Zawieszenie trze mi o koło

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Zawieszenie trze mi o koło

Postprzez iluzjonistaa » 23 wrz 2018, o 17:07

Witam, mam mały problem. Mianowicie podczas jazdy przy skręcie w lewą strone słyszę charakterystyczne obcieranie i czuć zapach spalonej gumy. W załączniku dodam co obciera (nie chodzi o sprężynę tylko o pewnego rodzaju koło pod nią, mam nadzieję, że zrozumiesz czytelniku). Dodam rownież, że pół roku wcześniej miałem kolizję gdy kierowca mi wjechał w prawy tylny róg samochodu. Rant felgi był zgięty więc uderzenie miało trochę siły. Tak, mam wrażenie, że ma to związek (w sensie ta kolizja). Pytanie nasuwa się tylko - czy do wymiany jest całe zawieszenie albo czy jest możliwe usunięcie usterki? Z góry dzięki za pomoc.
Załączniki
266885a4c8dadeccmed.jpg
266885a4c8dadeccmed.jpg (62.91 KiB) Przeglądane 1040 razy
iluzjonistaa
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lip 2018, o 15:47
Rocznik: 1998
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Zawieszenie trze mi o koło

 

Re: Zawieszenie trze mi o koło

Postprzez GolfiarzJR » 24 wrz 2018, o 19:26

Skoro czuć gumę to pewnie trze Ci o oponę, sprawdź ile masz luzu między tym "kółkiem" a oponą, jak bardzo mało to możesz zainwestować w dystans 5mm/10mm i wypchać koło żeby zwiększyć tą "szparę"

Sprawdź czy te "kółko" i cały amortyzator jest prosto, skoro dostał strzała to możliwe że coś się wygięło
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zawieszenie trze mi o koło

Postprzez iluzjonistaa » 5 mar 2019, o 20:04

Temat rozwiązany, kielich zjadła ruda i stąd było to tarcie i zapach gumy. Dzięki za odpowiedź!
iluzjonistaa
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lip 2018, o 15:47
Rocznik: 1998
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 10 gości