Postoje w kierunkach z zaczarowanym przyciskiem

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postoje w kierunkach z zaczarowanym przyciskiem

Postprzez Michael_Angelo » 15 mar 2013, o 01:21

Siemano,
kilka tematów już zapewne z postojem w kierunkach było lecz nie spotkałem się z takim czymś jak ja chce zrobić, widziałem, że jest moduł usa lecz on podczas włączenia kierunkowskazu delikatnie przygasa....

ja natomiast chciałbym zrobić postój w lampie i w kierunku połączony z włącznikiem, który umożliwi mi sterowanie nim z kabiny

Wyglądałoby to tak, że wpiąłbym się w postój z lampy do kierunka tam dał żarówkę dwu włóknową, która by mrugała podczas włączenia kierunkowskazu i cały ten postój z kierunkowskazu chciałbym podpiąć pod włącznik, dzięki któremu podczas przeglądu bądź zbliżającego się słonecznego patrolu mógłbym włączyć/wyłączyć by postój z kierunku zgasł i by miało wszystko zostać tak jak w ori czyli postój w lampie + normalny kierunek.

Proszę o odpowiedź czy jest takie połączenie możliwe.

Z góry dzięki i pozdro

Sorry za składnie ale na szybko napisałem przed snem, jeżeli można to proszę o odpowiedź czy taki postój z kierunkiem da rade połączyć z MAGIC KEY'em.

Z góry dzięki i pozdro
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Postoje w kierunkach z zaczarowanym przyciskiem

 

Postprzez Opik » 15 mar 2013, o 01:28

nie bardzo rozumiem, jedna żarówka miałaby być jako pozycja, a jej drugie włókno robiło by za kierunek? Jak to sobie wyobrażasz?

Jeżeli chcesz mieć taki bajer o którym piszesz, to zrób po prostu instalacje:
+ akumulatora -> kabel do kabiny -> bezpiecznik -> przycisk -> rozgałęzienie kabla na wszystkie 4 pozycje -> minusy z pozycji do masy albo z powrotem do komory silnika i pod - aku
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Postoje w kierunkach z zaczarowanym przyciskiem

Postprzez Kaplaty » 15 mar 2013, o 04:15

[ Dodano: 2013-03-15, 03:16 ]
Michael_Angelo napisał(a):Siemano,
kilka tematów już zapewne z postojem w kierunkach było lecz nie spotkałem się z takim czymś jak ja chce zrobić, widziałem, że jest moduł usa lecz on podczas włączenia kierunkowskazu delikatnie przygasa....

ja natomiast chciałbym zrobić postój w lampie i w kierunku połączony z włącznikiem, który umożliwi mi sterowanie nim z kabiny

Wyglądałoby to tak, że wpiąłbym się w postój z lampy do kierunka tam dał żarówkę dwu włóknową, która by mrugała podczas włączenia kierunkowskazu i cały ten postój z kierunkowskazu chciałbym podpiąć pod włącznik, dzięki któremu podczas przeglądu bądź zbliżającego się słonecznego patrolu mógłbym włączyć/wyłączyć by postój z kierunku zgasł i by miało wszystko zostać tak jak w ori czyli postój w lampie + normalny kierunek.

Proszę o odpowiedź czy jest takie połączenie możliwe.

Z góry dzięki i pozdro

Sorry za składnie ale na szybko napisałem przed snem, jeżeli można to proszę o odpowiedź czy taki postój z kierunkiem da rade połączyć z MAGIC KEY'em.

Z góry dzięki i pozdro

Tak jest to wykonalne i bardzo dobry pomysł dałeś... Zrób to i się pochwal...
Ps: Schowaj ten guzik pod fotel albo gdzieś, Nie wstawiaj go w deche...
Kaplaty
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 03:33
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez arkadiusz87 » 15 mar 2013, o 08:47

Opik napisał(a):nie bardzo rozumiem, jedna żarówka miałaby być jako pozycja, a jej drugie włókno robiło by za kierunek? Jak to sobie wyobrażasz?


Da się to zrobić z zarowka dwuwluknowa sam robiłem w swoim golfie tak postoje w moim byłym us...
kupujesz taka zarowke 5w21w na allegro .. w do jednego z styku lutujesz przewod ( tylko musisz sprawdzić jakie wlokno słabiej świeci ) przeciagasz kabel przez oprawke żarówki i wyginasz ta blaszke w oprawce żeby dotykala drugiego styku żarówki .. w ten sposób jeden styk jest na migacz a drugi na postuj.. w drugiej oprawce robisz tak samo laczysz kable z postoi i prowadzisz do kabimy do wlacznika ... masy nie musisz ciągnąć bo jest wspólna z kierunkiem.. prowadzisz kabel od akumulatora (zasilanie) do wlacznika i gar ;)

i w ten sposob wylaczasz same postoje w kierunkach bo w lampach raczej postoje muszą być.. ;)
to samochód wybiera kierowce a nie kierowca samochód ;p
Avatar użytkownika
arkadiusz87
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 19:38
Lokalizacja: gorzów wlkp

Postprzez variant yacht » 15 mar 2013, o 12:07

a jeszcze prosciej poszukac oprawek kierunkowskazów z wersji usa z 3 pinowym gniazdem .....reszta jak powyżej, nie bardzo tylko widze potrzebe wylaczania pozycji w kierunkach jesli masz je biale w lampach, jezdzi masa aut amerykanskich z tamtego okresu ktore maja pozostawione obrysy przednie i boczne pomaranczowe , a dolozone w lampach glownych lub poza nimi biale swiatla pozycyjne i nikt ich sie nie czepia.....
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez BartheZz_3 » 15 mar 2013, o 12:59

No a tak naj naj naj najprosciej to kupic od Greq :D
http://allegro.pl/modul-kierunki-jak-w- ... 03355.html
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez variant yacht » 15 mar 2013, o 13:20

BartheZz_3 napisał(a):No a tak naj naj naj najprosciej to kupic od Greq :D
http://allegro.pl/modul-kierunki-jak-w- ... 03355.html
jesli to dziala na zasadzie ograniczenia mocy standardowej zarowki 21w do poziomu 5w w trybie pozycji i powrotu do mocy standardowej w trakcie pracy kierunkowskazu to ok, ale to chyba jednak dziala troszke inaczej , jesli ktos to montowal niechaj sie wypowie ;-) bo jesli dziala to na zasadzie mrugania bez zmiany natezenia swiatla to albo pozycja swieci za mocno albo kierunek za slabo :-|
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez BartheZz_3 » 15 mar 2013, o 13:31

To jest oferta/sklep uzytkownika z forum, mozna sie zapytac i sie dostanie info z pierwszej reki :P
!greq
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez variant yacht » 15 mar 2013, o 13:46

BartheZz_3 napisał(a):To jest oferta/sklep uzytkownika z forum, mozna sie zapytac i sie dostanie info z pierwszej reki :P
!greq
pytalem jak to tylko wystawil kilka miesiecy temu, nie dostalem odpowiedzi wyjasniajacej cokolwiek istotnego.....
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez Paweu » 15 mar 2013, o 13:47

variant yacht napisał(a):BartheZz_3 napisał/a:
To jest oferta/sklep uzytkownika z forum, mozna sie zapytac i sie dostanie info z pierwszej reki
!greq
pytalem jak to tylko wystawil kilka miesiecy temu, nie dostalem odpowiedzi wyjasniajacej cokolwiek istotnego.....


W aukcji jest coś takiego napisane:
Kod: Zaznacz cały
Po zastosowaniu modułu i odpowiedniemu podłączeniu kierunkowskaz sygnalizuje światło pozycyjne ~60% mocy żarówki, jak w samochodach pochodzących z USA.
Podczas działania kierunkowskazów gasną do 0 i zapalają się do 100% mocy.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez variant yacht » 15 mar 2013, o 13:53

Paweu_mk3 napisał(a):
variant yacht napisał(a):BartheZz_3 napisał/a:
To jest oferta/sklep uzytkownika z forum, mozna sie zapytac i sie dostanie info z pierwszej reki
!greq
pytalem jak to tylko wystawil kilka miesiecy temu, nie dostalem odpowiedzi wyjasniajacej cokolwiek istotnego.....


W aukcji jest coś takiego napisane:
Kod: Zaznacz cały
Po zastosowaniu modułu i odpowiedniemu podłączeniu kierunkowskaz sygnalizuje światło pozycyjne ~60% mocy żarówki, jak w samochodach pochodzących z USA.
Podczas działania kierunkowskazów gasną do 0 i zapalają się do 100% mocy.
ten opis pojawil sie dopiero po jakimś czasie ,wolałbym zobaczyć opinię kogoś kto to zamontował , zderzaki tylne usa z tego sklepu nie bardzo chciały pasować mimo opisu, dlatego jestem ciekaw jak to działa u kogoś :-D
zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY moj-golf/usa-variant-yachtowy-story-t41787.html
variant yacht
Badacz tematu
 
Posty: 220
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:02
Lokalizacja: warszawa/jozefow

Postprzez Michael_Angelo » 15 mar 2013, o 18:38

BartheZz_3, ten moduł działą właśnie tak jak napisałeś a mi chodzi o całkowite wyłączenie postoju z kierunkowskazu w razie potrzeby np. gdy nadciąga słoneczny patrol bo posiadanie takich kierunków nie jest do końca zgodne z prawem, owszem można by było zrobić tylko kostke i podczas kontroli przełączać ale jak ten sam patrol zatrzyma mnie kilka razy to troche dziwne będzie to, że usunąłem usterke pod czas kontroli ( przełożyłem kostke ) i dalej tak jeżdże.


Dziś w szkole rozmawiałem z kierownikiem warsztatów i powiedział, że jest to wykonalne tylko trzeba w dobrym miejscu się podłączyć i mogą być potrzebne dwa włączniki bo podczas zespolenia lewej i prawej strony mogą załączać się dwie strony jednocześnie co dawałoby efekt awaryjnych.
Z tego co mi wytłumaczył należałoby dwu włóknową żarówkę dać w kierunek jedno włókno, które mocniej świeci wpiąć w miejsce starego przewodu od kierunkowskazu, drugie włókno natomiast należy poprowadzić do przewodów od ori postojówek, wtedy w NOWYM przewodzie, który ciągneliśmy do postojówek należy wpiąć się z przewodem od włącznika, który byłby ukryty gdzieś w kabinie i tak samo z drugiej strony.

KaplatyFajnie jakby można było zrobić to za pomocą jednego włącznika gdyż mam 2 miejsca wolne ( zaślepki ) i jeden przycisk od blokady tylnych szyb, który również jest wolny. Jeżeli nie to wtedy obydwa włączniki ukryłbym gdzieś pod kierownicą czy tam w schowku .
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości