Szyby elektryczne

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez golf 1.6 93r. » 13 lut 2015, o 21:50

ok dzieki za info jutro sie odezwe czy chodza czy nie.
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

 

Postprzez pablomed » 14 lut 2015, o 01:01

nic z tego kolego, linki się targają w strzępy i żadne smarowanie nie uratuje linki która już przestała działać. Czeka cię wymiana mechanizmów. Są dwa warianty rozwiązania. Albo kupujesz używane sprawne kompletne mechanizmy razem z silniczkami na szrocie - bywa już ciężko dostać w dobrym stanie, albo kupujesz nowe zamienniki - są sprzedawane bez silniczków, silniczki przekładasz ze swoich mechanizmów. Polecam tej firmy: http://allegro.pl/el-podnosnik-szyby-pr ... 88571.html nieco taniej dostaniesz marki Topran i ze dwie inne, ale są kiepskie jakościowo. Jeśli kasa ma duże znaczenie dla ciebie to kup ten lepszy mechanizm dla drzwi kierowcy bo się najwięcej używa
Przed zakupem rozbierz drzwi i upewnij się że usterka tyczy się linek. Bo jeśli słyszysz tylko klikanie przekaźników to nie znaczy że linki są zapieczone, mogły się połamać główne kable zasilające silniczki w przelotce do drzwi a kabelki sterujące sa sprawne więc klikanie jest.

Trzeci wariant to dorobienie linek samodzielnie - tylko dla złotych rączek.
Czwarty - oddanie linek do regeneracji w firmie specjalistycznej, koszt jakieś 5 dych za sztukę ale nie zawsze robią to dobrze, ja się raz skusiłem i od razu się zwikłała bo była za długa (musi być wstępnie mocno naciągnięta)

Akurat w Częstochowie masz firmę od linek, możesz zapytać.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez golf 1.6 93r. » 14 lut 2015, o 08:14

a już myślałem że obejdzie sie bez wymian. Dzisiaj po 17 napisze co i jak teraz lece od pracy.

[ Dodano: 2015-02-14, 18:12 ]
ok wiec jest tak dzisiaj przed chwila rozebralem boczne drzwi. i co sie okazalo ze szyba byla podparta jakims kijkiem. kliklem na guzik to szyba sie opuściała ale prawie w cale sie nie podnosi. podnosi sie tylko troszke. co mam zrobic
golf 1.6 93r.
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 20:58
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości