szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez krazek1 » 18 cze 2007, o 15:20

magda napisał(a):Moze macie jakies namiary gdzie moge te czesci tanio dostac.
www.allegro.pl lub na forum www.forum.vwgolf.pl w dziale "sprzedam" można coś wygrzebać
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez magda » 18 cze 2007, o 15:30

Niestety tam tego nei ma, ale dziekuje za pomoc
magda
 

Postprzez Stefan Lufka » 16 lip 2007, o 16:15

cześć. ja mam inny problem z szyberdachem.Jak tylko przygrzeje słońce to przestaje reagować na przyciski .Nie mogę zamknąć ani otworzyć .Może ktoś miał takie przypadki ?
sepro
Stefan Lufka
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:05
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Rider » 16 lip 2007, o 18:40

ja osobiscie nie mialem takiego przypadku, ale jedyne co przychodzi mi na mysl to sprawdz przelacznik od szybra. Co jest jeszcze czestym problemem w MK3 z szybrem to prowadnie, wiec jak uda ci sie otworzyc to zobacz czy sa cale czy nie widac gdzies pekniec itd...
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Piotrek » 20 lip 2007, o 17:36

A mój szyberdach nie zamyka się razem z szybami bocznymi gdy naciskam długo, w pilocie, przycisk zamka centralnego. Czy to normalne w golfach czy coś jest nie tak?
Piotrek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 15:21
Lokalizacja: Strzegowo/Mława

Postprzez marrcee » 7 sie 2007, o 15:50

ja rownież mam szyberdach jednak kupilem auto z już nie działającym. Ostatnio otworzylem go manualnie bo jest tam taka opcja kluczem ampulowych i okazalo sie zamknąc się juz nie da.
Jak rozkrecilem się okazało że jest tam duzo kól zębatych przy czym jedno jest metalowe reszta plastikowe i polowa ma zabki polamane.
Nie wiem czy to naprawiac czy zakleic go na stale :/ Naprawial ktos szyberdach calkowicie nie dzialajacy? czy to sie opłaca ?

Myslalem ze moze wywalic ten silniczek i jakos zamontować zwyklą galke do otwierania recznie tylko jeszcze nie wiem czy tak sie da
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Postprzez adams » 8 sie 2007, o 00:12

kup sobie inny silniczek na allegro, tylko uwazaj zeby to kolo zebate nie bylo w podobnym stanie jak i Twoje... ale trudno mi uwierzyc ze masz polamane zabki. Sorry za taki tekst ale moze sie nie znasaz , bo to kolo ma troche dziwny ksztalt bo tam sa wylaczniki krancowe (albo jakos tak to sie nazywa) wiec jest odpowiednio wyprofilowane, bo tam nie ma takiej sily zeby Ci zabki powylamywalo. CHYBA ;)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adams » 8 sie 2007, o 00:22

Stefan Lufka napisał(a):cześć. ja mam inny problem z szyberdachem.Jak tylko przygrzeje słońce to przestaje reagować na przyciski .Nie mogę zamknąć ani otworzyć .Może ktoś miał takie przypadki ?


wiesz co u mnei jest identycznie, tzn tak mi sie wydaje ze identycznie, bo kiedy jest baaaaardzo goraco to otwieranie i uchylanie szyberdachu szlak trafia, poza tym taki meges ze jak jest otwarty i przygrzeje kilka godzin to nie zamkne bo slychac tylko przekazniki a szyber stoi. Podejrzewam ze wina zimnych lutow ... jak mocniej przygrzeje cos sie pierdzieli z elektronika, juz wszystkie sciezki ktore ida od kostki poprzerabialem na pająka....duzo kabelkow, ale teraz nie mam problemu z tym ze szyberek sie odsunie i sie nie zatrzyma i szyba wyjedzie razem z prowadnicami w cholere poza szyny mocowania szyberdachu. To jednak nie zmienia faktu ze jak goraco to 50 % szans czy sie otworzy czy nie ... ;/ jak wykombinujesz cos ze nie bedziesz mial z tym problemu to daj znac, a jesli ja cos zrobie ze bedzie git to tez sie pochwale.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marrcee » 8 sie 2007, o 15:51

jezeli chodzi o te zebatki to moze i nie wszystkie maja polamane zabki, ale niektore se ewidetnie zlamane bo byly w silniczku a niektore tak przetarte ze tez juz nie lapia.
Jeżeli na sile bylo otwierane ampulem to mysle ze mogly sie wylamac ale to tez przypuszczenia.

co do silniczka to wlasnie nie wiem czy to tylko jego wina i czy do wymiany nie bede musial podsufitki zdejmowac bo mam taka czysciutka :D
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Postprzez adams » 10 sie 2007, o 02:51

co do wymiany silniczka to chocby skaly sraly, sufitu nie trzeba zdejmowac :) tylko musisz uwazac przy wyciaganiu tego silniczka zeby nie pobrudzic wlasnie i nie polamac sobie tych "zaczepow" co trzymaja zaslepke silniczka, czyli innymi slowy sufitu zebys se nie popsól :) Poza tym tez mam czysty sufit :)) ale jak mi sie polamala prowadnica (rzecz jasna lewa) to sufit trza bylo zdjac :( Pozdro
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marrcee » 10 sie 2007, o 16:20

znaczy silniczek juz zdejmowalem, obudowe zdajalem i sam silniczek trzymal sie tylko na srubach :) zastanawiam sie wlasnie nad ta wymiana, a jaki jest koszt silniczka a jaki zamontowania zwyklej galki do manualnego otwierania szyber dachu
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Postprzez adams » 10 sie 2007, o 23:30

www.motoallegero.pl tylko moja rada, najpierw poszukaj na szrocie gdzies zebys wiedzial ze dziala, bo w necie tej pewnosc i nie masz, a jak sie okaze ze ktos mial ten sam problem i dlatego sprzedaje to bedzie lipa. Wiesz co, ja na Twoim miejscu kupilbym silniczek bo to jednak w jakims tam stopniu "bajer" jest , a korbka taka ..... no zreszta rzecz gustu ... Pozdrowka
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości