitek699 » 20 mar 2013, o 19:52

wszystko zależy jak chcesz to zrobić czy masz sprzęt itd farb na naszym rynku dość sporo podjedz do lakierniczego i sam sobie dobierz kolor itd wstaw zdjęcie żebyśmy mogli obczaić :cwaniak: twoja prace przy felgach bo w ciemno to....
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Postprzez Janekwgolfie » 31 mar 2013, o 09:02

Witam. Podłaczam sie pod temat. Chce wypiaskowac alufelgi bbs 16. mam dostep do piaskarki ale zastanawiam sie jakim piaskiem piaskowac. Czy to ma jakies znaczenie musi byc jakis spejclany piasek do aluminiowych felg. Jezeli ktos ma pojecie prosze o jakas pomoc i podpowiedz. Z gory dziekuje i wesolych swiat.
Janekwgolfie
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 21:36
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości