Wspomaganie

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Wspomaganie

Postprzez nera » 20 lis 2007, o 01:45

Witam.
Mam taki mały problemik z golfikiem, że po odpaleniu jak jest zimny to wspomaganie coś szwankuje bo kierownica ciężko chodzi.Jak pokonam ten opór :):) i przekręce w lewo i prawo to wszystko wraca donormy.
Czy to zaczynają się problemy ze wspomaganiem czy normalka?
nera
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Wspomaganie

 

Postprzez opolanin » 20 lis 2007, o 12:53

sprawdz plyn ile jest i czy nie za stary
opolanin
 

Postprzez nera » 28 lis 2007, o 01:13

Płynu jest akurat po środku wskaźnika a czy stary to ciężko mistwierdzić bo autko posiadam od pół roku.
nera
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez opolanin » 30 lis 2007, o 16:27

jaki ma kolor plyn zielony czy czerwony??
opolanin
 

Postprzez arek » 7 sty 2008, o 00:38

ja mam ten sam problem ja tylko zaczeły się chłodniejsze dni to kierownicą na zimnym silniku ciężko sie kręciło pół obrotu duży opór i dopiero jak drgneła to było ok. doradzono mi wymiane płynu po wymianie niestety nic się nie poprawiło a odkąd zaczeły się mrozy to podczes przełamywania tego oporu trochę piszczy i to na pewno nie jest pasek.najprawdopodobniej to jest przkładnia walnięta
arek
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 22:36
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Postprzez mat » 7 sty 2008, o 01:24

sprawdz jeszcze czy to nie lozysko kola pasowego przy pompie. u mnie tez chodzilo ciezko, przeskokami, lozysko kosztuje 8 lub 9 zl, robocizna jakies 30 zl, satysfakcja ze wspomagania: bezcenna.
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez sebargs » 7 sty 2008, o 01:53

witam! u mnie rano przez okolo minute chodzi dobrze ale pozniej juz jest ciezko wymienilem plyn,mechanik doradzil mi zebym wymienil pasek...
A lozysko o ktorym wspomonal MAT mozna wymienic samemu???
Sebargs
sebargs
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 13:04
Lokalizacja: Zbąszyń /k. Poznania

Postprzez arek ryba » 7 sty 2008, o 12:51

nera napisał(a):Jak pokonam ten opór :) i przekręce w lewo i prawo to wszystko wraca donormy.

po pierwsze i najważniejsze to jeżeli chcemy aby nasze wspomagania chodziły w miarę dodrze to NIE NALEŻY SKRĘCAĆ KIEROWNICĄ NA POSTOJU. :!: :!:
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez mat » 7 sty 2008, o 21:39

sebargs napisał(a):witam! u mnie rano przez okolo minute chodzi dobrze ale pozniej juz jest ciezko wymienilem plyn,mechanik doradzil mi zebym wymienil pasek...
A lozysko o ktorym wspomonal MAT mozna wymienic samemu???


oczywiscie ze mozna, ale czy jestes w stanie samemu ta pompe zlozyc. jak ja sie zle zlozy to odrazu mozna kupowac nowa. zalezy jezszcze czy jest rozbieralna czy nie. w roczniku 93 spotkalem sie z nierozbieralna i wtedy juz byla wymiana calej....
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez arek » 8 sty 2008, o 16:20

jak sprawdzić czy to łożysko i czy podczs kręcenia koironicą gdy czuć było opór słychać było jakieś odgłosy
arek
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 22:36
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Postprzez mat » 9 sty 2008, o 00:08

lozysko oczywsiecie jest tylko jednym z powodow zlego dzialania wspomagania, kazdy z wyzej podanych powodow doskwiera, ja tylko przypomnialem o rzadko zdarzajacej sie usterce, ktora jednak potrafi tez dac czadu.

u mnie jak zaczelo lozysko dawac sie we znaki to wspomaganie dzialalo na takiej zasadzie ze podczas skrecania w jedna strona wspomaganie dzialalo przerwami, czyli na kierownicy bylo czuc zmiennie opor, lekkosc, opor, lekkosc. jak masz chwile to wejdz pod samochod, poprostu zlap za kolo pasowe i zobacz czy sie nie rusza na boki czy gora dol.
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez farser » 16 sty 2008, o 22:40

Witam zauwazylem ze piszecie na temat koloru plynu od wspomagania u mnie kolor nie jest czerwony ani zielony tylko czarny o co biega? dodam ze jak kola sa skrecone na maxsa to cos tam slychac a pozatym jest ok
Na koniec zmiany, zimnej piany, mlodego ciala i zeby sie stara nie dowiedziala. 73
Avatar użytkownika
farser
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 11 sty 2008, o 20:03
Lokalizacja: mlawa

Następna strona

- - - skrzynie ładunkowe



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości