Nie odpala

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Nie odpala

Postprzez Skun » 15 wrz 2014, o 21:40

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem tego forum, na wstępie chciałem zaznaczyć że mam problem z moim golfem 3, silnik 1.8, jeżeli to nie ten dział bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie tego posta na odpowiedni. Więc tak opiszę mój problem: Dzisiaj podjechałem do kumpla zgasiłem silnik, i nie mogę go od tego czasu odpalić, wzięliśmy akumulator naładowaliśmy do pełna przy podłączaniu włączył się alarm do którego nie mam pilota, ale znalazłem patent aby przestał mrugać zamykam samochód otwieram z przodu klapę i zamykam ją, alarm przestaje migać rozrusznik w ogóle nie kręci, przy przekręcaniu stacyjki słychać że paliwo podaje, proszę bardzo o pomoc jak rozwiązać ten problem, to jest wina alarmu że nie podaje iskry czy co :zalamany:
Nie jestem jakimś znawcą samochodów więc bardzo proszę o jakaś jasną poradę,
Z góry dziękuje :)
Avatar użytkownika
Skun
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Nie odpala

 

Postprzez MiroGti » 16 wrz 2014, o 06:17

Włącz zapłon podaj plus na rozrusznik i zobaczysz czy zakręci rozrusznik , jak tak to kostka stacyjki do wymiany lub może ktoś w alarmie zrobił odcięcie na rozrusznik ,ale najpierw na krótko zrób ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Skun » 16 wrz 2014, o 21:45

próbowałem na krótko nie wiem czy dobrze zrobiłem ale włączyłem stacyjkę podpoiłem (+) do akumulatora i przyłożyłem do metalowej cześć rozrusznika i nic nie zakręcił
Ale znalazłem pod kierownicą alarm dzisiaj próbowałem odpiąć go ale nic całą końcówkę odpinałem, coś blokuje rozrusznik ale gdyby to były styki to by na popych odpalił
Obrazek
http://w110.wrzuta.pl/obraz/1UTUaMojrlC ... 6_202424_0
Bakam, bakam, pod zielonym godłem
Avatar użytkownika
Skun
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Gesiu_15 » 16 wrz 2014, o 22:07

Skun, Aby ją sprawdzić ustaw auto na luzie , włącz zapłon . Kawałek kabla podłączasz pod aku do + a drugim końcem kabla dotykasz do rozrusznika (powinien być taki cienki kabel ) .

do rozrusznika są 2 + , jeden na stałe połączony do aku , drugim idzie impuls do stacyjki podczas odpalania i rozrusznik kręci .

Jak odpali to masz winowajcę .
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Skun » 16 wrz 2014, o 23:03

Gesiu_15 właśnie tak robiłem i rozrusznik nie kręci w ogóle ;/
Bakam, bakam, pod zielonym godłem
Avatar użytkownika
Skun
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez trollu » 17 wrz 2014, o 00:28

a od kiedy to iskra idzie na rozrusznik? masz rozrusznik do regeneracji i tyle, pewnie szczotki się skończyły/zawiesiły się. z rozrusznika dobiegają jakieś dźwięki? jakby przeskakiwanie, buczenie czy coś? przywal w niego jakimś kluczem lub młotkiem, tylko delikatnie, jak szczotki się zawiesiły to może zaskoczą, masz nim lekko "szarpnąć" a nie go poobijać. ogólnie to na 99% sprawa skończy sie u elektryka, jak nie masz zbyt dużo wiedzy to sam nie wyciągaj rozrusznika, możesz mieć później problemy z poprawnym założeniem
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Skun » 17 wrz 2014, o 22:07

próbowałem go klepać pare razy młotkiem :cisza: patrzyłem też czy nie odpił się kabelek ale nic, nadal brak reakcjii, kontrolki na stacyjce się zapalają ale nic nie kręci :zdegustowany:
Bakam, bakam, pod zielonym godłem
Avatar użytkownika
Skun
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Gesiu_15 » 17 wrz 2014, o 22:10

Skun aku naładowane ? jak tak to rozrusznik do wymiany Popatrz jeszcze połączenia między aku a rozrusznikiem .
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MiroGti » 17 wrz 2014, o 22:12

Dziwne że jak dajesz + z aku do rozrusznika to zero reakcji ,ale czasem tak padają ,czeka cię wyciągnięcie rozrusznika i albo sam albo elektryk ci szczotki wymieni i go posprawdza czy jakiego przebicia na uzwojeniu nie ma ,że tak nagle padł
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Skun » 17 wrz 2014, o 22:12

akumulator naładowany, kabelek od aku do rozruchu jest ok ;/ chyba trzeba będzie go zaholować do mechanika ;/
Bakam, bakam, pod zielonym godłem
Avatar użytkownika
Skun
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Gesiu_15 » 17 wrz 2014, o 22:15

Skun musisz wyjąść rozrusznik i zobaczyć co nie tak jest , w ciemno ciężko coś powiedzieć .
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Skun » 17 wrz 2014, o 22:17

no dokładnie trzeba będzie wolne wziąć i popa,trzeć tam w dzień bo z latarką wiele też nie narobię :kwasny: zobaczymy dzięki chłopaki za pomoc, i jak coś to będę pisał co dalej z tym rozruchem :)
Bakam, bakam, pod zielonym godłem
Avatar użytkownika
Skun
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 21:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Następna strona

Instalacje elektryczne Bielsko - tenerife24h.com - Pomiary elektryczne Bielsko -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości