Czym malować.

Krajalnica HSC przeznaczona jest do krojenia bułek na wybraną ilość warstw. Posiada regulację głębokości oraz wysokości nacinania.
m-jackowski.pl
Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza.

Moderator: Moderator

Czym malować.

Postprzez Dulin45 » 29 cze 2015, o 16:49

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale. Jak w złym to sory.

Zabrałem się za usuwanie niewielkich ognisk rdzy. Chodzi o te.

http://www.golf3.pl/topics6/usuwanie-ni ... t74093.htm

Teraz pytanie. Za pomocą czego pomalować te miejsca? Odpada pistolet bo nie mam.
Avatar użytkownika
Dulin45
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 kwi 2015, o 19:23
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Czym malować.

 

Re: Czym malować.

Postprzez lukszumk3 » 9 lip 2015, o 22:34

Gdzie "nie widać" pędzel, reszta do lakiernika bo nie będziesz mógł na to patrzeć, no chyba że masz mocne nerwy i zniesiesz ten widok :-P
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Re: Czym malować.

Postprzez GolfiarzJR » 10 lip 2015, o 00:05

We tych wszystkich miejscach mozesz zrobić wałkiem , kupujesz kompletnie zrobiony lakier twojego samochodu , wczesniej usuwasz ogniska rdzy do gołego , pózniej szpachla , potem wałkiem malujesz po kilka warstw a no i jak położysz szpachle to pózniej sciernym papierem szlifujesz żeby było idealnie gładka powierzchnia . To jest metoda na Polaka czyli szybko tanio i lipnie , ale jak dobrze ogarniesz temat to i lakiernik Ci powie że niezła robota jak na laika :) Powodzenia
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Czym malować.

Postprzez TROLL » 10 lip 2015, o 15:32

Jedź do lakiernika jak chcesz mieć to zrobione dobrze.. :)
Avatar użytkownika
TROLL
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 17:15
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 1.4 AEX - 2.0 ABF
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Czym malować.

Postprzez GolfiarzJR » 11 lip 2015, o 21:56

Paweu, Nie rozumiem do czego się doczepiłeś , kolega nie ma pistoletu chciał usunąć ogniska rdzy w danych miejscach to mu powiedziałem jak idzie to zrobic jedną z kilkunastu pewnie metod . Troll to nie był bo po co ? Moderatorom nie musisz pomagać bo na pewno widzieli mój post i nie uznali w nim nic co mogło by wykazywać na trolowanie a ty chcąc podnieść swoje ego wprowadzając spam i podobne rzeczy śmiecisz ten temat zamiast napisać mi na PW . Możesz uznawać ten mój post jako bezużyteczny ale popytaj ojca lub ludzi z średnich sfer że na takie rzeczy idzie wałkiem poradzić i przyłożysz się do pracy to widać efekty w niezłych kosztach , widać nie jest Ci znane "reperowanie" róznich ognisk szpachla i wałkiem +lakier w takim razie odsyłam Cię do zapoznania się z tematem iż istnieje takie coś i jest to praktykowane i wytrzymuje lata :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Czym malować.

Postprzez fuqet1 » 17 lip 2015, o 22:00

TROLL napisał(a):Jedź do lakiernika jak chcesz mieć to zrobione dobrze.. :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Często bywa że sam zrobisz lepiej bo dokładniej niż Pan lakiernik który pójdzie na czas i zdrapie rdzawki, od razu zaciągnie szpachlą na to da lakier i gotowe.
Za rok albo dwa lata będziesz się zastanawiał jakim cudem wyszła ruda , przecież oddałem fachowcowi . :-D
Wniosek - czasami warto robić samemu zaprawki niż oddawać je specjalistom którzy robią w pośpiechu bo tu już next auto czeka.
To jest tylko moje zdanie, proszę nie wpadajcie koledzy w furię że obrażam specjalistów ale tak to już jest , potwierdzone nie raz nie dwa ( przypomniała mi sie historia jak tata dał auto do takiego fachury :-P ) No chyba że naprawdę dasz komuś kto to robi bardzo sumiennie i masz do niego zaufanie.
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Czym malować.

Postprzez VolDan » 18 lip 2015, o 13:11

ja robię tak - do gołej blachy zdzieram dookoła. zabezpieczam czymś to (cortanin czy coś w ten deseń) odczekuje ile trzeba. daje na to podkład szary ze 2 warstwy, papier 1200/2000 wodny ścieram do gładkiego i na to z spraj z kolorem nadwozia. szybko tanio a czasem wychodzi naprawdę dobrze :) ja tak cały błotnik pomalowałem :) Ty naprawiasz Golfa a nie ferrari :) :) później jak lakier wychodzi taki chropkowaty to tez lekko papierkiem 3000 wodnym możesz i na końcu sie pobawić tempo :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Auto Detailing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron