Biała maź pod korkiem oleju/Majonez/Masło

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Biała maź pod korkiem oleju/Majonez/Masło

Postprzez Grzesiek_2009 » 26 gru 2008, o 20:49

Witajcie użytkownicy golfików 3! Słuchajcie mam taki problem, że cały czas zbiera mi się tak zwane masło pod korkiem wlewu oleju w silniku, dodam od razu że uszczelka pod głowicą była wymianiana przez mechanika niecały miesiąc temu, i tenże mechanik powiedział mi że albo uszczelka znowu pękła albo pęknięta głowica... możecie mi coś doradzić? czy to jest możliwe żeby znowu ta uszczelka pękła? A ile może kosztować naprawa tej głowicy i co mnie najbardziej interesuje to czy mogę normlnie jeżdzić tak jak teraz z tym "masłem" - ponieważ zbliża mi się dosyć daleki wyjazd i wolałbym wcześniej wiedzieć czego mogę się spodziewać... Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich!!!
Ostatnio edytowano 17 gru 2009, o 15:52 przez Grzesiek_2009, łącznie edytowano 1 raz
Grzesiek_2009
Grzesiek_2009
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lis 2008, o 22:41
Lokalizacja: Zgorzelec

Biała maź pod korkiem oleju/Majonez/Masło

 

Postprzez K@mil » 26 gru 2008, o 20:53

Ile kilometrów robisz dziennie Golfem ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Grzesiek_2009 » 26 gru 2008, o 21:10

No właśnie nie jeżdzę za dużo i zdażają się dni że jeżdzę jedynie do pracy i z powrotem - w obydwie strony kilka kilometrów...
Grzesiek_2009
Grzesiek_2009
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lis 2008, o 22:41
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez jawor87 » 26 gru 2008, o 21:22

Może być nie dogrzany i takie same będą objawy
Avatar użytkownika
jawor87
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 19:48
Lokalizacja: Maków Maz/Jabłonna/WWA

Postprzez K@mil » 26 gru 2008, o 21:25

No to nie martw sie, maz ta jest to majonez wystepuje ona najcześciej wtedy kiedy silnik jest niedogrzany, czyli jazda miejska na krótkich dystansach, zwłaszcza zimą...


Najlepiej jest czasem zabrac Golfika w trase no i po zimie zmienić olej, a przed zima wyczyścić ładnie ODMĘ :D

Tu mozesz poczytac o tym http://www.golf3.pl/topics9/co-to-jest- ... ht=majonez

Czasem ta maź lubi wypchnąć olej bagnetem albo odma :d tam wszystko ladnie pisze
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez seb » 26 gru 2008, o 22:56

Ale masz to po jedzie w krotkie trasy?? = normalne
Sprawdz go i niech pochodzi troche dluzej tak jak bys mial dluzsza trase, jesli wyparuj tzn ze wszystko oki
seb
 

Postprzez mani51 » 27 gru 2008, o 08:01

Grzesiek_2009 napisał(a):tenże mechanik powiedział mi że albo uszczelka znowu pękła albo pęknięta głowica


typowe dla mechaników. Kumpla też tak wyrobili że najpierw mu wmówili uszkodzenie uszczelki a jak po wymianie było to samo to chcieli głowicę mu zmieniać...ciekawe czy w ogóle zmieniali mu tą uszczelkę czy tylko kasę zgarnęli...w golfach z małymi silnikami tzn 1,4 to NORMALNE że zbiera się majonez pod korkiem oleju jak jes zimno i jeździ się na krótkich trasach. I jedynym na to sposobem jest częste czyszczenie węża od odmy i od czasu do czasu można przegonić golfika na dłuższej trasie żeby silnik dobrze się zagrzał i żeby majonez się roztopił....ciekawe ilu z nas zostanie jeszcze nabitych w butelkę przez takich :cenzura: mechaników :cisza:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Ponowne zapytanie odnośnie tak zwanego majonezu pod korkiem

Postprzez Grzesiek_2009 » 28 gru 2008, o 13:32

Witajcie koledzy!!!
Poprzednio dowiadywałem się co robić kiedy stwierdzę tak zwany majonez pod korkiem wlewu oleju, podpowiedzieliście mi, że powinienem sprawdzić bagnet oleju - czy nie ma koloru olej na nim się znajdujący kawy z mlekiem - sprawdziłem i rzeczywiście nie ma... jeden z was powiedział mi żebym przeczyścił odmę i specjalnie się nie przejmował tym majonezem - moje pytanie brzmi --- gdzie w moim samochodzie znajduje się ta odma??? Załączam zdjęcia z tym majonezem na przybliżeniu oraz z większego ujęcia na cały silnik. Dzięki za zainteresowanie i popdpowiedzi oraz pozdrawiam...
Obrazek Obrazek Obrazek
Grzesiek_2009
Grzesiek_2009
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lis 2008, o 22:41
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez seb » 28 gru 2008, o 13:40

Grzesiek_2009, nie ubywa Ci plynu???
seb
 

Postprzez mani51 » 28 gru 2008, o 13:42

akurat na żadnym ze zdjęć nie widać odmy ale zaznaczyłem Ci gdzie szukać. Jak spojrzysz od tyłu tam gdzie strzałka to powinieneś zobaczyć takie coś wielkości półlitrowego kubka na herbatę przymocowanego do bloku silnika i z tego wychodzi gumowy wąż średnicy takiej jak te od nagrzewnicy i jest przymocowany gdzieś od spodu do tego plastiku co jest na przepustnicy...to właśnie ten wąż trzeba zdjąć i przeczyścić bo tam się najwięcej takiej mazi zbiera i potrafi go całego zatkać

Obrazek
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez SotoM » 28 gru 2008, o 13:45

ja sie wypowiem tak - moja siostra ma polo z98r z tym samym silnikiem z przebiegiem 150tyś km. i co jakis czas robie jej przeglad i takze ma na korku taki osad...to jest ze względu na małe odcinki jazdy i nie dogrzewanie sie silnika a ona dziennie robi w sumie około 15km... faktycznie ten majonez zniknie jeżeli auto sie zacznie ganiać dawać mu w kite ale po 1dnym dniu to nie zniknie. to nie jest tak za - aaa przejade sie na trase dam mu po garach, niee to jest kwestia kilku dni...
juz wiele razy sie spotkałem z takim majonezem nawet w nowych autach które maja po 20tyś km. koleś robi na serwisie skody i mowi ze to standard w tych akurat silnikach...
takze ja na twoim miejscu bym zamknoł machę i zabardzo sie nie przejmował. jesli nie masz w misce kawy z mlekiem ani nie ubywa ci płyn chłodzacy oraz nie masz 2uch stanów oleju w silniku.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez mani51 » 28 gru 2008, o 13:47

Grzesiek_2009, nie ubywa Ci plynu???


i przestańcie już z tym ubywaniem płynu i uszkodzoną uszczelką bo normalnie wyjdę z siebie i stanę obok :zdegustowany:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Następna strona

- - - Turnau Solaris



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron