Wyrobiony gwint w piaście VW passat b4

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Wyrobiony gwint w piaście VW passat b4

Postprzez Szheyk » 7 kwi 2014, o 00:49

Witam wszystkich użytkowników , piszę dzisiaj w sprawie wyrobionego gwintu w piaścię . Chodzi o to że szpilka mocująca falgę się ciągle obraca . Po wkręceniu szpilki gwint zostaje uszkodzony.
Powierzchnia gwintu wyrobionego wygląda mi że jest do uratowania. Myślałem żeby ją nagwintować . Czy ktoś to robił ? Nie wiem jakiego rodzaju gwintowanik kupić może ktoś wie bo to robił ?
Lub jak sprawdzić.
Macie jakieś pomysły na naprawę tego ?
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

Wyrobiony gwint w piaście VW passat b4

 

Postprzez pietrasiak2 » 7 kwi 2014, o 04:48

Jeśli da się uratować to gwintownik m12x1.5 przegwintuj i sprawdź na dobrej szpilce czy nie uszkodzi zwoju i czy nie zerwie gwintu .Najlepiej by szpilka była nowa. Jak to nie pomoże to napisz . :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Szheyk » 7 kwi 2014, o 07:16

Ale czy na pewno taki rodzaj gwintownika ? Dzisiaj jadę do Castoramy kupię i się za to zabiorę.
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

Postprzez Radi » 7 kwi 2014, o 09:32

Skoro gwint jest zerwany to prze gwintowanie go na nowo raczej dużo nie da zerwiesz go na nowo przy prubie dokręcenia. Moim skromnym zdaniem trzeba by nagwintować na nową grubsza śrubę 14 taka jak w GTIkach są. Choć to już wtedy troszkę pod rzeźbę podchodzi.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 7 kwi 2014, o 13:41

Szheyk napisał(a):Ale czy na pewno taki rodzaj gwintownika ? Dzisiaj jadę do Castoramy kupię i się za to zabiorę.

Jak nie chcesz inwestować to podjedź do mechanika lub wulkanizatora roboty na 5 min.
Jak to nie da rady to można też jak kolega wyżej pisał przerobić to na gwint m14x1,5 :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Szheyk » 8 kwi 2014, o 02:48

Dzięki wszystkim , wydałem 12 zł , kupiłem 2 nowe szpilki , wkręciłem pierwszą , gwint się uformował . następnie wkręciłem drugą i jest git jak nówka .
Dziękuje wszystkim jeszcze raz za pomoc.
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron