za dluga belka

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

za dluga belka

Postprzez Dapcio » 16 sty 2009, o 15:51

ostatnio mialem przygode ze swoja golfina.. wpadlem w poslizg i zaparkowalem na chodniku czterema kolami i do tego tylem.. pojechalem tzn przywiezli mnie do mechanika i powiedzial ze tylna belka jest krzywa... i ze nowej nie ma sensu brac ze wezmiemy ja ze szrotu.. na poczatku znalezc nie mogli.. bo tam abs plus tarcze i nigdzie nie bylo takiej w dobrym stanie.. po dłuższym czasie udalo sie znalezli taka jak trzeba.. problem polega na tym ze jak zalozylem kola od kolegi (bo moje alusy sa tak pokrzywione ze przyjechac sie na tym nie dalo) 15/7j et13!! i opony 195/65 (ciekawy wyglad ale jezdzic sie nie da z przodu opona wystaje poza obrys o jakies 2 centy ale jakos do domu dojechalem dla chetnych mam zdjecie to moge pokazac) to w nadkolu tylnym od strony zderzaka opona ociera o zderzak a z drugiej strony zas jest ok 2 centymetry wolnego.. czyzby belka za dluga?? jest moze tam gdzies regulacja tylnej belki.. za belke na szrocie zaplacilem 230zl ze wszystkim(abs piasty tarcze itd).. powiedzialem ze mi sie jego praca nie podoba i ze jak kupie felacze i oponki to przyjade zeby to poprawil.. co wy na to dlaczego te kola poszly tak do tylu..
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa

za dluga belka

 

Postprzez Vwmori » 16 sty 2009, o 18:42

Może masz poprostu belke od amerykańca ? bo jest deko szerszy przecież. A prubowałeś założyc koło z et-35 ? ( np zapas*)
Vwmori
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Babice/Koczargi

Postprzez Dapcio » 16 sty 2009, o 20:59

ale tu nie chodzilo mi o szerokosc tylko o dlugosc.. kolo tylne poprostu jest przesuniete jakby centymetr do tylu.. moze tak wyglada na tych duzych kolach tylko.. no nie wiem a moze belka jest od warianta.. nie wiem.. kol nie zmienialem nawet na zapas bo nie mialem kiedy.. a z mechanikami nie gadalem bo takie nie chluje zaslepke mi zgubili od cholu i wogole.. od jakiego to golfa powiedzial ze wymiary miala takie same jak tamta
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez KristoF » 16 sty 2009, o 23:31

może masz po prostu źle założony zderzak albo nim walnąłeś i się przesunął.Regulacja jest na mocowaniach belki.Najlepiej jedź na ustaiwnie geometrii zawieszenia.Tam powinni ci wszystko wyregulować jak trzeba ;-)
Podziwiam za jazdę na ET13 :-o :lol: aż dziw że ci nie zmieliło błotników na dziurach

[ Dodano: 2009-01-16, 22:34 ]
Dapcio napisał(a):powiedzial ze wymiary miala takie same jak tamta
skoro tamta była krzywa to jak mógł przymierzyć do porównania...Po to masz tą regulację na mocowaniach belki(3 śruby przykręcone do karoserii z lewej i prawej strony) może belka jest ciut inna albo jakiś błąd przy montarzu.Najlepiej sprawdź i ustaw geometrię zawieszenia
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Dapcio » 17 sty 2009, o 16:50

na geometrie zawieszenia bede jechal dopiero jak sobie felacze z oponkami kupie.. ale chcialem sie dowiedziec przed czy wlasnie jest taka regulacja.. co do tych felg z et13 to nie da sie na nich jezdzic ja przejechalem na nich moze 2 kilosy z warsztatu do domu i wystarczy.. szkoda nadkoli i opon
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości