licznik nie dzialaja wskazówki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

licznik nie dzialaja wskazówki

Postprzez Macko0118 » 29 lis 2013, o 21:42

Witam forumowiczów mam taki problem mialem licznik bez mfa i wszystko chodziło jak należy. Po wymianie na licznik z mfa nie dzialają mi wskazówki od prędkościomierza i obrotomierza lecz wskazówki od poziomu paliwa i temperatury działają jak należy w czym może tkwić problem? Pomóżcie
Macko0118
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 20:19
Lokalizacja: Wadowice

licznik nie dzialaja wskazówki

 

Postprzez palio » 30 lis 2013, o 08:37

Może wskazówki są za mocno wciśnięte lub są przekręcone.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 30 lis 2013, o 09:08

Od razu pisze, ze bez różnicy czy miałeś wcześniej MFA czy nie ;) powinno wszystko mimo to działać. Moze być wiele powodów, do tego co palio napisał to jeszcze może silniczki się skończyły?
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Macko0118 » 30 lis 2013, o 12:10

Czyli koledzy wskazówki powinny ruszyć nawet na tej starej wiązce od licznika? I drugie pytanie da sie te silniczki lub skazówki naprawic bądz zamienić z tegodrugiego licznika ktory nie ma mfa?
Macko0118
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 20:19
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez killah » 30 lis 2013, o 13:17

Po pierwsze to w innym temacie pytałeś o to samo. Więc zdecyduj się w któym pytasz. Ja już 2gi zamknąłem.

Co do przekładania wiele zależy od typu licznika jednego i 2giego. Nie wiem czy to ma znaczenie ale licznik z mfa ma inną wiązkę ale chyba tylko różnica jest w funkcjach mfa a nie pokazywaniu prędkości oraz obrotów.

Daj numery tego licznika co kupiłeś może.
killah
 

Postprzez mkkay » 30 lis 2013, o 14:43

zobacz czy po przekręceniu stacyjki drgnie wskazówka licznika,
jeśli tak a licznik nie działa to proponuje wymianę impulsatora,co do obrotomierza to posprawdzaj kabelki od alternatora do kostki koło rozrusznika,
czasem jest tak że nagle się coś wysypie i to w mnogiej ilości ja tak miałem :-)
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez KrOlikkk » 30 lis 2013, o 15:13

rozbierz licznik i zobacz czy styki nie zasniedzialy te bolce od tarcz co wklada sie w plyte glowna licznika
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez BartheZz_3 » 2 gru 2013, o 11:46

killah napisał(a):Co do przekładania wiele zależy od typu licznika jednego i 2giego. Nie wiem czy to ma znaczenie ale licznik z mfa ma inną wiązkę ale chyba tylko różnica jest w funkcjach mfa a nie pokazywaniu prędkości oraz obrotów.

killah, oryginalnie nie miałem MFA, teraz mam zegar z MFA, z Seata, nie robi to różnicy, jedynie widać tylko godzinę jak przy licznikach bez MFA.
mkkay napisał(a):zobacz czy po przekręceniu stacyjki drgnie wskazówka licznika,
jeśli tak a licznik nie działa to proponuje wymianę impulsatora,co do obrotomierza to posprawdzaj kabelki od alternatora do kostki koło rozrusznika,
czasem jest tak że nagle się coś wysypie i to w mnogiej ilości ja tak miałem :-)

A nie lepiej napisać: sprawdź czy nadal stary licznik działa?
rozbierz licznik i zobacz czy styki nie zasniedzialy te bolce od tarcz co wklada sie w plyte glowna licznika

Zle rozumowanie i wprowadzanie w błąd, dlaczego? masz co najmniej cztery rożne typy liczników i nie wszystkie tarcze są w ten sposób zamocowane. Np VDO z lat 95-97 ma bolce na tarczach paliwa i temp. na obrotku i prędkości już nie.
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez KrOlikkk » 2 gru 2013, o 16:11

sory kolego nie jestem az tak poinformowany na tyle zeby wiedziec cos takirgo myslalem ze ma tak ja u mnie na te bolce
ale sory za to
jak to sie mowi kazdy uczy sie na bledach
Avatar użytkownika
KrOlikkk
Badacz tematu
 
Posty: 230
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 11:19
Lokalizacja: Felinów

Postprzez Macko0118 » 2 gru 2013, o 17:15

To co proponujesz kolego BartheZz_3 rozbieralem licznik i wskazówki są na tych bolcach tylko ze są troszkę tak jakby przypalone jest na nich taki ciemny nalot i podtanowiłem oddać licznik do elektromechanika
Macko0118
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 20:19
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez BartheZz_3 » 2 gru 2013, o 18:01

Macko0118 napisał(a):To co proponujesz kolego BartheZz_3 rozbieralem licznik i wskazówki są na tych bolcach tylko ze są troszkę tak jakby przypalone jest na nich taki ciemny nalot i podtanowiłem oddać licznik do elektromechanika

No to cóż mogę proponować skoro już sam zadecydowałeś :D skoro jest na nich ciemny nalot to silniczki mogą być upalone... tak na chopski rozum ;)
KrOlikkk, spoko.
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Macko0118 » 2 gru 2013, o 20:19

No myśle BartheZz_3 ze ten elektromechanik mi ogarnie ten licznik a mam jeszcze jedno pytanie bo ten stary licznik miałem wyskalowany do 200km/h i miał numer wgsz 3819 a ten mam wyskalowany do 220km/h i numer wgsz 3862 jak myślisz nie bedzie mi klamał w prędkości w spalaniu itp. :?:
Macko0118
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 20:19
Lokalizacja: Wadowice

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron