Problem z licznikiem

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez BartheZz_3 » 6 paź 2014, o 08:36

No więc, po długim czasie w końcu posprawdzałem licznik (mam podświetlane wskazówki i tarcze indiglo) i "nowa" instalacja nie robi nigdzie spięcia. No i mam wszystkie te piny pod MFA w instalacji skrzynka - licznik :) (sprawdzałem na szybko wczoraj organoleptycznie - policzyłem przewody w kostce :P ). ale mam nowy problem! Wskazówka paliwa mi trochę zawyża stan paliwa i potrafi się chwiać w jedną i drugą stronę. To samo tyczy się wskazówki temperatury - ale tutaj jest już taki problem, że na zimnym silniku wskazówka dobija do 110 stopni, czasem się jakby "resetuje" i wraca do położenia początkowego i znów wraca... no i tak sobie na tych 110 stopniach siedzi i nie rusza...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez klaudek669 » 7 paź 2014, o 20:47

Licznik na silniczkach masz czy ten pierwszy na bimetalach? Bo kurcze nadal nie wiem.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez BartheZz_3 » 7 paź 2014, o 22:06

bimetalach?? :zakrecony:
Hmm, nie no, są normalne silniczki, tak mi się zdaje... tylko mają igły mniejsze średnicą, przez co musiałem kombinować ze wskazówkami... No i zauważyłem, że co kilka km raz mrugnie kontrolka od płynu chłodniczego :D cyrk na kółkach...
chyba będę musiał znowu go wyciągnąć i Ci porobię foty rozebranego licznika...
Aha!! Dzisiaj założyłem manetkę od MFA i mam chyba kompletną instalację, wszystkie funkcje działają :D
Ostatnio edytowano 8 paź 2014, o 09:26 przez BartheZz_3, łącznie edytowano 1 raz
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości