schemat immobilizera w 1,9D 1Y

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

schemat immobilizera w 1,9D 1Y

Postprzez opolanin » 23 kwi 2010, o 23:25

potrzebuję schemat układu immo w golfie 1,9D, nigdzie tego nie mogę znależć
opolanin
 

schemat immobilizera w 1,9D 1Y

 

Postprzez Zico63 » 24 kwi 2010, o 23:35

1Y. A co tam można unieruchomić, poza zaworem STOP w pompie wtryskowej?
Cewka odczytu czy sterownik - to będzie podobny do reszty, natomiast część wykonawcza rozłącza prawdopodobnie napięcie dla tegoż zaworu, jak gdyby dubluje stacyjkę.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez opolanin » 24 kwi 2010, o 23:49

Zico63, dokładnie unieruchamia zawór STOP i jak obejść rozłączenie napięcia dla tego zaworu??
opolanin
 

Postprzez Zico63 » 25 kwi 2010, o 14:00

Pociągnąć nowy przewód ze skrzynki bezpieczników bądź z wtyku kostki stacyjki - ale zawsze z przewodu koloru czarnego. To jest właśnie linia "15" czyli prąd równo z pracą silnika; włącza Kolega stacyjkę - prąd się pojawia i zawór otwiera paliwo, wyłącza Kolega stacyjkę - prąd znika i paliwo się zamyka.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez opolanin » 25 kwi 2010, o 20:23

Zico63, tylko tyle??
opolanin
 

Postprzez Zico63 » 25 kwi 2010, o 22:55

No tak, to uruchamia lub gasi silnik.
W np. TDI czy SDI gdzie jest komputer i wiele funkcji jest nadzorowanych przez ECU - nie jest to już takie proste, immo podaje sygnał z kluczyka by komputer wiedział że chce jechać właściciel a nie kto inny :-D
Z resztą prosta próba: zdejmujemy fabryczny przewód na zawór STOP i w jego miejsce wkładamy przewód prosto z plusa akumulatora. Następnie wsiadamy i... odpalamy!
W tym temacie jest o tym, poniekąd:
http://www.golf3.pl/topics10/tajemnicza ... vt9413.htm
W silniczkach z pompą sterowaną mechanicznie ten immobilizer to nic innego jak swego rodzaju, ukryty wyłącznik prądu - tylko nie na rozrusznik a na pompę.

Ale Kolega już dwa lata temu z tym walczył. Ponowiło się?
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez opolanin » 26 kwi 2010, o 15:56

Zico63, tamto immo miałem zdjęte a teraz silnik wymieniłem i nie wiem czy mi odpali, jak sądzisz, bo ja nie wiem :-(
opolanin
 

Postprzez Zico63 » 26 kwi 2010, o 19:53

W wypadku posiadania immobilizera, to sobie przypomniałem, jest też oprócz zaworu STOP jakaś puszeczka, jakby zawór dublujący zaworek STOP. Gdyby były kłopoty z tym nowym motorkiem a miał to na sobie - może warto to coś wymontować a zostawić sam zawór STOP.
Natomiast jeśli "dawca" silnika nie miał immobilizera - powinien bez problemu odpalić; o ile jest sprawny w pozostałych punktach, np. wtryski, filtr, itp.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.


- - - https://wiatykroll.pl/wiaty-stadionowe/



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości