Pozycyjne w kierunkach ?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Achtel » 9 cze 2013, o 21:54

marcoss18 napisał(a):jaram sie ze sam to zrobilem


Satysfakcja że coś zrobiłeś sam jest najlepsza :)

Proponuje Ci zrobić jeszcze smoked tych h1+h1 i wtedy będzie to fajnie wyglądało z połączeniem tych pozycji w kierunkach :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

 

Postprzez Balcer » 10 cze 2013, o 01:18

Tak na marginesie.
W naszych przepisach nie ma okreslonego czasu jaki mamy przy policjancie na usuniecie usterki :) Jedynie napisane ze mamy takie prawo aby uczynic to na miejscu bez konsekwencji.

Wiec na spokojnie slimaczym tempem wyciagasz sobie blendy kierunki zarowke z kierunku. zakladasz kierunek blendy sprawdzasz czy kierunki dzialaja . Patrzysz na swoj froncik czy blendy spasowane dobrze itd itd dopiero podnosisz pokrywe przeciagasz sie patrzysz gdzie powinna byc pozycja na spokojnie idziesz do bagaznika po jakas szmatke przecierasz sobie lampy przednie tablice i tylne bo dobra widocznosc to podstawa. Wtedy dopiero mozesz pomyslec o wlozeniu zarowek.

Jak jestes ogarniety to zajmie Ci to okolo 10-15 min a Policjantowi odechce sie bycia upierdliwym na przyszlosc :D

Oczywiscie za taka "likwidacje usterki" moze przyczepic sie do masy innych rzeczy .
[img width=406 height=90]http://polatanysklad.pl/logo/2.png[/img]
Balcer
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 14:37
Lokalizacja: włoclawek

Postprzez hellaflush » 10 cze 2013, o 21:27

Czy można do "postojów w kierunkach" użyć ori wiązki od halogenów? Generalnie chodzi o to, że mój golf miał halogeny lecz zostały skradzione. Można pod wtyczki halogenów podłączyć W5W w oprawce i włączać i wyłączać przełącznikiem od halogenów?
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez Achtel » 10 cze 2013, o 21:35

Myśle, że jak pokombinujesz to wszystko można ;-) Spróbuj pokombinować przy włączniku świateł i przestawic kabelki pinów jakoś, żeby pozycje sie zapalały jak przekręcisz na halogeny w przełączniku, tak to jeszcze idzie.. Ale wątpie czy da rade podpiąć pozycje pod wiązke od halogenów.
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez hellaflush » 10 cze 2013, o 21:50

No to mi chodzi tylko o to czy można tak jakby zastąpić żarówkę z halogenu na w5w :P
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez Achtel » 10 cze 2013, o 22:11

hellaflush napisał(a):No to mi chodzi tylko o to czy można tak jakby zastąpić żarówkę z halogenu na w5w


Myśle, że tak... Wkońcu w wiązce z halogenów jest 12V tak jak i w pozycjach, więc trzeba poprostu pokombinować i poprzerabiać te wtyczki :D
Avatar użytkownika
Achtel
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 16:27
Lokalizacja: NDM

Postprzez łukasz1983 » 11 cze 2013, o 08:55

Koledzy jak macie instalacje do halo a nie macie ich założonych to możecie je podpiąć pod pozycje w kierunkach,a jak nie macie instalacji to wystarczy podpiąć się pod nią na okrągłej wtyczce nad chłodnicą.
Szukamy kabla szarego z żółtym paskiem jest to + od halogenów i ciągniecie je do pozycji w kierach.
Ale wtedy pasowało by mieć włącznik z opcją halo przód i tył a jak macie tylko tył to jest opcja przerobienia go ale o tym nie będe pisał.Google i hasło przerobienie włącznika świateł golf 3.
Wtedy przy ewentualnej kontroli wyłączasz halo i gasną pozycje w kierunkach,ale proponuje zostawić orginalne pozycje w lampie,bo do tego też niebieski może się czepić.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 30 cze 2013, o 16:31

Witam!
Mam pytanie, jaki efekt uzyskam jeśli 4W żarówkę umieszczę w kloszu kierunkowskazu który jest dymiony a żarówka kierunku jest pomarańczowa? Zapewne mimo faktu że mała żarówka jest biała ( opcjonalnie znajdzie się tam ledowy odpowiednik) to pomarańczowe bańki żarówek odpowiedzialnych za kierunki sprawi że uzyskam lekko pomarańczowy odcień?
Chcę uzyskać efekt taki że kierunki kierunkami ale by móc uzyskać w kierunkach możliwie najbardziej czyste białe światło.
Wiem jak wygląda kwestia prawa ale interesuje mnie taki dodatek. Oraz jak wygląda z wytrzymałością kloszy? otóż czy łatwo mogą pęknąć w trakcie nawiercania miejsca na dodatkową żarówkę?

Hmmm chodzi mi po głowie możliwość oklejenia żarówki od strony tej pomarańczowej to może ograniczy trochę pomarańczową poświatę.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez łukasz1983 » 30 cze 2013, o 17:33

Jasper, Smiało zakładaj a barwa tej żarówki będzie biała.
Skąd wiem,bo mam założoną tak żarówkw w5w ledową w dymione kierunki.
Co do wytrzymałości kloszy mam zamienniki i nie było problemu z wywierceniem otworu.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 30 cze 2013, o 17:45

łukasz1983,
Dzięki za odpowiedź, martwiło mnie to że mogę uzyskać lekko pomarańczową barwę. Poprzedni właściciel miał założone białe żarówki, co dawało ładny efekt lecz kierunkowskazy były... białe. Dopiero kontrola policyjna ujawniła mi ten fakt, na szczęście policjant kazał zjechać do najbliższej stacji benzynowej i kupić odpowiednie żarówki.
Jeszcze raz dzięki. Możliwe że robiąc tą modyfikacje postęp prac będę dokumentował tak dla forum, może komuś w przyszłości pomoże.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości