zawieszenie

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

zawieszenie

Postprzez chudy » 10 lis 2007, o 22:48

wymienilem amory na przodzie i na tyle tuleje w belce tylniej i jak jade to czuje każdy dołek . Nie wiem czy tak ma być czy jeszcze cos trzeba wymienic.Prosze o jakies rady bo niewiem zgury dziekuje.
pablo
chudy
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lis 2007, o 21:53
Lokalizacja: zduny

zawieszenie

 

Postprzez muero » 20 lis 2007, o 00:59

Chyba raczej tak powinno byc .
samochod utrzymuje sztywnosc jak masz wszystko odpowiednie.
muero
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CINKERS » 20 lis 2007, o 16:51

witam ja mialem to samo wymienione amroki przod/tyl + tuleje tylniej belki wszsytko czuje:)
Avatar użytkownika
CINKERS
Czytacz
 
Posty: 144
Dołączył(a): 26 maja 2007, o 09:20
Lokalizacja: gdynia

Postprzez dziabi3 » 25 lis 2007, o 18:31

upusc powietrza do 2.0 albo 2.2 wtedy ci nie bedzie tak waliło

ale to zalerzy od opon ja mam gudiery i debice letnie to są mniej wiecej takie same miekkie przy takim samym cisnieniu

a zimówki continantal i jakies manolta czy manola jakos tak - niemieckie pewnie podrzędne

i te continętale są twarde al to zimówki muszą sie wgryzac w snieg
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez Kronos1986 » 16 gru 2007, o 11:16

:mrgreen: Witam wszystkich serdecznie! Jestem nowy na forum i mam ma?e pytanie do was ludziska do?wiadczeni a mianowicie Kupi?em golfa 1.8 CL typ ABS i on ma kompletne zawieszenie do remontu bo wszystko stuka puka kola lataj skreca nie tam gdzie chce itd itp. Czy ktos wie jak sie do tego zabrac samemu i jakie klucze i czesci sa potrzebne a jakie nie. Chce zaczac od zawieszenia apotem wizual i silnik
z gory
dzieki za pomoc

[ Dodano: 2007-12-16, 11:24 ]
:-? mam jeszcze takie ma?e pytanko! Czy jest jakis zestaw kluczy specjalnie do remontowania zawieszenia bo cos slyszalem o jakims kluczu dynamometrycznym i o sciagaczach i prasie? Ewentualnie gdzie mo?na taki zestaw czy kluczyk dostac? I co to jest ta praska
Kroni
Kronos1986
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 02:23
Lokalizacja: Kolobrzeg

Postprzez opolanin » 16 gru 2007, o 13:41

klucz dynamometryczny jest ze wskaznikiem sily dokrecania nakretek srub, nie wiem o jaka prase ci chodzi, ale wymiana calej kolumny mcphersona nie jest az taka trudna dasz rade sam, gorzej jak musisz kolumne rozbierac, pozdro
opolanin
 

Postprzez Kronos1986 » 16 gru 2007, o 17:02

:mrgreen: Dzieki serdecznie za informacje! A niewiesz z k?d taki klucz wziasc chyba ze mozna go jakos ominac , pewno jest strasznie drogi! A chodzi?o mi o prase do lozysk i czy to tez mozna zrobic bez niej?
pozdr
Kroni
Kronos1986
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 02:23
Lokalizacja: Kolobrzeg

Postprzez opolanin » 16 gru 2007, o 20:52

zrobisz bez prasy a co do tego klucza to on jest drogi i ma zastosowanie np przy przykrecaniu glowicy by gwinyu nie zerwac a w zawieszeniu dasz rade bez tego klucza
opolanin
 

Postprzez Juhas » 17 gru 2007, o 00:12

Witam. Zmiana amorow i sprezyn jest prosta lecz jesli bedziesz to robil samemu to troche czasu to zajmie. Do odkrecenia przednich amorow bedziesz potrzebowa? klucz imbusowy 6 lub 7 mm (dokladnie nie pamietam) i nasadowy klucz 22mm te klucze potrzebne sa na gorne sruby a na dolne nasadki 18mm lub 19mm x2 zalezy czy masz oryginalne sruby czy zamienniki. Tylne amory odkreca sie od gory kluczem 17mm i jakas zabka na dole tez 17mm. Jesli bedziesz potrzebowal dalszych informacji to pytaj. pozdro
Juhas
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 00:45
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Kronos1986 » 17 gru 2007, o 11:56

8-) Dzieki skoro tak to dobrze myslalem! Juz wymienialem kiedys ?ozyska z tylu ale wbijalem je przez stare lo?ysko i slyszalem ze to zle a z przodu jeszcze tego nie robi?em. Moze znacie jakies sposoby na wymiane tych lozysk a wszczegolnosci z przodu noi jak je dokrecac( na oko?)A amorki bede sam wymienial nobo z zona to nie bardzo a tak wogule to ja bede robil cale zawieszenie
pozdro

[ Dodano: 2008-01-09, 14:58 ]
:-) witam! dzieki za wszystkie informacje! Zawieszenie wymienione komplet i smigam bezproblemowo ale czeka mnie jeszcze sporo pracy przy moim golfiku ! Pozdro
Kroni
Kronos1986
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 02:23
Lokalizacja: Kolobrzeg


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości