Jaki preparat na zamarzanie drzwi?

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Jaki preparat na zamarzanie drzwi?

Postprzez milutkaa » 10 gru 2008, o 12:51

Moje autko niestety nie jest garażowane więc jak są przymrozki to zamarzają drzwi i to na dodatek przednie drzwi od strony kierowcy. :cry: (Już drugi raz mi się to zdarzyło ;/)

Może macie jakiś sprawdzony i dobry preparat żeby temu zapobiegać? ;)
milutkaa
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:27
Lokalizacja: Białystok

Jaki preparat na zamarzanie drzwi?

 

Postprzez marcinkoz2910 » 10 gru 2008, o 13:48

milutkaa, albo http://sklepy.allegro.pl/item480493705_ ... ratis.html taki silikon albo po prostu wazelina techniczna i nasmarować uszczelki, ja też popsikałem uszczelki plakiem do plastików i nie mam problemów ;)

P.S. Ten silikon można też do zamków psikać
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez milutkaa » 10 gru 2008, o 14:10

marcinkoz2910 dziękować :*

Wolę nie myśleć co to będzie przy większych mrozach, skoro już przy -4 zamarzają... Trzeba się "zabezpieczyć" :D
milutkaa
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:27
Lokalizacja: Białystok

Postprzez marcinkoz2910 » 10 gru 2008, o 15:22

milutkaa, proszę bardzo po to jesteśmy ;] pozdrawiam
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez seb » 10 gru 2008, o 20:29

milutkaa, pierwszy lepszy sklep z czesciami samochodowymi i tam napewno kupisz silicon w sprayu, nie znajdziesz nic lepszego na uszczelki i zamki
seb
 

Postprzez pogo84 » 10 gru 2008, o 21:57

miałem ten sam problem rok temu z zamkami, czasami myslalem ze z kopa potraktuje drzwi ale tego problemu juz nie mam jak zalozylem sobie centralny zamek na pilot koszt 100 zł i bardzo wygodne ułatwienie w otwieraniu drzwi nie tylko pod czas mrozów :) Polecam
pogo84
Badacz tematu
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2 paź 2007, o 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez golfiak » 10 gru 2008, o 22:29

Mam podobny problem, lecz u mnie przymarza chyba jakaś część w samym zamku.
Po lekkim przymrozku nawet zabezpieczenia odskakują, ale nie słychać jak blokada zamka
puszcza i nie można otworzyć. Generalnie od strony kierowcy. Myślę dobrać się do zamka od strony kierowcy i coś tam nasmarować żeby nie dostawała się wilgoć... Co wy na to ?
Jak nie rozebrać pół samochodu i się za to zabrać ? Z góry dzięki !
TDI 1Z 90 KM
Avatar użytkownika
golfiak
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 12 lut 2008, o 23:11
Lokalizacja: Poznań

Postprzez milutkaa » 10 gru 2008, o 22:50

seb napisał(a): silicon w sprayu, nie znajdziesz nic lepszego na uszczelki i zamki


okej, napewno spróbuję:) jutro pojadę i kupię, tylko mam jeszcze jedno pytanie.. zamek to chyba trzeba jakoś rozebrać czy wystarczy jak spryskam go z zewnątrz?
milutkaa
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:27
Lokalizacja: Białystok

Postprzez marcinkoz2910 » 10 gru 2008, o 22:52

milutkaa napisał(a):okej, napewno spróbuję:) jutro pojadę i kupię, tylko mam jeszcze jedno pytanie.. zamek to chyba trzeba jakoś rozebrać czy wystarczy jak spryskam go z zewnątrz?
węża do zamka i sinkąć tam i po problemie

[ Dodano: 2008-12-10, 21:54 ]
golfiak napisał(a):Jak nie rozebrać pół samochodu i się za to zabrać ? Z góry dzięki !
silikon o jakim jest tu mowa lub może wosk do profili zamkniętych ja popsikałem i jest git (ale trzeba tapicerkę zdjąć z drzwi)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez milutkaa » 10 gru 2008, o 23:00

pogo84 napisał(a): centralny zamek na pilot koszt 100 zł i bardzo wygodne ułatwienie w otwieraniu drzwi nie tylko pod czas mrozów :) Polecam


kolego, ja mam centralny zamek :] wszystko działa tak jak trzeba ale np dzisiaj jak chwyciłam za klamkę żeby otworzyć drzwi to... to.... to nie mogłam :shock: wsiadłam drzwiami od pasażera i pojechałam do pracy. w czasie jazdy samochód się ogrzał i pod pracą już mogłam normalnie wysiąść swoimi drzwiami.

A wcześniej też przydażyła mi się taka sytuacja. Normalnie otworzyałam drzwi, wsiadłam, odpaliłam samochód, włączyłam ogrzewanie (wszystko trwało ok pół minuty !! ) chwyciłam za klamkę i.... zonk... już nie mogłam wysiąść ;/ W tak krótkim czasie mogło zamarznąć?
Dziwne...

[ Dodano: 2008-12-10, 22:04 ]
marcinkoz2910, jeszcze raz dzięki :)
mam nadzieję że jutro rano nie będę miała tego samego problemu, bo dzisiaj u mnie noc też ma być chłodniejsza... ;/
milutkaa
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:27
Lokalizacja: Białystok

Postprzez seb » 11 gru 2008, o 15:59

Hmmm ale centarlny zamek nie jest rozwiazaniem an zamarzajace uszczelki to po pierwsze, golfiak, poszukaj specyfiku ktory wypiera wode ( POLECAM: BEKO milutkaa, B10 )milutkaa, tak jak napisal marcinkoz2910, wezyk w zamek i nawalic tego tyle az wyplynie po drzwiach. Ach i jeszcze jedno takie "sparowanie" trzeba powtarzac bo jedno na zime to stanowczo za malo.
seb
 

Postprzez golfik60 » 6 sty 2009, o 11:07

podpinam sie pod temat ale z innej strony ponieważ juz od dwóch dni wszystkie szyby sa zamarznięte i trzeba je skrobac ale gdy wchodze do auta to widze ze od wewnatrz na szybach tez osadzil sie szron prawdopodobnie zamwarza para która osadza sie na szybie od srodka tylko jak sobie z tym poradzic auto jest szczelne i nigdzie nic nie przecieka... czy moze to byc przez to ze moge miec wilgoc w aucie?
Avatar użytkownika
golfik60
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 00:48
Lokalizacja: Koszalin

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości