Centralny zamek 3D

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez adziok09 » 11 sty 2014, o 19:22

przez przekazniki tzn jak ? :-D
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

 

Postprzez adams » 11 sty 2014, o 21:26

Ale kombinujesz :P tak samo jak do kierunków , bo lewa i prawa strona też jest dzielona. Tyle że musisz znaleźć przewody od długich lub mijania. Nie wiem czy przekaźnik jest niezbędny, bo sterownik pilota sam w sobie już ma przekaźnik, ale jakie są wytrzymałości jego styków (ile A wytrzyma) to tego nie jestem w stanie Ci powiedzieć. A jeśli już, to nie lepiej żeby mrugał pozycyjnymi ? Według mnie kierunki są najlepsze, ale skoro chcesz mijania/drogowe to kombinuj :) Przy takiej rzeźbie to radzę Ci załóż sobie przekaźniki na światła (polepszysz sobie światła z przodu - milion tematów na wielu forach w tym też naszym :) ) Wtedy tylko sterowanie zamiast na kierunki podajesz po diodach (wtedy to już nawet nisko prądowe mogą być) na lewą/prawą stronę do przekaźników i heja banana. Przy okazji bajeru z miganiem świateł zrobisz sobie coś pożytecznego dla instalacji.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adziok09 » 11 sty 2014, o 23:34

Kurde myślałem że to będzie łatwiejsze ale widzę że się myliłem, ale dzięki za poradę :-D, a jeszcze takie pytanie odnosnie tych diod prostowniczych do jakich kabli mam je podłączyć i gdzie się znajdują? Rozumiem że nacinam kabel i pomiędzy daje diode i od centralnego wypuszczam dwa kabelki ( bo mam tylko jeden) i jeden podlaczam przez diode do jednego z kierunkowskazów.
A czy te swiatla mijania mogę podłączyć do modułu domykania szyb bez najmniejszego problemu? Czy odpuścić?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez adams » 13 sty 2014, o 01:36

adziok09 napisał(a):A czy te swiatla mijania mogę podłączyć do modułu domykania szyb bez najmniejszego problemu? Czy odpuścić?

zależy co nazywasz problemem :) Jeśli takie plug and play t opoleci Ci bezpiecznik, bo domykanie szyb CHYBA jest sterowane masą :D Przekaźnik i heja. Weź sobie poczytaj na necie, nawet na googlach zasadę działania przekaźnika i diody ... Jeśli trochę jesteś kumaty to w ciągu niecałej godziny sam się skapniesz co jest łątwe do zrobienia a co nie. W skrócie Ci moge opisać że przekaźnik działa na zasadzie : podajesz napięcie na cewke przekaźnika (ona bierze bardzo mało prądu wiec sterujesz nią nawet zwykłym mikro switchem) i wtedy ten przekaźnik zwiera ze sobą dwa styki które mają dużą wytzrymałość prądową. Czyli sterujesz mikroswitchem załączenie świateł mijania, co bez przekaźnika skończyło by się skopceniem mikroswitcha. Schematy podłączenia przekaźnika masz jak wklepiesz haslo przekaznik w goglach. W Twoim przypadku dajesz plus na stale (oczywiscie po bezpieczniku) do cewki przekaznika, mase podajesz ze sterowania domykaniem szyb z pilota. I tyle. Do styków od przekaznika jeden podpinasz pod napiecie drugi p[oc reflektory i heja. co do diody to dziala tak ze w jedną strone leci prąd a d rugą juz nie. Rozdzielasz diodami lewa prawa strona i fnito. Albo zamiast diód dajesz dwa przekazniki i efekt jest identyczny. Diody sa po to zeby odseparowac lewą prawą strone. Czyli zeby nie psuć oryginalnego zamyslu w VW. i tyle. Czy to jest trudne ? Wedlugf mnie - NIE ! :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości