wymiana poduszek mcpersona

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

wymiana poduszek mcpersona

Postprzez GrzesTM » 12 paź 2012, o 11:32

Witam szanowne grono forum, to moj pierwszy post tutaj, jednak nie mniej z samych porad na forum korzystam juz od ok roku ;)
do rzeczy
musze wymienic poduszki mcpersona (objawy, najpierw bylo zgrzytanie jak przegub, potem rozne inne dzwieki, wyczuwalny luz i teraz napier... stuka puka jak przed wymiana, lozyska poszly papa), poduszki mam (stary typ z lozyskiem zintegrowanym), febi, jednak co do tej firmy juz mialem troche zatrzezen, i teraz jestem pewny ze jedyne co im wychodzi to produkcja opakowan ;P (lozyska padly po ok 4kkm, a nie zapierdzielam specjalnie po dziurach, staram sie omijac)
chce wsadzic lemfordera (chyba ze macie jakies lepsze propozycje)
teraz czesc zasadnicza:
1)jak wymienic poduszki najlatwiej ALE!!patrz pkt 2
2)nie odkrecajac amorka od zwrotnicy
czy trzeba wykrecic cala zwrotnice, czy wystarczy przegub odkrecic, sciskami sprezyne i wachacz opuscic maksymalnie w dol??
w szukajce nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie (dokladnie w takiej formie)
i bardzo prosze o czytanie ze zrozumieniem i tresciwe odpowiedzi
P.S.: "gimnastyki" sie nie boje ;P
GrzesTM
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 11:01
Lokalizacja: Tczew

wymiana poduszek mcpersona

 

Postprzez strzeliniasty » 12 paź 2012, o 11:49

odkrec zwrotnice z wahaczem i na dol wszystko zejdzie
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez pietrasiak2 » 12 paź 2012, o 12:34

strzeliniasty napisał(a):odkrec zwrotnice z wahaczem i na dol wszystko zejdzie

tak bym zrobił ,odpiąć drążek, zwrotnicę ,wykręcić zaciski wypiąć przegub i wyjąć w dół :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez pablomed » 12 paź 2012, o 21:25

przegub napędowy? Po co. Przeczytaj ten temat szczególnie 4-ty post od dołu, ewentualnie jakby nie szło wypnij tylko końcówki drążków i sworzeń zwrotnicy i zacisk http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=241748
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez GrzesTM » 12 paź 2012, o 22:10

ino czytalem juz wczesniej ten temat, bo poszukiwalem odpowiedzi na moja bolaczke ;) ale nie bardzo rozumiem na jakiej nakretce to sie ma trzymac, skoro nakretka (taka tulejka z gwintem i dwoma wycieciami na przeciw siebie) trzyma wszystko, wiec odkrecenie jej spowoduje odprezenie sprezyny,
chyba ze ja jakos zle pamietam i schematy ktore na szybko poszukalem mnie oszukuja, bo ja tam widze podkladke pod cala poduszka, i potem podzuszka i ta nakretka(tulejka z wycieciem) ktora trzyma wszystko
GrzesTM
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 11:01
Lokalizacja: Tczew


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości