woda pod wycieraczka pasazera z przodu

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

woda pod wycieraczka pasazera z przodu

Postprzez Golfik1986 » 12 gru 2008, o 18:18

jak w temacie mam tam mnustwo wody. wiem ze sa tam jakies kanaliki tylko nie wiem jak sie do nich dostac w ktorym miejscu one sa. ogolnie zaczely mi strasznie parowac szyby i nawiew slabo daje jak narazie zastanawiam sie czy to nie nagrzewnica ale nie ubylo plynu ze zbiorniczka takze to chyba nie to. prosze o pomoc!!! moze jakas fotoporada odnosnie czyszczenia tych kanalikow??? aha dodam ze czasem slychac przelewanie sie wody po tej stronie tzn prawej
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

woda pod wycieraczka pasazera z przodu

 

Postprzez marcinkoz2910 » 12 gru 2008, o 18:22

Golfik1986, poczytaj było tutaj podobnie: http://www.golf3.pl/topics6/woda-pod-dy ... ght=#70441
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 12 gru 2008, o 18:27

marcinkoz2910, a woda mogla sie dostac przez brak zaslepki ktora jest na tej listwie gdzie sa wycieraczki w sumie to taka mala szczelina???
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcinkoz2910 » 12 gru 2008, o 18:30

Golfik1986, jak możesz to zrób foto o co ci chodzi ale bardzo możliwe lecz najczęściej jest to wina zatkanego kanału odpływu

Masz szyberdach?
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 12 gru 2008, o 18:34

no mam szyber. ok zdjecie wrzuce jutro. chodzi mi to ta plastikowa blende na ktorej zamocowane sa wycieraczki na przednniej szybie tam wlasnie sa takie male jakby dziurki ktore sa zaslepione takimi plastikami i w jednym nie bylo tej zaslepki i sie zastanawiam czy tym sie ta woda nie przedostala??? sluchaj jeszcze jedno spostrzezenie podczas wlaczenia nawiewu na 4 bieg slychac jakby ta woda gdzies tam sie plywala...???

[ Dodano: 2008-12-12, 17:38 ]
marcinkoz2910, to jest ta zaslepka ktora pokazujesz na tym zdjeciu w tym poscie http://www.golf3.pl/topics6/woda-pod-dy ... vt9485.htm
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcinkoz2910 » 12 gru 2008, o 18:42

Golfik1986 napisał(a):no mam szyber.
no to szyberdach tez ma swoje kanały odprowadzające wodę to raz, dwa juz chyba wiem o jakie kapsle ci chodzi:

Obrazek

o to chodzi?? Nie wydaje mi się aby przez to mogło tyle wody się przelać to są tylko śrubki co trzymają ten plastik a pod spodem jest kanał (bynajmniej tak wnioskuję)

Pisałeś coś o parujących szybach więc po drugiej stronie (patrz foto to druga strona auta) pod tym plastikiem jest filtr kabinowy popatrz czy nie jest brudny i czy tam w tej okolicy kanały nie sa zapchane,

I ostatnia sprawa mówisz że słychać wode jak załączysz nawiew, :kwasny: miejmy nadzieje że woda nie poszła też na dmuchawę :shock: sprawdź czy filtr jest suchy bo może tylko Ci sie wydaje
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 12 gru 2008, o 18:46

wlasnie o to chodzi co narysowales. tesh tak myslalem ze to nikle szanse ze tedy sie woda dostala. wlasnie u mnie od strony pasazera. no jak wlacze na najwiekszy bieg to slychac jakby gdzies ta woda tam latala i qrde cos jest najgorsze oslabla dmuchawa tak kiedys na 4 glowe by ci urwalo a teraz jest slabiutko
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marcinkoz2910 » 12 gru 2008, o 18:49

Golfik1986, zrób to co napisałem w poście wyżej na razie no i te kanały poczyść tak jak w tym temacie co link Ci dałem. To na początek.

Kanały możesz poczyścić długim twardym kawałkiem drutu i woda też się przyda aby to przepłukać
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Golfik1986 » 12 gru 2008, o 18:52

no jutro za jasnego bede dzialal bo dzis juz nic nie zrobie za ciemno. miejmy nadzieje ze to te kanaly bo jak cos z dmuchaczami to lipa. najgorsze wez teraz wyplen ta wode ze srodka i ten smrud bo juz zaczyna wilgocia walic :kwasny:
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez seb » 12 gru 2008, o 19:09

po stronie paszera pod tym palstikiem w samym rogu masz jedna zaslepke, zobacz czy ona nie puscila, ja mialem podoba sytuacje i to ona byla dziurawa.
seb
 

Postprzez Golfik1986 » 12 gru 2008, o 19:11

tzn gdzie na tej blendzie plastikowej czy jak??
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez morsdicti » 12 gru 2008, o 19:28

Miałem to samo :) dokładnie takie same objawy problem jest banalny i sprowadził się w moim przypadku do przeczyszczenia odpływów .... na tym zdjęciu które zamieścił kolega wyżej przepchałem patykiem te otwory z obu stron, to ze słyszysz jak się przelewa woda to znaczy, że ona zalega w podszybiu. Przez te zaślepki raczej nikła szansa ponieważ ona i tak i tak spłynie do kanału odprowadzającego wodę .... może ktoś zostawił coś w odpływach w moim przypadku był to kawałek szmaty widać jakiś mechanik zapomniał zabrać :)

Jeżeli słyszysz wodę jak się kręci wentylator to znaczy ze już filtr też masz do wymiany jak się zalał .... dlatego właśnie parują szyby .... mi po zalaniu auta (woda pod wycieraczkę dostała się wylotem powietrza na nogi od strony pasażera i od strony kierowcy pod pedały tez ..... zalało mi dodatkowo wszystkie przekaźniki i bezpieczeniki także to nie jest błacha sprawa :) Odetkaj kanały zmień filtr przestanie parować na pewno :) jak masz wykrzywioną obudowę od filtra też ją zmień bo to wtedy mija się z celem brud i pyłki i tak się dostają bokiem no i śmierdzi silnikiem w środku .... ja ostatnio zmieniałem filtr to połamałem dwie te zaślepki jeżdzę bez ... cały czas pada i jest git ... nic nie paruje i nic się nie przelewa ...

Parować może też od nieszczelnej przedniej szyby .... jak zdjemniesz te plaskitowe podszybie pod maską zobaczysz jak ta szyba jest tam przyklejona praktywnie bez uszczelki ... jedyna uszczelka jest właśnie na tym plaskikowym podszybiu ... wsadź na noc kartke papieru głęboko pod szybę za tapicerki ja tak zrobiłem i rzeczywiśce rano kartka była wilgotka zamoczona ... pomogło uszczelnienie szyby przy okazji wymiany filtra .... powodzenia
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Następna strona

- - - Do mojego salonu zakupiliśmy te tanie meble z Chojnic. A w przyszłym roku na 100% odnowimy z nimi naszą kuchnię!



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości